636632770670876192
۱۳:۵۵ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

معاون نظارتی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛

۳ نماینده اصفهانی در جمع فعال‌ترین‌های مجلس

معاون نظارتی مجلس شورای اسلامی گفت: حسینعلی حاجی‌دلیگانی، حمیدرضا فولادگر و حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی به‌عنوان فعال‌ترین نمایندگان خانه ملت در یک سال اخیر انتخاب شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون نظارتی مجلس شورای اسلامی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، حمیدرضا فولادگر و حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی را، به‌عنوان فعال‌ترین نمایندگان خانه ملت در یک سال اخیر انتخاب کرده است.

حسین مظفر در خلاصه گزارش اجلاسیه دوم، دوره دهم، از 7 خرداد 96 تا 15 اردیبهشت 97 که صبح امروز در اجرای ماده 219 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در بین نمایندگان ملت منتشر کرده است، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی را به‌ عنوان یکی از نمایندگان فعال در نظارت، قانون‌گذاری و منظم خانه ملت در یک سال اخیر معرفی کرد.

این عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه و محاسبات مجلس دهم در این گزارش، به‌عنوان یکی از دو نماینده فعال کشور در موضوع نظارت بر تهیه و تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی و مقررات و نظارت بر اجرای قوانین معرفی‌شده است.

این نماینده فراکسیون ولایی علاوه بر این به‌عنوان یکی از سه نماینده فعال مجلس در استفاده از احکام استخراج‌شده سیاست‌های کلی نظام بوده است.

در گزارش سالیانه معاون نظارتی مجلس آمده است: حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی و حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به‌عنوان نمایندگان فعال یک سال اخیر مجلس شورای اسلامی بوده‌اند.

بر این اساس، این دو نماینده مردم اصفهان در خانه ملت، در کنار 21 نماینده دیگر، به‌عنوان فعال‌ترین وکلای ملت در موضوع نظارت بر مجامع هیأت ها و شوراهای ملی و استانی انتخاب شدند.

به گزارش صاحب نیوز، گزارش تفضیلی ماده‌قانونی 219 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در 98 صفحه چاپ و منتشرشده است، معاونت نظارت مجلس موظف است حداکثر تا پایان اردیبهشت هرسال گزارشی از اقدامات نظارتی مجلس شورای اسلامی را در سال قبل تهیه و به هیأت رئیسه مجلس ارسال کند تا در صورت صلاح‌دید در جلسه علنی قرائت شود.

انتهای پیام