how-to-read-the-friday-prayers
۱۳:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

تسریع نابودی رژیم صهیونیستی درگرو غیرت اسلامی/ فشار روانی دشمن با همراهی منافقان داخلی همراه است

حفظ انسجام اسلامی در بین ملت‌های مسلمان و توطئه‌های دشمنان در پذیرش برجام نافرجام سرخط مطالب مطرح‌شده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه دشمنان اسلام تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا روز قدس را تضعیف کنند، خاطرنشان کرد: روز قدس در ایران اسلامی، به همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی دنیا نشان داد که اراده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ملت ایران چیست و به لطف الهی ملت سرفراز ایران مواضع استکبارستیزی و ضد صهیونیستی خود را برای دنیا تشریح کرد.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص نابودی اسرائیل متذکر شد: رژیم منحوس اسرائیل نابود شدنی است نباید شک کرد که این شجره خبیثه هیچ پایه و پایگاه و استمراری نخواهد داشت و بی‌شک نابود خواهد شد و شک نباید کرد که حق پیروز و فلسطین به پیکر اسلامی بر خواهد گشت.

خطیب نماز جمعه فولادشهر تسریع در نابودی رژیم صهیونیستی را درگرو غیرت و وحدت اسلامی دانست و افزود: اگر مسلمانان جهان به مفهوم آیه « انما المؤمنون إخوه » عمل بکنند و اُخوّت اسلامی را سرلوحۀ فعالیت‌های خود قرار بدهند، اوضاع رقّت بار مسلمانان و جهان اسلام را، این‌گونه که امروز هست مشاهده نمی‌کردیم!

امام‌جمعه فولادشهر با تأکید براینکه قرآن برنامۀ هدایت بشریت است، یادآور شد: آن مسیحی لبنانی می‌گوید که من مسیحی نمی‌توانم معارف قرآن را نادیده بگیرم، او با تأسف می‌گوید که اگر مسلمانان به قرآن عمل می‌کردند، دنیایشان آباد می‌شد.

سرافراز علت تمام گرفتاری‌های جهان اسلام را اختلاف کلمه و عدم هماهنگی مسلمانان دانست و تصریح کرد: امروز همه قدرت‏ها و ابرقدرت‏ها دست‌به‌دست یکدیگر داده‌اند که نگذارند فلسطینی‌های مسلمان به هدفشان برسند.

وی افزود: بسیارى از کسانى که به ادعا نسبت به فلسطینی‌ها اظهار علاقه می‌کنند، علاقه‌شان به این نیست که مسلمانان فلسطینى بر رژیم اسرائیل غلبه کنند و متأسفانه با سکوت و سازش و تماشا، دست‌به‌دست هم داده‌اند که نگذارند مسلمانان فلسطینى پیروز بشوند.

امام‌جمعه فولادشهر متذکر شد: روزجهانی قدس یکی از یادگارهای حیات‌بخش و نجات‌بخش امام خمینی(ره) برای امت اسلامی است و امسال با توجه به اوضاع فلسطین نسبت به سال‏های گذشته با ویژگی‌ها و شرایط خاصی روبه‌روست.

خطیب نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه امسال اولین سالی است که روز قدس بدون وجود داعش که سپر امنیتی رژیم صهیونیستی شده بود، برگزار می‌شود، متذکر شد: راهپیمایی‌های شجاعانه‌ی مردم فلسطین در مراسم روز زمین و برای بازگشت به فلسطین تبدیل به یک حرکت انتفاضه گونه شده است و تاکنون بیش از ۲۰۰ شهید داده است و زمینه را برای یک روز قدس مؤثر و تضعیف‌کننده جدی رژیم صهیونیستی فراهم کرده است.

وی با اشاره به توطئه‌های جبهه استکبار برای شکست مقاومت در فلسطین متذکر شد: آمریکا با طرح معامله‌ی قرن در تلاش است تا یک‌بار دیگر مذاکره و امتیاز گیری درروند صلح را کلید بزند و برخی کشورهای عربی ازجمله عربستان نیز رسماً به روند خیانت به آرمان فلسطین پیوسته‌اند.

امام‌جمعه فولادشهر با تأکید براینکه امروز مردم فلسطین بیش از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارند، اظهار کرد: مهم‏ترین اقدام در مورد آرمان فلسطین مشارکت جدی و فعال در حمایت همه‌جانبه از مقاومت فلسطینی، مسلح‏ سازی کرانه‌ی باختری و برملا کردن نقش خائنان در ریخته شدن خون فلسطینیان است و این اقدامات باید در رأس محورهای رسانه‌ای روز جهانی قدس قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه اقدامات احمقانه دشمنان نتیجه‌ای جز تقویت جبهه‌ی مقاومت به دنبال نخواهد داشت، افزود: یقین داریم که آینده از آن ملت‌های مقاوم همچون ملت فلسطین، لبنان، سوریه و بحرین و یمن خواهد بود و ننگ و نفرین از آن جریان‏هاى سازشگر و دولت‌هایی است که به نام دولت اسلامى در کنار رژیم اسرائیل قرارگرفته‌اند و شریک و هم‌پیمان جنایاتش هستند.

فشار روانی دشمن با همراهی منافقان داخلی همراه است

حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه باغ بهادران اظهار کرد: توجه به اصول معاشرت در زندگی یکی از مقوله‌هایی است که باید موردتوجه همگان قرار گیرد.

امام‌جمعه باغ بهادران بابیان اینکه نگاه فرزند به پدر و مادر از روی محبت عبادت است، خاطرنشان کرد: نگاه محبت‌آمیز پدران و مادران به فرزندانشان، نگاه مهرآمیز زن و شوهر به یکدیگر همه و همه جزء آن دسته از مواردی که باید در زندگی روزمره ما جاری و ساری باشد.

وی با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص هجمه دشمنان در عرصه اقتصادی متذکر شد: فشار اقتصادی، روانی و عملی سه لایه‌ای است که دشمنان برای تضعیف کشورمان در دستور کار خود قرار داده‌اند و فراموش نکنیم که هدف دشمن از این فشارها حاکمان اسلامی نیست و هدف اصلی آن‌ها مردم هستند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با تأکید براینکه فشار روانی دشمن با همراهی منافقان داخلی همراه است، تصریح کرد: دشمن با کمک عوامل داخلی خود در این اندیشه است که نقاط قوتی مثل انرژی هسته‌ای توانایی موشکی و حمایت از مظلومان و عدالت‌خواهی را نقطه‌ضعف نظام جلوه دهد.

امام‌جمعه باغ بهادران بابیان اینکه قبول شکل معیوبی از برجام و تحمیل آن به‌نظام از عملیات روانی دشمن است، متذکر شد: پیاده‌نظام داخلی دشمن درصدد هستند تا با عوام‌فریبی بگویند در صورت عدم پذیرش برجام جنگی علیه کشورمان به راه می‌افتد که این موضوع دروغ محض است.

وی با توجه به توطئه‌های دشمنان در کشورمان اظهار کرد: دشمنان درصدد هستند تا از مطالبات به‌حق مردم سوءاستفاده کرده و بعضی از اعتراضات صنفی کشور را از مسیر اصلی خود خارج و جامعه را به آشوب بکشند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با اشاره به‌فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص آغاز فعالیت‌های هسته‌ای متذکر شد: رهبر معظم انقلاب هرکجا که احساس کنند مسئولان به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند و پای منافع ملی درخطر باشد، تمام‌قد در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی می‌کنند.

انتهای پیام/