صفحه اصلی » اقتصادی » 70 درصد مشکلات کشور منشأ داخلی دارد/ واردات ریل از سوی دولت با وجود داشتن تکنولوژی ساخت آن در مجموعه ذوب آهن

نماینده مردم نجف آباد در مجلس:

70 درصد مشکلات کشور منشأ داخلی دارد/ واردات ریل از سوی دولت با وجود داشتن تکنولوژی ساخت آن در مجموعه ذوب آهن

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: مجموعه ذوب آهن اصفهان در یک اقدام جهادی و تلاش های شبانه روزی توانست تکنولوژی ساخت ریل آهن را به دست بیاورد، اما قراردادهایی برای واردات ریل از کشورهای خارجی بسته می شود که این ضربه بزرگی بر شرکت های بزرگ و اقتصاد کشور است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ ابوالفضل ابوترابی درباره وضعیت سیاسی و اقتصادی فعلی کشور اظهار کرد: نباید همه کارهای کشور را به برجام معطوف کرد، چرا که کارشناسان دولت و مجلس معتقدند 70 مشکلات کشور منشأ داخلی دارد و تنها 30 درصد با تحریم ها در ارتباط است.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در میدان اجرای قوانین ضعیف است و بعضی از آمارها که در رابطه با عملکرد دستگاه های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه می شود، مربوط به عملکرد عادی آن هاست و ربطی به شعارهای سال ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: متأسفانه در سال های اخیر شاهد افزایش بدون ضابطه واردات بودیم، همین طور می بینیم که در این دولت بیشتر نگاه مسئولان به بیرون از کشور است و به جای حل مشکلات داخلی و اختصاص دادن حجم نقدینگی به تولید و اشتغال، چشم به دست دشمن دوختند و شعار رفع تحریم سر دادند.

ابوترابی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: مجموعه شرکت ذوب آهن اصفهان در یک اقدام جهادی و تلاش های شبانه روزی توانستند تکنولوژی ساخت ریل آهن را به دست بیاورند، اما می بینیم که قراردادهایی برای واردات ریل از کشورهای خارجی بسته می شود که این ضربه بزرگی بر شرکت های بزرگ و اقتصاد کشور است.

نماینده مردم شهرستان های نجف آباد در مجلس با اشاره به انتخاب هوشمندانه شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بهترین کاری که در حق تولیدکنندگان می توانیم انجام دهیم، این است که کاری به کارشان نداشته و با بروکراسی پیچیده دست و پای آن ها را نبندیم.

وی اضافه کرد: بسیاری از مشاوران دولت به جذب سرمایه گذار خارجی اعتقاد زیادی دارند در حالی که به نظر می رسد با ادامه مشکلات در خصوص برخی قوانین و بروکراسی حاکم بر کشور، همان سرمایه گذار خارجی هم مانند تولید کنندگان داخلی با مشکلات زیادی مواجه شود.

ابوترابی با اشاره به سرگردانی بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه های مردم و بخش خصوصی در کشور اظهار کرد: این سرمایه عظیم هر بار به سمتی از بازار ارز و سکه گرفته تا مسکن و زمین هدایت شده و زمینه ساز رشد قیمت ها می شود؛ اگر ما مسئولان زمینه رونق اقتصادی را فراهم کنیم شاهد استفاده صحیح از این ظرفیت عظیم خواهیم بود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد