صاحب نیوز

حجت-الاسلامی-سید-ناصر-موسوی-لارگانی

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان:

مردم اصفهان ۱۰ سال است با کم آبی مواجه هستند/ صدای الامان مردم بلند شده است/ کوتاهی وزارت نیرو

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به ضرورت تامین آب شرب مردم اصفهان گفت: در حال حاضر بسیاری از مردم روستاهای اصفهان آب آشامیدنی ندارند و باید اولویت اول دولت تامین آب شرب مردم اصفهان باشد و در مرحله بعد باید در خصوص تامین اّب کشت و کار این استان باید اقداماتی صورت پذیرد.

کدخبر: 894698
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ @ ۰۸:۳۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ناصرموسوی لارگانی با اشاره به بحران کم آبی در استان اصفهان اظهار کرد: متاسفانه مردم استان اصفهان حدود ده سال است که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کنند و دولت اقداماتی را برای حل این موضوع آن طور که باید و شاید انجام نداده است.

وی اضافه کرد: حدود 5 میلیون نفر جمعیت استان اصفهان است که 5 میلیون نفر دچار کم آبی در این استان شده اند؛ حتی این موضوع را می توان در اثار تاریخی استان مشاهده کرد، اگر نگاهی به تصاویر سی و سه پل در چند سال اخیر داشته باشیم متوجه می شویم که این اثر تاریخی بر اثر بحران آب در حال از بین رفتن است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به ضرورت تامین آب شرب مردم اصفهان بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از مردم روستاهای اصفهان آب آشامیدنی ندارند و باید اولویت اول دولت تامین آب شرب مردم اصفهان باشد و در مرحله بعد باید در خصوص تامین اّب کشت و کار این استان باید اقداماتی صورت پذیرد.

موسوی لارگانی ادامه داد: امروز از شدت تشنگی صدای الامان مردم بلند شده است، مردم برخی از روستاهای اصفهان آب برای شست و شو و استحمام ندارند، از تشنگی مردم صدای الامانشان بلند شده است و هیچ کسی به داد مردم نمی رسد.

وی در خصوص اقدامات برای عدم پیشرفت بحران آب در این استان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در این باره کوتاهی کرده است، کشت هایی که نیاز به آب فراوان دارند در این استان فعالیت می کنند و بیشتر اب این استان صرف کشاورزی های آب بر می شود و وزارت نیرو در خصوص مقابله با این پدیده اقدامی نکرده است.

انتهای پیام