images
۰۸:۱۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۲۵

استاد حوزه علمیه:

روز عید فطر یوم الجایزه برای محسنین است

استاد حوزه علمیه گفت: عید فطر اتمام مسابقه طاعت خداوند و طبق روایات روز جایزه است و به کسانی که اهل طاعت و احسان بوده اند این جایزه تعلق می گیرد

حجت الاسلام رسول خواجه کریمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون فلسفه عید فطر و پیام های آن اظهار کرد: ماه رمضان را خداوند برای عبودیت و اطاعت قرار داده است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان زمینه بندگی را برای انسان فراهم می کند تاکید کرد: در همین رابطه ظرفیت های مختلفی چون محرم، صیام، نماز اول وقت،لیله القدر … برای انسان قرارداده شده است  که راه به سوی خدا پیدا کند.

استاد حوزه با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان همه ابزار برای عبودیت قرار داده شده است گفت: عید فطر عیدی است که خداوند در انتهای ماه مبارک رمضان که میدانی برای مسابقه بندگی بوده، قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: هرکس در ماه رمضان طاعات خدا را بجا آورده باشد در انتهای این میدان مسابقه پیروز و کسی که تخلف کند شکست خورده خواهد بود و باید امید به رحمت الهی داشته باشد.

حجت الاسلام خواجه کریمی افزود: عید فطر اتمام مسابقه طاعت خداوند و طبق روایات روز جایزه است و به کسانی که اهل طاعت و احسان بوده اند این جایزه تعلق می گیرد

وی یادآور شد: عید فطر عیدی است  که خداوند به  روزه داران به دلیل تقوا و احسان و اخلاق خود جایزه می دهد.

انتهای پیام/