1396031013163734311037724
۱۲:۰۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۴

در مراسم سالگرد ارتحال امام و گرامیداشت 15 خرداد نایین مطرح شد؛

امام خمینی (ره) با اراده پولادین جمهوری اسلامی را بنیان گذاری کردند

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و گرامیداشت شهدای ۱۵ خرداد شامگاه گذشته در نایین برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سیدمحمد موسوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امیرالمومنین و بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و همچنین سالروز قیام 15 خرداد گفت: امروز در حالی در  چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم که بیست و نهمین سال از این دوران را در هجران یار سفر کرده و معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) سپری کرده و در سالروز رحلت ملکوتی آن بزرگمرد تاریخ اندوهناک و گریانیم.

امام جمعه آران و بیدگل اضافه کرد: حضرت امام خمینی (ره) با برنامه ریزی دقیق و تنظیم راهبردهای سرنوشت ساز و تاکتیک حرکت انقلاب، اعتماد به نفسی فوق العاده و اراده پولادین خود توانستند نظام جمهوری اسلامی را بنیان گذاری کنند.
وی در خصوص شاخصه های مهم حضرت امام خمینی (ره) به همخوانی حاکمیت مذهب در جامعه با مذهب سیاست در جهان اشاره کرد.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در ادامه گفت: امام (ره) بدون تردید در راهبری قشرهای مختلف مردم ایران تا رسیدن به نتیجه، یعنی پیروزی انقلاب در سال 57 نقشی بی بدیل داشتند که کمتر در تاریخ جهان شخصیتی مانند امام خمینی (ره) می توان مشاهده کرد.
عباسعلی پور بافرانی تصریح کرد: امروزه انقلاب اسلامی ایران یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در پیشبرد روند بیداری اسلامی و آگاهی مسلمانان و افزایش فعالیت های موثر اسلامی در جوامع مسلمانان بوده و این انقلاب سبب تغییر و دگرگونی معادلات سیاسی و موازنه قوا در مقیاس جهانی به سود ملت های اسلامی شده است.

انتهای پیام