2430952
۱۳:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس:

اگر زور دولت نرسید که از طرف مذاکرات تضمین های لازم را بگیرد چرا آن را اعلام نکرد/ ظریف باید پاسخگو باشد

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس گفت: آقای مطهری رئیس وقت جلسه در پاسخ به اینجانب گفت که دولت زورش نرسیده است و حرف ما این است که اگر زور دولت نرسید و نتوانست تضمین های لازم را از طرف مذاکرات گرفته بگیرد چرا آن را اعلام نکرد و حقیقت را به مردم و مجلس نگفت.

به گزارش صاحب نیوز؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص برجام اظهار کرد: در قضیه مذاکرات برجام تیم مذاکرات ایران هیچ تضمینی از طرف مقابل نگرفت و اینجانب به همین دلیل چندی پیش در جلسه علنی مجلس تذکر دادم و اعتراض کردم که چرا تضمین های لازم از اروپائی ها گرفته نشده است.

وی افزود: آقای مطهری رئیس وقت جلسه در پاسخ به اینجانب گفت که دولت زورش نرسیده است و حرف ما این است که اگر زور دولت نرسید و نتوانست تضمین های لازم را از طرف مذاکرات گرفته بگیرد چرا آن را اعلام نکرد و حقیقت را به مردم و مجلس نگفت؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: آیا مردم نامحرم هستند که نباید از موضوعات با خبر شوند که در این باره رئیس جمهور و آقای ظریف به عنوان مقام ارشد مذاکره کننده باید پاسخگو باشند که اینجانب از ظریف در مجلس سوال می کنم و باید پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: دولت باید پاسخ دهد که چرا به تذکرات مسئولان، نمایندگان مجلس و هشدارهای مقام معظم رهبری توجه نکرد و الان ضرر آن متوجه ملت و نظام شده است.

حاجی دلیگانی افزود: آقایان می گویند برجام تصمیم نظام بوده و سوال ما این است که اگر برجام تصمیم نظام بوده چرا الزامات 9 گانه‌ای که توسط رهبری ابلاغ شد، از جمله گرفتن تضمین کتبی از رئیس‌جمهور آمریکا و روسای کشورهای اروپایی، اجرا نشد و تضمینی گرفته نشد.

وی بیان کرد: دولت حتی بعد از خروج آمریکا از برجام هم به قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام عمل نکرد که طبق بند سه این قانون دولت موظف بوده همکاری داوطلبانه را متوقف کند و توسعه سریع برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس تاکید کرد: سوال اینجانب از ظریف تحویل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می شود و وزیر باید با حضور در کمیسیون پاسخگوی این سوال باشد.

انتهای پیام