صفحه اصلی » اقتصادی » سیب‌زمینی فلاورجانی‌ها بر روی زمین مانده/ کشاورزان توان اقتصادی برداشت محصولات اراضی خود را ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

سیب‌زمینی فلاورجانی‌ها بر روی زمین مانده/ کشاورزان توان اقتصادی برداشت محصولات اراضی خود را ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کشاورزان حتی منابع مالی برای تامین کارتن سیب زمینی را ندارد تا بتوانند محصولات را از اراضی کشاورزی برداشت کنند؛ بنابراین چرا وزیر کشاورزی از حق کشاورزان دفاع نمی کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی درباره وضعیت بازار فروش محصولات کشاورزان در فلاورجان، گفت:خشکسالی در استان اصفهان کار تولید محصولات کشاورزی را برای کشاورزان بسیار دشوار کرده است؛ بنابراین با این حجم مشکلات نباید تولیدات کشاورزان از جمله سیب زمینی و کلم بدون مشتری بماند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: دولت باید هرچه سریعتر با صادرات سیب زمینی به روسیه از اقتصاد تولیدی کشاورزان فلاورجانی دفاع کند؛ زیرا کشاورزان حتی توان اقتصادی برای برداشت محصولات از اراضی را کشاورزی ندارند.
موسوی لارگانی افزود: کشاورزان حتی منابع مالی برای تامین کارتن سیب زمینی را ندارد تا بتوانند محصولات را از اراضی کشاورزی برداشت کنند و با این اوصاف کشاورزان به شدت به بانک ها متضرر می شوند؛ بنابراین چرا وزیر کشاورزی از حق کشاورزان دفاع نمی کند.
وی ادامه داد: برای بهبود شرایط اقتصاد تولیدی کشاورزان الزامی است که دولت در مقوله تامین بازار صادراتی و قیمت گذاری ورود قاطع داشته باشد و این در حالی است که دلالان و واسطه ها سود بازار سیب زمینی را به جیب می زنند.
موسوی لارگانی افزود: سیب زمینی را از کشاورز کیلویی 200 تومان هم خریداری نمی کنند؛ در حالی که در بازار فروشنده کیلویی 1500 تومان به مصرف کننده می فروشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیب زمینی فلاورجانی ها بدون مشتری بر روی زمین مانده است، یادآور شد: افزایش نجومی هزینه تولید کشاورزان برای گرانی ارز در قبال نبود بازار فروش؛ کشاورزان را با مشکلات اقتصادی روبرو کرده است.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد