1436512320253_63-th3
۱۵:۰۴ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۴

مدیرعامل آبفا استان اصفهان:

کمترین میزان هدر رفت آب در استان مختص به شهر ورزنه است/ نقش آفرینی آب‌انبارها برای گذر از بحران کم آبی

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: شهر ورزنه در انتهای رودخانه زاینده رود، جایی که به تالاب بین المللی گاوخونی ختم می شود قراردارد که در تابستان سال جاری برای گذر از بحران کم آبی این منطقه آب انبارها وارد مدار بهره برداری شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ هاشم امینی با بیان اینکه ورزنه در انتهای خط آبرسانی اصفهان بزرگ در حوزه شهرستان اصفهان قرار دارد، اظهار کرد: برخورداری شرکت آبفا استان اصفهان از شبکه هوشمند توزیع منجر به آن شده که آب شرب بین تمام نقاط استان عادلانه توزیع شود اما از آنجایی که حجم ذخیره سد زاینده رود محدود است برای گذر از بحران کم آبی، استفاده از آب انبارها در شهر ورزنه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر بدلیل حجم بسیار محدود ذخیره آب سد زاینده رود 30 درصد تخصیص آب طرح این شهر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است که تلاش شده با تعدیل فشار و ترغیب مردم به مصرف بهینه ، اب مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: هم اکنون دو حلقه چاه در مدار بهره برداری قرار دارد و یک حلقه چاه جدید نیز در حال حفر است اما از آنجایی که EC آب در شهر ورزنه بسیار بالاست وبه بیش از 4 هزار می رسد مقرر گردید در آینده نزدیک به روش BOO دستگاه آب شیرین کن در این شهر راه اندازی شود.
وی افزود: در تابستان سال جاری برای اینکه مردم شهر ورزنه بتوانند خدمات پایدار آبفا را دریافت کنند آب انبارحاج محمد باقر با قدمت 300 ساله پس از تجهیز امسال وارد مدار بهره برداری شد بطوری که مردم از این آب انبار که در مرکز شهر قرار دارد آب شرب مورد نیاز خود را برداشت می کنند.
امینی با اشاره به دیگر تدابیری که برای تامین آب شرب ورزنه در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مرمت و تجهیز آب انبار هزار متر مکعبی مسجد جامع و استفاده از مخزن 2 هزار مترمکعبی شهرک صنعتی ورزنه و نیز بهره گیری از مخزن 3 هزار مترمکعبی آبفا از دیگر اقدامات در زمینه گذر از بحران کم آبی در این شهر می باشد.
وی با اشاره به اهمیت تامین خدمات آبفا به شهر ورزنه اظهار کرد: ورزنه بدلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری ،شهری توریست پذیر محسوب می شود تنها شهریست که به صورت سنتی زنان چادر سفید بسر می کنند و به شهر کبوتران سفید شناخته شده ، و نیز وجود تپه های شنی درکویر ورزنه ازدیگر جاذبه های گردشگری این شهر است بر این اساس این عوامل خدمات رسانی پایدار را می طلبد.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه کمترین میزان هدر رفت آب در استان مختص به شهر ورزنه است، تصریح کرد: با اقداماتی همچون اصلاح شبکه فرسوده که در چند سال اخیر در دستور کار قرار گرفت میزان هدر رفت آب در شهر ورزنه به 6 درصد رسید که کمترین میزان در سطح استان است.
انتهای پیام