images
۱۵:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

گفت و گویی درباره میراثی لذیذ؛

کباب کوبیده میراث دویست ساله گلپایگانی‌ها/ ثبت این کباب در میراث ناملموس

کباب گلپایگان قدمتی تقریبا بیش از دو قرن دارد؛ اهمیت و علتی که کباب گلپایگان خوش مزه است و  مورد استقبال قرار گرفته بحث اب و هوا و آن محیطی است که منبع گوشت در آن پرورش می یابد.

به گزارش صاحب نیوز؛ شاید همه شما با گذر از شهرها روی درب برخی کبابی ها، اسم کبابی گلپایگانی را دیده باشید.

دشت گلپایگان یکی از شهرهای زیبای کشور است که به خاطر داشتن آب و هوا و سبزه زارها فضا برای چرای دام و تولید گوشت مناسب از دیرباز فراهم بوده است. این فضا و تولید گوشت تازه سبب شده تا کباب کوبیده آن همواره شهره خاص و عام باشد.

کباب کوبیده به تازگی به عنوان یکی از میراث فرهنگی گلپایگان در حال ثبت است و به هم وطنان و افرادی که احتمالا گلپایگان را برای سفرهای تابستانه خود انتخاب می کنند توصیه می شود این میراث لذیذ را نیز تجربه کنند.

در همین رابطه گفت و گویی با رئیس میراث فرهنگی گلپایگان در این مورد ترتیب دادیم.

در مورد پیشینه تاریخی کباب گلپایگان و علت جایگاه امروز این کباب توضیح دهید؟

کباب گلپایگان، قدمت تقریبا بیش از دو قرن دارد؛ اهمیت و علتی که کباب گلپایگان خوش مزه است و  مورد استقبال قرار گرفته بحث اب و هوا و آن محیطی که گوشت در آن پرورش یافته است.
محیطی که علف در آن رشد پیدا کرده و آب و هوایی که دام در آن پرورش یافته می شود تاثیر بسیار زیادی در تولید گوشت تازه دارد؛ همچنین مهارت طبخ خیلی اهمیت دارد و اینکه غیر گوشت و پیاز و نمک هیچ ماده افزودنی دیگری به کباب گلپایگان اضافه نمی شود، در صورتی که اکثر غذاها باید چیزی به آن اضافه شود تا خوشمزه شود اما کباب گلپایگان قاعدتا چیزی نباید به آن اضافه شود.
آیا این میراث ثبت تاریخی شده است؟

مهارت طبخ کباب گلپایگان در این سال ها کار نشده بود ولی حالا به عنوان یک میراث ناملموس شهرستان دنبال ثبت آن هستیم؛ ثبت کباب گلپایگان و همچنین فیلمی از روند ساخت کباب گلپایگان که از طرف سازمان میراث در حال تکمیل شدن هست. پروسه ثبت ابتدا در روند فنی توسط شورای فنی استان تایید شده سپس برای شورای فنی تهران ارسال می شود. ما دنبال این هستیم نهایتا یک الی دو ماه اینده کباب گلپایگان را ثبت کنیم.

برنامه های شهرستان برای جشنواره کباب گلپایگان چه خواهد بود؟
جشنواره کباب روز 31 خرداد از ساعت شش برگزار خواهد شد، ثبت خود این جشنواره کباب به عنوان یک رویداد ‌مهم برای ملی شدن است. بنا بر این قرار گرفته که در این جشنواره بحث نان داغ کباب داغ ارائه شود و خود گردشگران و مردمی که حضور پیدا می کنند، بیینند و با نحوه طبخ کباب و این که به چه نحوی درست می شود آشنا شوند و حتی پیش بینی شده نحوه درست کردن کباب در کنار آن آموزش داده شود.
آسیب های این میراث لذیذ شهرستان را در چه می دانید و چه اقداماتی برای رفع این آسیب ها کرده اید؟
اگر بخواهیم همچنان کباب گلپایگان در سطح کشور معروف باشد یا حتی بتوانیم جهانی مطرح کنیم باید آسیب شناسی شود که چه اسیب هایی تا الان به کباب گلپایگان وارد شده است. افرادی با همکاری شهرستانی و مدیریت شهرستان باشند و اتحادیه ها کمک کنند کسانی که صلاحیت وارد شدن به اهلیت کباب و کبابی را ندارند از ورود آن ها جلو گیری شود. اگر گردشگرانی که وارد شهرستان می شوند از کار یک واحد کبابی برای مثال رضایت نداشته باشند، به خاطر این که گردشگران اکثرا در حال تبادل اطلاعات سفرهایی خود هستند و معمولا هر شهری که می روند از سوغات و غذای آن شهرستان تبلیغ می کنند مسلما آسیب جدی به این میراث خواهد زد. انشاالله در کنار برگزاری این جشنواره ها جلساتی برای آسیب شناسی برگزار بشود و از ورود کسانی که به این حرفه اسیب وارد میکند جلوگیری شود.
آیا کباب تنها در شهرستان گلپایگان پیشینه تاریخی دارد؟
کباب کوبیده تنها از شهر گلپایگان است. کباب های دیگری در کشور داریم همچون کباب بختیاری، کباب ساطوری و .. که مرتبط با شهرستان های دیگر است ولی کباب کوبیده که در کشور معروف است، کباب کوبیده گلپایگان هست که نحوه پخت و کیفیت گوشتی که در آن استفاده می شود متفاوت است. شاید در کباب های دیگر از گوشت های دیگر استفاده بشود اما در کباب گلپایگان فقط گوشت بره استفاده می شود، گوشت بره ای که فقط در آب و هوای گلپایگان پرورش یافته و ‌اکثر کبابی هایی که در گلپایگان و شهرهای دیگر هستند گوشتشان را از گلپایگان تهیه می کنند و ارایه می دهند.
آب و هوای خوب و نوع خاک آن که تقریبا یک خاک شور هست و یک سری علف های خواصی دارد که گوسفندان در آن دشت ها و صحراها استفاده می کنند باعث می شود گوشت با کیفیت خوب به دست بیاید.
پخت کباب دو متری در روز جشنواره کباب گلپایگان
هاشمی پیشکسوت کبابی های گلپایگان از پخت کباب دو متری در روز جشنواره در گلپایگان خبر داد و گفت: متاسفانه حضور برخی افراد غیر متخصص در این حرفه سبب شده است که به این برند تاریخی آسیب وارد شود.
وی استفاده از گوشت های یخ زده در برخی کبابی ها را از دیگر عوامل آسیب این برند تاریخی دانست.
قابل ذکر است بیش از 90 واحد کبابی در شهرستان گلپایگان  و در این حرفه در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام