صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشجوی خارجی می پذیرد/ تحصیل دانشجویان خارجی در رشته طب ایرانی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشجوی خارجی می پذیرد/ تحصیل دانشجویان خارجی در رشته طب ایرانی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فراخوان جذب دانشجویان غیر ایرانی برای برخی رشته ها مانند پزشکی عمومی، دندانپزشکی، طب ایرانی و داروسازی صادر شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا صبری بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای مأموریت بین المللی سازی و معرفی بیشتر توانمندی های خود به دنیا، اقدام به صدور فراخوان جذب دانشجوی غیر ایرانی در سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ برای پذیرش 260 نفر دانشجو کرده است.

وی با بیان اینکه این دانشجویان، شهریه پرداز خواهند بود، اظهار کرد: تعرفه شهریه های آن ها بر اساس مصوبه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعیین شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان با اشاره به این که پذیرش متقاضیان خارجی با توجه به مدارک تحصیلی و علمی و مصاحبه به صورت حضوری یا غیر حضوری صورت می پذیرد، گفت: این دانشجویان در رشته هایی مانند پزشکی عمومی، دندانپزشکی، کارشناسی پرستاری، مامایی و اتاق عمل، میکروبیولوژی، آناتومی، انگل شناسی، طب ایرانی و داروسازی جذب می شوند.

صبری خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به برخی دیگر از دانشگاه های علوم پزشکی کشور مانند تهران از دانشجویان خارجی کمتری برخوردار است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال حاضر نزدیک به صد دانشجوی خارجی دارد که حدود ۱۵ نفر آن ها شهریه پرداز و سایر آن ها بورسیه هستند در حالی که دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود ۸۰۰ دانشجوی خارجی شهریه پرداز دارد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر این که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شش ماه گذشته به طور جدی پیگیر ایجاد زمینه های مناسب برای جذب تعداد بیشتر دانشجویان خارجی بوده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود در مراحل اولیه این کار، بیشتر متقاضیان از کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان، پاکستان و هند باشند.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود اظهار کرد: برای جذب دانشجویان خارجی باید از ظرفیت های موجود مانند گردشگر پذیر بودن اصفهان و تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های خارجی استفاده کرد.

به گفته صبری، بسته های تبلیغاتی بین المللی برای معرفی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آماده شده و تعدادی از آن ها در اختیار سفارتخانه های ایران قرار گرفته و اطلاعات بیشتر درباره چگونگی جذب دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سامانه اینترنتی english.mui.ac.ir در دسترس است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد