how-to-read-the-friday-prayers
۱۵:۵۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان مطرح شد؛

امروز رژیم صهیونیستی از هر زمان دیگری آسیب پذیرتر است/ تسریع نابودی رژیم صهیونیستی درگرو غیرت اسلامی

سخنان رهبر انقلاب در مرقد امام (ره)، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، ادامه برجام و تلاش دشمن برای به ستوه آوردن مردم از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های امروز نماز جمعه های استان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های این هفته نماز جمعه از حضور پرشور، حماسی و توام با بصیرت امت حزب الله در راهپیمایی روز قدس و از تلاش مسئولان برای برگزاری این راهپیمایی در شهر نطنز قدردانی کرد.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم زائران خمینی در مرقد امام راحل، اظهار کرد: همه عالم را آمال ها و آرمان های حضرت امیرالمومنین (ع) پرکرده است و امروز نظام جمهوری اسلامی که برپایه های سیره علوی استوار شده است، توانسته در گسترش این آرمان های علوی در منطقه و جهان نقشی اساسی را ایفا کند.

وی گفت: حکومت علوی هم مقتدر، هم مظلوم و هم پیروز بود و امروزه جمهوری اسلامی نیز این سه ویژگی حکومت را به دنبال خود دارد و در این راه هرچند با مظلومیت حرکت می کند، اما عاقبت آن موفقیت و پیروزی خواهد بود.

خطیب جمعه نطنز تصریح کرد: شرط موفقیت همراه با اقتدار و مظلومیت این است که تمام مسئولان در مسیر حرکت ولایت فقیه آن هم در عمل و نه در سطح شعار، در جامعه اسلامی حرکت کنند تا هم از گزند دشمنان در امان بمانند و هم بتوانند با تکیه بر اقتدار خود بر قدرت های به ظاهر مجهز غلبه کنند.

وی تاکید کرد: این که آمریکایی ها از گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ناامید شدند، عربستان نمی تواند با آن هزینه های نجومی در مقابل قدرت نظامی ایران بایستد و همچنین فعالیت های شبانه روزی غول های رسانه ای با لجن پراکنی علیه اسلام و ایران کاری از پیش نبرده اند همه به خاطر تاثیر جمهوری اسلامی از شاخصه های حکومت علوی است.

امام جمعه نطنز اضافه کرد: امروزه رژیم جعلی اسرائیل بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر شده است و این را هم خود آن ها و هم آمریکایی ها و هم دوستان آن ها در اروپا و منطقه می دانند، چرا که به این باور و درک رسیده اند که جمهوری اسلامی این روزها در بالاترین سطح از لحاظ تجهیز نیروهای مسلح خود به پیشرفته ترین تجهیزات نظامی قرار دارد.

وی ادامه داد: دشمن بعد از ناامیدی از جنگ سخت روی نقاط کلیدی و قوت جمهوری اسلامی دست گذاشته است و می خواهد مولفه های قدرت انقلاب مثل سپاه پاسداران و دانش هسته ای که از اهرم های اقتدار راهبردی کشور هستند را به چالش کشیده و هم تحریم و هم محدودیت دانش هسته ای را بر ملت تحمیل کند.

حجت الاسلام امینی با بیان این که صحبت های اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان می دهد که فرقی بین اروپا و آمریکا در برجام نیست، افزود: مردم ما اهل رمضان و محرم هستند و کسانی که شهادت را عاجزانه از خدا طلب می کنند هرگز از تحریم و فشارهای اقتصادی نمی هراسند.

وی تاکید کرد: فشارهای اقتصادی، عملی و روانی دشمن بر کشور برای به ستوه کشیدن مردم و شوراندن آن ها علیه نظام راه به جایی نخواهد بود چرا که آن ها هنوز مردم، نظام و انقلاب را نشناخته اند، هرچند عده ای غرب باور داخلی در اجرای نقشه ها آن ها را همراهی کنند.

منویات رهبر انقلاب در مرقد امام (ره) خط مشی راهبردی کشور در مذاکرات و اداره کشور

امام جمعه بادرود در خطبه های امروز نماز جمعه بادرود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین (ع)، اظهار کرد: حضرت علی علیه السلام برای این که دوستان از ترس دشمنان و دشمنان از روی حسادت از بیان فضائل ایشان دریغ می کردند از جمله شخصیت های مظلوم تاریخ به حساب می آیند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با تشریح فضایل و ویژگی های شخصیتی این امام همام، افزود: بر طبق آموزه های قرآنی اگر تمام درختان روی کره خاکی قلم و تمام آب دریاها نیز مرکب شوند تا هفت مرتبه کلمات خداوند نوشته شود اما این کلمات را پایانی نیست و از نظر شیعیان معدن این کلمات حضرت امیر (ع) هستند و این نشان از شخصیت بسیار بزرگ ایشان دارد.

وی ادامه داد: امام اول شیعیان در اوج عرفان یک شخصیت سیاستمدار و جامعه ساز است، هرگز در برابر دشمن اهل سازش نیست، همواره بر قلوب مومنین حکومت می کردند و همیشه هم در دسترس بوده تا مردم بتوانند مشکلات خود در جامعه اسلامی را به ایشان منتقل کنند و این ویژگی های اساسی باید به الگویی برای مسئولان در نظام و انقلاب اسلامی باشد.

خطیب جمعه بادرود تصریح کرد: امام راحل با الگو گیری از فضایل و مناقب حضرت علی (ع) توانستند بر قلوب مردم ایران حکومت کنند، برای همین است که بعد از حدود ۳۰ سال از ارتحال ایشان همواره جمعیتی عظیم در سالروز رحلت، به مرقد ایشان می روند و عرض ارادت می کنند.

وی به سخنان راهبردی رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم زائران خمینی در مرقد امام (ره) اشاره کرد و با تشریح دشمنی روز افزون دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی، بیان کرد: توان دفاعی و موشکی قدرتمند و معامله ناپذیر جمهوری اسلامی، تحمیل برجام معیوب به کشور با همراهی عده ای از داخل، ایجاد آشوب به عنوان یک طرح قطعی دشمن، برنامه های اروپایی ها برای تحمیل تحریم و محدودیت های هسته ای، دنبال کردن موبه موی راه امام و دستور برای شکست حصر هسته ای از جمله مهم ترین شاخص های سخنان معظم له در این دیدار بود.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: تمامی منویات رهبر معظم انقلاب در این اجتماع عظیم باید سرمشق تیم مذاکره کننده و حتی الگوی تمام مسئولان در انجام فعالیت ها در روزهای آینده باشد و بدون شک تخطی از آن می تواند کشور را دچار خسرانی کند که اول از همه پای مسئولان در آن گیر باشد.

وی با قدردانی از حضور پرشور مردم روزه دار در راهپیمایی روزجهانی قدس در سطح بخش امامزاده، افزود: ملت بزرگ ایران تا آخرین لحظه و تا زمان رهایی قدس شریف از چنگال رژیم جعلی صهیونیستی از پا نخواهد نشست و از ملت مظلوم فلسطین برای رسیدن به این هدف بزرگ که به طور حتم تحقق خواهد یافت حمایت خواهد کرد.

امنیت امروز نتیجه جانفشانی و ایثارگری یاران امام(ره) است

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان گفت: خدای تبارک و تعالی از باب لطف، انسان را خلق کرد و طرحی برای زندگی دنیا و آخرت داد به نام دین و انسان را اشرف مخلوقات کرد.

وی با بیان این که قرائت دین نباید با تفسیر بشر عادی باشد بلکه باید توسط گروهی به نام امامت که اول آن علی(ع) و آخر آنها مهدی(عج) است اجرا شود افزود: این یعنی نجات انسان، یعنی یک راه وجود ندارد و تفسیر دین باید از طرف ائمه اطهار باشد.

امام جمعه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: جوانان اگر می خواهید در دنیا و آخرت نجات یابید، باید به ائمه تاسی کنید و کسی که این جایگاه امامت را درک نکند گمراه است.

وی به سالروز عزل رئیس جمهور بی کفایت بنی صدر اشاره کرد و اظهار کرد: امروز اگر امنیت وجود دارد مربوط به جانفشانی و ایثارگری یاران امام است،

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: جبهه غرب با این رئیس جمهور همراه شده بود و او را وهم گرفته بود و باید بگوییم که انقلاب در این زمینه ها درس های بزرگی را به ما داده است.

وی با اشاره به سالروز رحلت مرحوم مجلسی گفت: مرحوم مجلسی خدمات بزرگی برای اسلام و شیعه داشته است و متاسفانه حق او ادا نشده است، مخصوصا طلاب باید از این دریای بزرگ معرفت استفاده کنند.

خطیب نماز جمعه چادگان با بیان این که، دستور عزت بخش رهبری در پاسخ به بد عهدی آمریکا که کشور را به جایگاه اصلی هسته ای می رساند اظهار کرد: اول عزت آفرینی کشورمان و دیدیم که دست ایران بسته نیست، چه در چهار چوب برجام و چه خارج از برجام، دوم ایران مقتدر برجام معیوب را نمی پذیرد.

وی تصریح کرد: نقاط قوت را نباید فراموش کرد که مهمترین آن مبارزه با استکبار و استبداد است.

امام جمعه چادگان گفت: اسرائیل صدای ایران را بشنو، نه در ایران بلکه در کل جهان که همان فریاد ملکوتی امام عزیز است و امروز ما تهدید را به مرزهای اسرائیل رسانده ایم.

وی در این خصوص افزود: به نکات کلیدی رهبری دقت کنیم، به دولتمردان هم می گوئیم دقت کنند و در کنار هم، این راه را به پایان برسانیم.

دستور قرآن برای یاری مظلوم و مبارزه با ظلم علت حمایت از فلسطین است

حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با تشکر از حضور پرشور و دشمن شکن مردم فریدونشهر در راهپیمایی روز قدس، علل حمایت جهان اسلام و ایران از مردم مظلوم فلسطین را برشمرد.

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به یادگار تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری و گرامیداشت روز قدس، علت حمایت از فلسطین را دستور قرآن و اسلام برای یاری مظلومان بیان کرد و افزود: این دستور زمانی برجسته‌تر می‌شود که این مظلوم بخشی از بدنه خود امت اسلامی و به عبارت امام راحل پاره تن اسلام باشد.

وی گفت: علت دیگر حمایت مردم از فلسطین، استکبارستیزی و مبارزه با کشورهای ستمگر است که همان طور که امام(ره) فرمودند «اگر درب ورودی غربی‌ها به کشور را نبندیم و غرب‌زده‌ها را از ممالک اسلامی بیرون نکنیم نمی‌توانید راه به جایی برده و پیشرفتی حاصل کنیم». امام جمعه فریدونشهر تصریح کرد: به ویژه این که در سال جاری آمریکا، این شیطان بزرگ، با انتقال سفارت خود به قدس جسارت و دهن کجی بزرگی به جهان اسلام کرد.

حجت الاسلام غفاری ادامه داد: سیلی زدن به کشورهای مرتجع منطقه، علت دیگر مردم ما برای حضور در راهپیمایی روز قدس است. خطیب جمعه فریدونشهر اظهار کرد: در حالی که روزی نیست که دست صهیونیست‌ها به خون زن و کودک و پیر و جوان مردم فلسطین آغشته نشود، آل سعود خائن، این گاو شیرده به تعبیر ترامپ، در کنار خانه خدا و در کنار مضجع نورانی رسول مکرم اسلام(ص) از «صهیونیست‌ها» با عبارت «علیه السلام» نام برده و برای موفقیت آن‌ها دعا می‌کنند.

وی جدیت رهبر معظم انقلاب در مبارزه با اسرائیل را دلیل دیگر مردم برای حمایت از فلسطین برشمرد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با اشاره به سازش ناپذیری امام با استکبار و قاطعیت ایشان فرمودند: «بدانید در این چند سال این راه مبارزه با اسرائیل را ادامه دادیم و از این پس هم ادامه خواهیم داد

امام جمعه فریدونشهر تأکید کرد: روزه برجسته کردن وظایف مسلمان اعمّ از وظایف فردی و اجتماعی است و یکی از مهمترین وظایف اجتماعی که بر گردن هر مسلمانی است احساس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی و امت مسلمان است و ما اگر مسلمانیم باید تا زنده‌ایم تا آزادی قدس شریف به این حرکت ادامه دهیم.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به شهادت حدود 130 تن و جانبازی حدود 300 تن از مردم فلسطین در دو ماه گذشته که یکی از آن‌ها رزان النجار، بانوی امدادرسانی بود که اخیرا با گلوله مستقیم صهیونیست‌ها به شهادت رسید، گفت: چه کسی باید به ندای این مظلومان پاسخ دهد جز خود امت اسلام؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: ایشان همواره در بیانات خود از «عده‌ای از داخلی‌ها» صحبت به میان می‌آورند که گره در کار و پیشرفت کشور انداخته و کشور را دچار چالش می‌کنند و اخیراً فرمودند عامل بیش از نود درصد از مشکلات کشور این عده در داخل هستند.

خطیب جمعه فریدونشهر با بیان این که این عده باید شناخته و به مردم معرفی شوند، کسانی که می‌خواهند دوباره در مقابل مقاومت اسلامی با عَلَم کردن دوباره برجام پوسیده حرف از مذاکره و سازش بزنند را مورد مذمّت قرار داد.

رژیم اشغالگر قدس به تعهدات بین المللی پایبند نیست

جت الاسلام سید علی سجادی در مسجد جامع نایین گفت: هرچه دشمنان بر تعدی به مسلمانان اصرار ورزند مقاومت مردم مسلمان نیز مستحکم تر می شود.

وی مساله قدس در جهان را مساله ای بزرگ و جهانی دانست و بیان کرد: روز قدس روز وحدت اسلامی است و در مقابل تفرقه بین مسلمانان نقطه عطفی برای رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه نایین با بیان اینکه امروز در روز قدس ناقوس نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به صدا درآمده است گفت: اگر جنگی رو در رو با این رژیم آغاز شود کلیه جوانان کشورهای مسلمان در مقابل آن خواهند ایستاد زیرا ساکنان آن هیچ انگیزه ای برای دفاع ندارند و اسراییل را وطن خود نمی دانند.

حجت الاسلام سجادی در بخش دیگری از خطبه ها به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدارهای ماه مبارک رمضان اشاره، و بیان کرد: معظم له در این دیدارها روح امید و نشاط را در بین جامعه و جوانان زنده کرد و همواره بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تاکید کردند.

وی افزود:ایشان در این دیدارها بر اعتماد نکردن به دشمن تاکید و بدعهدی آمریکا در برجام را تنها نمونه ای از این بدعهدی ها دانست.

وی بیان کرد: دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر از سر گرفتن فعالیت های هسته ای جان تازه ای به کشور بخشید که با این تصمیم خود با قاطعیت از منافع کشور دفاع کردند.

اشغال قدس یک اشغال ظالمانه است

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: قدس فقط متعلق به مسلمانان نبوده و یهودیان واقعی و مسیحیان نیز برای آن احترام خاصی را دارند.

وی افزود: اسرائیل در هفتاد سال پیش اولین قبله مسلمانان را به اشغال خود درآورد که این یک اشغال ظالمانه بوده است.

امام جمعه اردستان گفت: اسرائیل با حمایت ایادی خود همچون آمریکا به شرارت های خود در منطقه و جهان ادامه می دهد تا بتواند آرزوی نیل تا فراد خود را برآورده کند.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه امام راحل بیش از شصت سال یادداشتی را  در خصوص فلسطین دارد، تصریح کرد: امام گفته است مسلمانان باید متحد شوند و فلسطین را از اسراییل پس بگیرند.

خطیب جمعه اردستان تاکید کرد: حضرت امام در زمان تبعید هم اعلامیه صادر می کردند و مسلمانان را در برابر اسرائیل تشویق می کردند تا پس از پیروزی انقلاب اسلامی آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حماس پرچم دار فلسطین بوده و در هر روز جمعه راهپیمایی های گسترده ای را بعد از نمازجمعه شکل می دهند و این شور و شعور و حمایت ایرانیان نیز امان اسرائیل را بریده است.

حجت الاسلام دهشیری با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد حضرت امام راحل یادآوری کرد: دفاع و موشک نقاط قوت جمهوری اسلامی بوده که می خواهند آن را تبدیل به نقطه ضعف کنند.

امام جمعه اردستان گفت: نظام ما مظلوم اما مقتدر و دشمن هم در چند لایه و با فشارهای اقتصادی در صدد ضربه به جمهوری اسلامی بوده و برجام هم نتوانسته این فشارها را برطرف کند.

وی تاکید کرد:  مقاومت و ایستادگی مردم موجب حس ملی ایرانیان است که اگر لحظه ای در برابر دشمنان اسلام عقب نشینی کردیم آنها هم جلو خواهند آمد.

روز قدس، میراث امام خمینی(ره) در راه مبارزه با استکبار جهانی است

حجت الاسلام امیر حجتی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اژیه، اظهار کرد: وظیفه خود می دانیم از روزه داران و مردم متدین به خاطر برپایی مراسم شب های احیا و شهادت حضرت علی علیه السلام و امام خمینی رحمه الله علیه، تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: شب پرهیزکاران و متقین از دیدگاه امیرمومنان در خطبه ۱۹۳ که همان خطبه همام است، سه ویژگی مهم دارد؛ تلاوت و اندیشه در قرآن، شوق بهشت پس از شنیدن آیات تشویق و وعده بهشت و همچنین ترس از عذاب پس از شنیدن آیات مربوط به جهنم.

امام جمعه شهر اژیه با اشاره به شهادت مولا علی علیه السلام، افزود: وصیت ایشان به قمر بنی هاشم در مورد حمایت و یاری از امام حسین(ع) تا آخرین لحظه، حاوی نکات ارزنده ای است که همه مسلمانان باید به این موضوع توجه داشته باشند.

حجتی فرد با تشکر از روزه داران و عموم امت حزب الله و پرسنل نیروی انتظامی و شهرداری به خاطر برپایی راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: روز قدس مهم ترین میراث امام خمینی رحمه الله علیه در راه مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

وی در همین رابطه ادامه داد: این روز به عنوان نماد بارز مستکبرین در وحشی گری های اخیر در کشته و مجروح ساختن مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و معیارهای قانونی و انسانی در به شهادت رساندن یک پرستار خانم در حین کمک رسانی به مجروحین و محکوم کردن این حرکات وحشیانه است.

امام جمعه اژیه با بیان این که روز قدس دارای نکاتی در راه مبارزه با دشمنان اسلام است، گفت: نکته اول خودباوری، ایمان و اتکا به خداوند متعال است، بدین گونه که خداوند متعال وعده نصر و پیروزی و همچنین عدم دوستی و سازش با کفار را بیان نموده و با چنین باور و قدرت الهی و بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری اسرائیل را نابود و شهرهای حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می کنیم.

حجت الاسلام حجتی فرد ادامه داد: پرهیز از اختلاف و تفرقه و شناخت راه صحیح در مبحث مهم مبارزه با دشمنان اسلام و این که اختلاف و تفرقه اندازی نقشه جنگ روانی دشمن بوده، نکته دومی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: ما تا زمانی که سرگرم اختلافات و دودستگی باشیم از هدف اصلی یعنی مبارزه با دشمن دور می شویم و کسانی که شعار نه غزه نه لبنان را سر می دهند، موجودات حقیری هستند و در گمراهی خود دقیقا در مسیر جنگ روانی دشمن قرار گرفته اند.

خطیب جمعه شهر اژیه در تشریح نکته سوم، با اشاره به آیه شریف واعدو لهم ما استطعتم بالقوه، خاطر نشان کرد: باید هر روز بر توان علمی و نظامی افزوده شود و تمامی امت اسلام علی الخصوص کشور عزیز ایران که مهم ترین نقطه در بحث مبارزه با رژیم صهیونیستی و سایر مستکبرین است، در اوج قدرت و صلابت در ابعاد مختلف علمی، اقتصادی و نظامی باشند.

حجتی فرد در ادامه تأکید کرد: مطابق با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ملت و دولت ایران هیچگاه تحمل نخواهد کرد که هم تحریم باشد و هم در محدودیت حبس هسته ای قرارگیرد و این که می گویند اگر ایران شکل معیوب برجام را نپذیرد جنگ خواهد شد این دروغ بزرگ است و ملت بزرگ ایران از این تهدیدهای پوشالی ذره ای واهمه به خود راه نمی دهند.

وی در ادامه ابراز کرد: مسئولان سازمان انرژی هسته ای بر طبق امر مقام معظم رهیری با ایجاد پیشرفت در صنایع هسته ای از یک طرف قدرت عظیم ایران را به رخ مستکیرین علی الخصوص رژیم صهیونیستی نشان داده و از طرف دیگر همانند ملت بزرگ ایران مشت محکمی را در دهان یاوه گویان زده و رژیم صهیونیستی را سرجای خود بنشانند.

کاری که آل سعود می کند، سواری دادن به استکبار است

حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد صفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر یزدانشهر ضمن دعوت همه به رعایت تقوای الهی بیان کرد: ماه رمضان فرصت بسیار خوبی است که انسان بتواند از برکات آن بهره مند باشد و زیان دیده کسی است که از این برکات غفلت کند.

وی ادامه داد: حضور مردم روزه دار در راهپیمایی روز جهانی قدس و سپس در نماز جمعه در این گرمای هوا خود نشانه ایمان و رعایت تقواست و این نشان می دهد مسئله فلسطین برای آحاد مردم مسئله مهمی است.

امام جمعه شهر یزدانشهر همچنین خاطر نشان کرد: راهپیمایی روز قدس با مشارکت و همراهی اقشار مختلف جامعه به طور حتمی اثر خواهد داشت، چرا که این روز در واقع روز مقابله مستضعفین با مستکبرین و شرکت در این راهپیمایی وظیفه شرعی است.

صفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت سیاسی جهان گفت: به تازگی ترامپ مسئله سازش بزرگ را مطرح کرده و این فرد مَثَل جنگجویی است که در میدان نبرد کم آورده و حرف از مذاکره و صلح و سازش می زند.

وی اظهار کرد: کاری که امروز استکبار می خواهد انجام دهد و هر روز سخن تازه ای از مذاکره و سازش می زند، همان کاری که عمر و عاص در زمان امیرالمؤمنین(ع) انجام داد و وقتی توان رویارویی نداشت حرف از سازش زد و قرآن را بر سر نیزه ها آورد.

خطیب نماز جمعه این هفته شهر یزدانشهر با تشریح این که امروزه برخی دولت ها و کشورها منابع خود را در اختیار استکبار قرار داده اند، اظهار کرد: کاری که امروز آل سعود می کند، در واقع سواری دادن به استکبار است.

صفری معتقد بود: مذاکرات هسته ای فرصت ممکلت را سوزاند ولی تجربه بسیار بزرگی برای همه شد.

امام جمعه بزدانشهر همچنین ضمن اشاره به این که شهید مطهری(ره) اعتقاد داشت اگر امام حسین(ع) در زمان ما بودند، می گفتند که اگر می خواهد برای من عزاداری کنید شعار فلسطین بدهید؛ ابراز کرد: ما به کمتر از آزادی فلسطین راضی نخواهیم بود و برای این هم از مبارزه و تلاش دست نخواهیم کشید.

صفری هجمه ها و مشکلات اقتصادی، عملیات روانی و فشار عملی و آشوب سازی را از نقشه های دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: مردم ما امروزه با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و مطالبات به حق زیادی هم دارند که باید این مطالبات پیگیری شود، اما باید مراقب بود که برخی افراد سودجو از این این مطالبات به حق بهره برداری های دیگری نکنند و اصل ماجرا را به سمت دیگری هدایت نکنند.

خطیب نماز جمعه یزدانشهر خطاب به مسئولان هم گفت: مسئولان نباید منتظر بمانند تا مطالبات مردمی منجر به تجمع شود و بهتر است به خواسته های به حق اصناف و اقشار مختلف احترام بگذارند.

وی در پایان هم با تأکید بر اهمیت رعایت عدالت از سوی دستگاه های اجرایی تصریح کرد: شهرداری باید منابع مالی خود را بین مناطق مختلف به عدالت تقسیم کند تا شهر به صورت یکپارچه رشد کند.

تسریع نابودی رژیم صهیونیستی درگرو غیرت اسلامی

حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه دشمنان اسلام تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا روز قدس را تضعیف کنند، خاطرنشان کرد: روز قدس در ایران اسلامی، به همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی دنیا نشان داد که اراده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ملت ایران چیست و به لطف الهی ملت سرفراز ایران مواضع استکبارستیزی و ضد صهیونیستی خود را برای دنیا تشریح کرد.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص نابودی اسرائیل متذکر شد: رژیم منحوس اسرائیل نابود شدنی است نباید شک کرد که این شجره خبیثه هیچ پایه و پایگاه و استمراری نخواهد داشت و بی‌شک نابود خواهد شد و شک نباید کرد که حق پیروز و فلسطین به پیکر اسلامی بر خواهد گشت.

خطیب نماز جمعه فولادشهر تسریع در نابودی رژیم صهیونیستی را درگرو غیرت و وحدت اسلامی دانست و افزود: اگر مسلمانان جهان به مفهوم آیه « انما المؤمنون إخوه » عمل بکنند و اُخوّت اسلامی را سرلوحۀ فعالیت‌های خود قرار بدهند، اوضاع رقّت بار مسلمانان و جهان اسلام را، این‌گونه که امروز هست مشاهده نمی‌کردیم!

امام‌جمعه فولادشهر با تأکید براینکه قرآن برنامۀ هدایت بشریت است، یادآور شد: آن مسیحی لبنانی می‌گوید که من مسیحی نمی‌توانم معارف قرآن را نادیده بگیرم، او با تأسف می‌گوید که اگر مسلمانان به قرآن عمل می‌کردند، دنیایشان آباد می‌شد.

سرافراز علت تمام گرفتاری‌های جهان اسلام را اختلاف کلمه و عدم هماهنگی مسلمانان دانست و تصریح کرد: امروز همه قدرت‏ها و ابرقدرت‏ها دست‌به‌دست یکدیگر داده‌اند که نگذارند فلسطینی‌های مسلمان به هدفشان برسند.

وی افزود: بسیارى از کسانى که به ادعا نسبت به فلسطینی‌ها اظهار علاقه می‌کنند، علاقه‌شان به این نیست که مسلمانان فلسطینى بر رژیم اسرائیل غلبه کنند و متأسفانه با سکوت و سازش و تماشا، دست‌به‌دست هم داده‌اند که نگذارند مسلمانان فلسطینى پیروز بشوند.

امام‌جمعه فولادشهر متذکر شد: روزجهانی قدس یکی از یادگارهای حیات‌بخش و نجات‌بخش امام خمینی(ره) برای امت اسلامی است و امسال با توجه به اوضاع فلسطین نسبت به سال‏های گذشته با ویژگی‌ها و شرایط خاصی روبه‌روست.

خطیب نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه امسال اولین سالی است که روز قدس بدون وجود داعش که سپر امنیتی رژیم صهیونیستی شده بود، برگزار می‌شود، متذکر شد: راهپیمایی‌های شجاعانه‌ی مردم فلسطین در مراسم روز زمین و برای بازگشت به فلسطین تبدیل به یک حرکت انتفاضه گونه شده است و تاکنون بیش از ۲۰۰ شهید داده است و زمینه را برای یک روز قدس مؤثر و تضعیف‌کننده جدی رژیم صهیونیستی فراهم کرده است.

وی با اشاره به توطئه‌های جبهه استکبار برای شکست مقاومت در فلسطین متذکر شد: آمریکا با طرح معامله‌ی قرن در تلاش است تا یک‌بار دیگر مذاکره و امتیاز گیری درروند صلح را کلید بزند و برخی کشورهای عربی ازجمله عربستان نیز رسماً به روند خیانت به آرمان فلسطین پیوسته‌اند.

امام‌جمعه فولادشهر با تأکید براینکه امروز مردم فلسطین بیش از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارند، اظهار کرد: مهم‏ترین اقدام در مورد آرمان فلسطین مشارکت جدی و فعال در حمایت همه‌جانبه از مقاومت فلسطینی، مسلح‏ سازی کرانه‌ی باختری و برملا کردن نقش خائنان در ریخته شدن خون فلسطینیان است و این اقدامات باید در رأس محورهای رسانه‌ای روز جهانی قدس قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه اقدامات احمقانه دشمنان نتیجه‌ای جز تقویت جبهه‌ی مقاومت به دنبال نخواهد داشت، افزود: یقین داریم که آینده از آن ملت‌های مقاوم همچون ملت فلسطین، لبنان، سوریه و بحرین و یمن خواهد بود و ننگ و نفرین از آن جریان‏هاى سازشگر و دولت‌هایی است که به نام دولت اسلامى در کنار رژیم اسرائیل قرارگرفته‌اند و شریک و هم‌پیمان جنایاتش هستند.

فشار روانی دشمن با همراهی منافقان داخلی همراه است

حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه باغ بهادران اظهار کرد: توجه به اصول معاشرت در زندگی یکی از مقوله‌هایی است که باید موردتوجه همگان قرار گیرد.

امام‌جمعه باغ بهادران بابیان اینکه نگاه فرزند به پدر و مادر از روی محبت عبادت است، خاطرنشان کرد: نگاه محبت‌آمیز پدران و مادران به فرزندانشان، نگاه مهرآمیز زن و شوهر به یکدیگر همه و همه جزء آن دسته از مواردی که باید در زندگی روزمره ما جاری و ساری باشد.

وی با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص هجمه دشمنان در عرصه اقتصادی متذکر شد: فشار اقتصادی، روانی و عملی سه لایه‌ای است که دشمنان برای تضعیف کشورمان در دستور کار خود قرار داده‌اند و فراموش نکنیم که هدف دشمن از این فشارها حاکمان اسلامی نیست و هدف اصلی آن‌ها مردم هستند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با تأکید براینکه فشار روانی دشمن با همراهی منافقان داخلی همراه است، تصریح کرد: دشمن با کمک عوامل داخلی خود در این اندیشه است که نقاط قوتی مثل انرژی هسته‌ای توانایی موشکی و حمایت از مظلومان و عدالت‌خواهی را نقطه‌ضعف نظام جلوه دهد.

امام‌جمعه باغ بهادران بابیان اینکه قبول شکل معیوبی از برجام و تحمیل آن به‌نظام از عملیات روانی دشمن است، متذکر شد: پیاده‌نظام داخلی دشمن درصدد هستند تا با عوام‌فریبی بگویند در صورت عدم پذیرش برجام جنگی علیه کشورمان به راه می‌افتد که این موضوع دروغ محض است.

وی با توجه به توطئه‌های دشمنان در کشورمان اظهار کرد: دشمنان درصدد هستند تا از مطالبات به‌حق مردم سوءاستفاده کرده و بعضی از اعتراضات صنفی کشور را از مسیر اصلی خود خارج و جامعه را به آشوب بکشند.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با اشاره به‌فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص آغاز فعالیت‌های هسته‌ای متذکر شد: رهبر معظم انقلاب هرکجا که احساس کنند مسئولان به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند و پای منافع ملی درخطر باشد، تمام‌قد در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی می‌کنند.

انتهای پیام/