1396100417450575112887164
۱۱:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

در جلسه سیاست‌گذاری اتاق اصفهان مطرح شد؛

راه‌اندازی خط هوایی اصفهان – آلمان/  اصفهان نهمین شهر فرهنگی و تاریخی از منظر سازمان ملل متحد

نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان را نهمین شهر فرهنگی و تاریخی از منظر سازمان ملل متحد برشمرد و گفت: ثبت بیش از ۲۸ هزار اثر تاریخی در این شهر و ثبت ۶۳ درصد صنایع دستی دنیا در این شهر نشان از پتانسیل بالای این شهربرای جذب سالانه ۵ میلیون گردشگر است.

به گزارش صاحب نیوز؛ مصطفی رناسی در این جلسه گفت: در شرایط کنونی اقتصادی باید ساخت داخل مورد توجه جدی مسئولان دولتی قرار گیرد.

وی افزود: در صنعت خودروسازی توانستیم به تولید 100 درصد پیکان برسیم ولی بدون توجه به زیرساخت ها به تولید پژو و واردات قطعات آن روی اوردیم و امروز با یک تحریم آمریکا این شرکت از ادامه فعالیت در ایران خودداری کرد.

رییس کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: هر زمان دلارهای نفتی دولت افزایش می یابد خرید خارجی جذابیت بسیاری برای دولت پیدا می کند و هر زمان با تحریم روبرو می شود ساخت داخل مورد توجه قرار می گیرد، حمایت از تولید داخل باید یک برنامه بلند مدت و دنباله دار باشد.

وی با اشاره به مصوبه شورای عالی کار مبنی بر اجباری شدن قرارداد سه ساله بین کارفرما و کارگر گفت: این مصوبه برای بنگاه های اقتصادی از حمله موشکی آمریکا بدتر است.

رناسی توضیح داد: بنگاه های اقتصادی در شرایط کنونی تمام تلاش خود را برای بقا و ادامه فعالیت در شرایط رکود اقتصادی انجام می دهند و دولت با این قبیل مصوبات فشار مضاعفی بر انان وارد می سازد.

* اصفهان نهمین شهر فرهنگی و تاریخی از منظر سازمان ملل متحد

نایب رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان گفت: برند شهر اصفهان 1.5 سال اماده رونمایی است ولی مسئولان اجرایی کشور تاریخی را برای رونمایی آن مشخص نکردند.

وی برندسازی شهری، همکاری با شرکت های روابط عمومی بین المللی در بخش گردشگری، توسعه فرودگاه اصفهان و پیگیری قطار پرسرعت اصفهان – تهران را از برنامه های اصلی کمیسیون گردشگری اتاق برشمرد و گفت: ایجاد سازمان مدیریت مقصد برای جذب گردشگران خارجی یکی از برنامه های اصلی کمیسیون است که نیاز به حمایت استانداری و شهرداری دارد.

علی کرباسی زاده اصفهان را نهمین شهر فرهنگی و تاریخی از منظر سازمان ملل متحد برشمرد و گفت: ثبت بیش از 28 هزار اثر تاریخی در این شهر و ثبت 63 درصد صنایع دستی دنیا در این شهر نشان از پتانسیل بالای این شهربرای جذب سالانه 5 میلیون گردشگر است.

وی از دایر شدن خط پروازی اصفهان – آلمان به زودی خبر داد و گفت: رایزنی برای خط پروازی به یکی از شهرهای هامبورگ، فرانکفورت یا دوسلدروف آلمان در دست انجام است.

نایب رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان تاکید کرد: در حوزه گردشگری اصفهان متولی زیاد است ولی کسی کار خاصی انجام نمی دهد ولی اتاق بازرگانی با هدف توسعه پایدار شهر با تمام توان وارد این گود شده است.

وی تدوین برنامه جامع گردشگری اصفهان،ایجاد سازمان مدیریت مقصد، تدوین نقشه گردشگری و برندینگ شهری را از برنامه های این کمیسیون در سال جاری است.

انتهای پیام