how-to-read-the-friday-prayers
۱۵:۳۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

امروز رژیم صهیونیستی از هر زمان دیگری آسیب پذیرتر است/منویات رهبر انقلاب در مرقد امام (ره) خط مشی راهبردی کشور در مذاکرات و اداره کشور

سخنان رهبر انقلاب در مرقد امام (ره)، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، تشریح خصوصیات حکومت علوی، نقش اروپایی ها در ادامه برجام و تلاش دشمن برای به ستوه آوردن مردم از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های امروز نماز جمعه در نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های این هفته نماز جمعه از حضور پرشور، حماسی و توام با بصیرت امت حزب الله در راهپیمایی روز قدس و از تلاش مسئولان برای برگزاری این راهپیمایی در شهر نطنز قدردانی کرد.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم زائران خمینی در مرقد امام راحل، اظهار کرد: همه عالم را آمال ها و آرمان های حضرت امیرالمومنین (ع) پرکرده است و امروز نظام جمهوری اسلامی که برپایه های سیره علوی استوار شده است، توانسته در گسترش این آرمان های علوی در منطقه و جهان نقشی اساسی را ایفا کند.

وی گفت: حکومت علوی هم مقتدر، هم مظلوم و هم پیروز بود و امروزه جمهوری اسلامی نیز این سه ویژگی حکومت را به دنبال خود دارد و در این راه هرچند با مظلومیت حرکت می کند، اما عاقبت آن موفقیت و پیروزی خواهد بود.

خطیب جمعه نطنز تصریح کرد: شرط موفقیت همراه با اقتدار و مظلومیت این است که تمام مسئولان در مسیر حرکت ولایت فقیه آن هم در عمل و نه در سطح شعار، در جامعه اسلامی حرکت کنند تا هم از گزند دشمنان در امان بمانند و هم بتوانند با تکیه بر اقتدار خود بر قدرت های به ظاهر مجهز غلبه کنند.

وی تاکید کرد: این که آمریکایی ها از گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ناامید شدند، عربستان نمی تواند با آن هزینه های نجومی در مقابل قدرت نظامی ایران بایستد و همچنین فعالیت های شبانه روزی غول های رسانه ای با لجن پراکنی علیه اسلام و ایران کاری از پیش نبرده اند همه به خاطر تاثیر جمهوری اسلامی از شاخصه های حکومت علوی است.

امام جمعه نطنز اضافه کرد: امروزه رژیم جعلی اسرائیل بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر شده است و این را هم خود آن ها و هم آمریکایی ها و هم دوستان آن ها در اروپا و منطقه می دانند، چرا که به این باور و درک رسیده اند که جمهوری اسلامی این روزها در بالاترین سطح از لحاظ تجهیز نیروهای مسلح خود به پیشرفته ترین تجهیزات نظامی قرار دارد.

وی ادامه داد: دشمن بعد از ناامیدی از جنگ سخت روی نقاط کلیدی و قوت جمهوری اسلامی دست گذاشته است و می خواهد مولفه های قدرت انقلاب مثل سپاه پاسداران و دانش هسته ای که از اهرم های اقتدار راهبردی کشور هستند را به چالش کشیده و هم تحریم و هم محدودیت دانش هسته ای را بر ملت تحمیل کند.

حجت الاسلام امینی با بیان این که صحبت های اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان می دهد که فرقی بین اروپا و آمریکا در برجام نیست، افزود: مردم ما اهل رمضان و محرم هستند و کسانی که شهادت را عاجزانه از خدا طلب می کنند هرگز از تحریم و فشارهای اقتصادی نمی هراسند.

وی تاکید کرد: فشارهای اقتصادی، عملی و روانی دشمن بر کشور برای به ستوه کشیدن مردم و شوراندن آن ها علیه نظام راه به جایی نخواهد بود چرا که آن ها هنوز مردم، نظام و انقلاب را نشناخته اند، هرچند عده ای غرب باور داخلی در اجرای نقشه ها آن ها را همراهی کنند.

منویات رهبر انقلاب در مرقد امام (ره) خط مشی راهبردی کشور در مذاکرات و اداره کشور

امام جمعه بادرود در خطبه های امروز نماز جمعه بادرود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین (ع)، اظهار کرد: حضرت علی علیه السلام برای این که دوستان از ترس دشمنان و دشمنان از روی حسادت از بیان فضائل ایشان دریغ می کردند از جمله شخصیت های مظلوم تاریخ به حساب می آیند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با تشریح فضایل و ویژگی های شخصیتی این امام همام، افزود: بر طبق آموزه های قرآنی اگر تمام درختان روی کره خاکی قلم و تمام آب دریاها نیز مرکب شوند تا هفت مرتبه کلمات خداوند نوشته شود اما این کلمات را پایانی نیست و از نظر شیعیان معدن این کلمات حضرت امیر (ع) هستند و این نشان از شخصیت بسیار بزرگ ایشان دارد.

وی ادامه داد: امام اول شیعیان در اوج عرفان یک شخصیت سیاستمدار و جامعه ساز است، هرگز در برابر دشمن اهل سازش نیست، همواره بر قلوب مومنین حکومت می کردند و همیشه هم در دسترس بوده تا مردم بتوانند مشکلات خود در جامعه اسلامی را به ایشان منتقل کنند و این ویژگی های اساسی باید به الگویی برای مسئولان در نظام و انقلاب اسلامی باشد.

خطیب جمعه بادرود تصریح کرد: امام راحل با الگو گیری از فضایل و مناقب حضرت علی (ع) توانستند بر قلوب مردم ایران حکومت کنند، برای همین است که بعد از حدود ۳۰ سال از ارتحال ایشان همواره جمعیتی عظیم در سالروز رحلت، به مرقد ایشان می روند و عرض ارادت می کنند.

وی به سخنان راهبردی رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم زائران خمینی در مرقد امام (ره) اشاره کرد و با تشریح دشمنی روز افزون دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی، بیان کرد: توان دفاعی و موشکی قدرتمند و معامله ناپذیر جمهوری اسلامی، تحمیل برجام معیوب به کشور با همراهی عده ای از داخل، ایجاد آشوب به عنوان یک طرح قطعی دشمن، برنامه های اروپایی ها برای تحمیل تحریم و محدودیت های هسته ای، دنبال کردن موبه موی راه امام و دستور برای شکست حصر هسته ای از جمله مهم ترین شاخص های سخنان معظم له در این دیدار بود.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: تمامی منویات رهبر معظم انقلاب در این اجتماع عظیم باید سرمشق تیم مذاکره کننده و حتی الگوی تمام مسئولان در انجام فعالیت ها در روزهای آینده باشد و بدون شک تخطی از آن می تواند کشور را دچار خسرانی کند که اول از همه پای مسئولان در آن گیر باشد.

وی با قدردانی از حضور پرشور مردم روزه دار در راهپیمایی روزجهانی قدس در سطح بخش امامزاده، افزود: ملت بزرگ ایران تا آخرین لحظه و تا زمان رهایی قدس شریف از چنگال رژیم جعلی صهیونیستی از پا نخواهد نشست و از ملت مظلوم فلسطین برای رسیدن به این هدف بزرگ که به طور حتم تحقق خواهد یافت حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/