68019
۱۵:۱۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

لزوم ایجاد کتابخانه عمومی در سپاهان‌شهر/ شهرداری‌ها نیم درصد از درآمد خود را در اختیار انجمن کتابخانه‌های عمومی اصفهان قرار دهند

فرماندار اصفهان گفت: باتوجه به مراکز فرهنگی و آموزشی و تراکم جمعیت ساکن در سپاهان شهر و نیاز مردم این منطقه به کتابخانه عمومی، اقدامات و پیگیری های مقتضی در این رابطه باید صورت پذیرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد رضوانی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر اصفهان اظهار کرد: باتوجه به مراکز فرهنگی و آموزشی و تراکم جمعیت ساکن در سپاهان شهر و نیاز مردم این منطقه به کتابخانه عمومی، اقدامات و پیگیری های مقتضی در این رابطه باید صورت پذیرد.

وی بر لزوم توجه بیشتر به موضوعات فرهنگی تأکید کرد و گفت: باتوجه به مسائل و مشکلات موجود، بسترهای لازم برای ایجاد نشاط و امید در جامعه فراهم و گام های مؤثر جهت تقویت حوزه های فرهنگی برداشته شود.

فرماندار اصفهان با اشاره به ماده 6 قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی، افزود: شهرداری ها مکلفند همه ساله حداقل نیم درصد از درآمدهای خود را به منظور اداره امور کتابخانه های عمومی در اختیار انجمن کتابخانه های عمومی شهر اصفهان قرار دهند.

رضوانی تصریح کرد: شهرداری اصفهان با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهت رفع مشکلات موجود نسبت به تشکیل اتاق فکری اقدام و تفاهمنامه ای فی مابین آنها منعقد گردد.

انتهای پیام