1396051410242723611568974
۱۵:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

استاندار اصفهان:

خشکسالی و مشکلات اقتصادی نباید به ساحت هنر اصفهان ضربه‌ای وارد کند/ حمایت از احیای باغ موزه ریسباف

استاندار اصفهان گفت: هم هنر، اقتصاد ساز است و هم اقتصاد پشتوانه هنر می باشد و به هیچ وجه نباید خشکسالی و مشکلات اقتصادی به ساحت هنر اصفهان ضربه و خدشه ای وارد نماید.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده در دیدار صمیمی با هنرمندان شهیر اصفهان که با حضور معاونان و دستیار ویژه استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در عظمت اصفهان که همواره هنرمندان آن صاحب سبک بوده اند هیچ شکی وجود ندارد و اینکه گذشته اصفهان در رابطه با هنر چه بوده و اکنون نیز در چه مرتبه ای است مهم است ولی اینکه باید در آینده چگونه باشد مهمتر است.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه ریشه سترگ و قوی درخت هنر باید شاخ و برگ های زیادی داشته باشد، تصریح کرد: با مشاهده وضعیت اکنون هنر اصفهان درمی یابیم که در باروری این درخت سترگ کوتاهی شده است.

وی بر توسعه آموزشگاه ها و سالن های سینما تاکید کرد و افزود: هم هنر، اقتصاد ساز است و هم اقتصاد پشتوانه هنر می باشد و به هیچ وجه نباید خشکسالی و مشکلات اقتصادی به ساحت هنر اصفهان ضربه و خدشه ای وارد نماید.

مهرعلیزاده با بیان اینکه هر مدیر ارشدی اگر به مقوله هنر و حمایت از هنرمندان ورود پیدا نکند جفاکرده است، خاطر نشان کرد: شورای هم اندیشی هنر باید بهتر و بیشتر توسعه یابد و اینجانب هم یک نفر را به عنوان مشاور توسعه هنر در استان منصوب خواهم کرد.

وی با اشاره به هنر تأتر و مکتب مخصوص اصفهان در این هنر، بیان کرد: ایجاد سالن های تأتر و نمایش در اصفهان ضروری است و مدیریت ارشد استان برای این امر و همچنین توسعه سایر رشته های هنر و تأتر و تأتر خیابانی اعلام آمادگی می کند.

استاندار اصفهان از ایجاد دفتر توسعه هنر در استانداری خبر داد و گفت: توسعه هنر را به عنوان یک ضرورت اجتماعی و تاریخی می دانم و به این کار نیازمندیم و حمایت مالی نیز از این مقوله خواهیم داشت.

وی از اعلام آمادگی برای تسریع در ادامه احیای باغ موزه ریسباف و حمایت های لازم برای این امر خبر داد و افزود: در ۱۵ روز آینده اولین جلسه شورای هم اندیشی هنر را برگزار خواهیم کرد و در خصوص مسائل مختلف بررسی لازم صورت خواهد پذیرفت.

گفتنی است در این نشست تعدادی از هنرمندان نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل و مشکلات هنر و توسعه ی این مقوله عنوان کردند.

انتهای پیام