gholamrezaee
۱۳:۵۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛

پنج هدفی که دشمن برای از بین بردن جمهوری اسلامی در سر دارد/ تحمیل برجام‌های هفتگانه به ایران

معاون سابق سیاسی سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: تحمیل برجام های هفتگانه به جمهوری اسلامی ایران از پنج هدفی است که دشمن به دنبال اجرای آن در ایران است تا حکومت اسلامی را از بین ببرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رمضانعلی غلامرضایی شامگاه یکشنبه در جمع مهندسان بسیجی مبارکه با بیان اینکه دشمن در حال حاضر روی مسائل داخلی ما متمرکز شده است و متأسفانه برخی از افراد هم در داخل هم همراهی می‌کنند، اظهار کرد: در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب دو تهدید بزرگ را با کمک امام راحل، امام خامنه‌ای و مردم توانستیم به دو فرصت بزرگ تبدیل کنیم.

معاون سابق سیاسی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه، جنگ تحمیلی یکی از این دو تهدید بزرگ بود، گفت: جنگ تحمیلی یک جنگ نابرابر و بین‌المللی که همه دنیا در مقابل ملت ایران ایستاد و آنجا هم نقش آمریکا و صهیونیست‌ها نقش اول بود و هدفشان هم براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: تعداد اندکی کشور مانند سوریه، کره شمالی و چین با ما نمی‌جنگیدند و به دلیل تبعیت ملت ایران از فرمان حضرت امام و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن، در جنگ پیروز شد و قدرت نظامی کنونی ما از تجربه‌های هشت سال دفاع مقدس است.

غلامرضایی با تأکید بر اینکه ما امروزه قدرت برتر نظامی در منطقه هستیم، تصریح کرد: اگر می گوییم یک قدرت نظامی برتر هستیم و اگر رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند اگر دشمن یک موشک بزند بداند که ۱۰ موشک می‌خورد، این شعار و احساس نیست و یک واقعیت است.

وی بابیان اینکه تهدید بزرگ دوم که به فرصت بزرگ‌تری تبدیل شد، جنگ‌های نیابتی است، خاطرنشان کرد: جنگ‌های نیابتی از حدود ۱۰ سال قبل در غرب آسیا با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است که خصوصا آخرین توطئه آن‌ها بحث داعش بود و اگر ملتی عقب‌نشینی کرد دشمن گستاخ می‌شود که در برجام نمونه آن را دیدیم.

این کارشناس سیاسی تأکید کرد: دشمن از طریق تهدید، جنگ، ترور و … نتوانست بر روی جمهوری اسلامی ایران تأثیر بگذارد اما افرادی که از فضای امن جمهوری اسلامی تنفس می‌کنند که برخی از آن‌ها شخصیت سیاسی و استاد دانشگاه هم هستند، سیگنال می‌فرستند که تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی ایران، مشکلات اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما تمام تلاششان این است که بتوانند از نظر اقتصادی به ایران فشار وارد کنند، تصریح کرد: مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند و برخی از نمایندگان سؤال از رئیس‌جمهور را به علت امتیازاتی پس می‌گیرند، بگذارید رئیس‌جمهور بیاید مجلس جواب برخی از مشکلات مردم را بدهد.

غلامرضایی بابیان اینکه متأسفانه در استان اصفهان از ۱۹ نماینده، پنج نفر امضا نکردند و تعدادی هم که امضا کردند و دو نفر امضای خود را پس گرفتند، گفت: مگر شما نماینده این ملت نیستید؛ باید مطالبه گری کنید.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: نارضایتی مردم و نافرمانی مدنی، دامن زدن به جدایی مردم از حاکمیت، کاهش منابع قدرت سیاسی و نظامی ایران در منطقه، فشار روانی بر روی مسئولان به علت انتظارات اقتصادی و تحمیل برجام های هفتگانه به جمهوری اسلامی ایران، پنج هدفی که دشمن به دنبال اجرای آن در ایران است تا حکومت اسلامی را از بین ببرند.

وی با تأکید بر اینکه چرا رسیدگی و نظارت بر مطالبات و مشکلات به‌حق مردم نمی‌شود، افزود: دشمنان از مطالبات و خواسته‌های به‌حق مردم سوءاستفاده می‌کنند و برخی از مسئولان هم با عدم پیگیری و حل این مشکلات به دشمن کمک می‌کنند و نارضایتی مردم را رهبر انقلاب در دو سال پیش مطرح کردن اما مسئولان توجه نکردند.

معاون سابق سیاسی سپاه صاحب‌الزمان(عج) تصریح کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در اولین روز ماه مبارک رمضان فرمودند که بدبختی امت‌های اسلامی این است که از آموزه‌های دینی فاصله گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: وقتی ما به آیات قرآن مراجعه می‌کنیم، می‌بینم اگر قوم بنی‌اسرائیل موفق شدند بر طاغوت زمانشان پیروز شوند، به علت پیروی از دستورات شریعت و آیین آسمانی و پیروی از پیشوا و رهبر الهی بوده است.

غلامرضایی با اشاره به اینکه شروط پیروزی جامعه دینی و اردوگاه حق این دو شرط است، تأکید کرد: امروز همه مسئولان و آحاد جامعه باید به آموزه‌های دینی و توصیه‌ها و منویات مقام معظم رهبری توجه کنند تا بتوانیم از این چالش‌هایی که پیش روداریم، عبور کنیم.

وی در پایان بابیان اینکه می‌بینیم هرجایی که از امام و رهبری تبعیت کردیم، پیشرفت‌های زیادی حاصل‌شده و هرجایی که روحیه انقلابی و روحیه تبعیت نبوده متأسفانه جامعه دچار مشکل شده، خاطرنشان کرد: حل مشکلات ما در داخل کشور است و با توجه به آیه ۵۲ سوره فرقان نباید به دشمن اعتماد کرد.

انتهای پیام