صفحه اصلی » مقاومت » تحقیر جبهه استکبار یکی از ویژگی‌های فرهنگ استکبارستیزی است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در لشکر 14 امام حسین (ع):

تحقیر جبهه استکبار یکی از ویژگی‌های فرهنگ استکبارستیزی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر ۱۴ امام حسین(ع) گفت: تحقیر جبهه استکبار یکی دیگر از ویژگی‌های فرهنگ استکبارستیزی است که این ویژگی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام ابوالفضل پیراسته در جلسه اخلاق در جمع رزمندگان لشکر مقدس امام حسین(ع) به حضور پرشور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و اظهار کرد: مردم همیشه در صحنه ایران با حضور خود در این راهپیمایی استکبارستیزی خود را از دشمنان اسلام نشان داده و مشت محکمی در دهان استکبار وارد کردند.

وی با بیان این‌که از روز ابتدای خلقت بشر 2 جبهه حق و باطل رو در روی یکدیگر وجود داشته‌اند، افزود: تا زمانی که استکبار وجود داشته باشد این 2 جبهه پایدار است و ضرورت مقابله با استکبار نیز باید در میان مسلمانان وجود داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در لشکر 14 امام حسین به جهاد کبیر اشاره کرد و گفت: باید با مشرکان عالم جهاد اکبر انجام داد تا فتنه به کلی ریشه‌کن شود و پیشوایان مشرکان نیز بایستی در این راه از بین بروند، از لحاظ شرعی آیات قرآن و روایات بسیاری وجود دارد و طبق گفته قرآن نیز باید در برابر ظالم ایستادگی کنیم.

وی با بیان این‌که طبق فرمایشات معظم رهبری استکبارستیزی یک حرکت معقول و دارای پشتوانه علمی است، ادامه داد: در زمان پیامبران الهی نیز تقابل با استکبار وجود داشته است، به عنوان مثال در زمان حضرت ابراهیم(ع) این حضرت در تقابل با نمرود حالت تهاجمی به خود گرفته و اعلام می‌دارد حتما بت‌های شما را از بین خواهم برد و این اتفاق نیز عملی شد.

پیراسته خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در چند ماه گذشته مقرهای ایران در کشور سوریه را مورد هدف خود قرار داد اما با پاسخ سخت رزمندگان اسلام مواجه شد، نقشه‌های رژیم صهیونیستی به دلیل روحیه استکبارستیزی در کشورهای اسلامی نقش بر آب شد و این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان پرچم کشور آمریکا توسط مردمان آن کشور به آتش کشیده می‌شود.

وی اذعان کرد: امروزه تبلیغات دشمن به وسیله رسانه‌های جمعی صورت می‌گیرد اما در این زمینه اقدامات عملی مؤثری صورت نگرفته و باید با توجه به زمینه غنی اسلام توجه بیشتری انجام گیرد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در لشکر 14 امام حسین (ع) یادآور شد: برای این‌که کشور بهتری داشته و اقتصاد پویاتری در سطح دنیا داشته باشیم باید به اقتصاد بومی‌گرا فکر کنیم و نگاه خود را به توانمندی‌های درون کشور معطوف کنیم، دولت‌مردان نیز باید در این زمینه کمک‌کننده راه باشند.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال اقتصاد پویا هستیم باید اقتصاد مقاومتی را در پیش‌گرفته تا به خودکفایی رسیده و به موفقیت‌های اقتصادی دست پیدا کنیم، در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) استکبارستیزی به صورت آشکارا صورت گرفته و آیات نازل شده بر پیامبر اسلام(ص) به صورت جهادی است که در آن‌ها تقابل با منافقان با لحن بسیار سخت و محکمی تأکید شده است.

پیراسته درباره مقابله با استکبار بیان کرد: حساسیت در برابر دشمن باید وجود داشته باشد و روحیه استکبارستیزی باید حفظ شود که در این راه باید برنامه‌ها و تحرکات دشمن را به خوبی رصد کنیم.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در همین راستا برنامه‌های دشمن را به عنوان یک دیده‌بان به خوبی رصد کرده تا از نفوذ تحرکات دشمن جلوگیری شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در لشکر 14 امام حسین (ع) در پایان ابراز کرد: اتحاد و انسجام ملی نیز باید در تقابل با استکبار وجود داشته باشد و زمانی که پای تجاوز بر علیه جمهوری اسلامی وجود داشته است این روحیه در مردم ایران به خوبی دیده شده است، تحقیر جبهه استکبار یکی دیگر از ویژگی‌های فرهنگ استکبارستیزی است که این ویژگی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد