صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت ارزان قیمت/ برنامه‌های فرهنگی به دور از اقدامات جزیره‌ای اجرا شود

تابستان و سه ماه کار فرهنگی برای دانش آموزان؛

لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت ارزان قیمت/ برنامه‌های فرهنگی به دور از اقدامات جزیره‌ای اجرا شود

مدیرمکتب القرآن شهرستان دهاقان گفت: غنی سازی اوقات فراغت نیازمند هنرمندی و ظرافت خاصی است و باید به دنبال جذب جوانان با برنامه های مختلف باشیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدامیر حجازی با اشاره به تعطیلات و ایام تابستان اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت نیازمند هنرمندی و ظرافت خاصی است و باید به دنبال جذب جوانان با برنامه های مختلف باشیم.

وی افزود: جوانان و نوجوانان پرتحرک و تنوع‌طلب دهه 90 که یک سال تحصیلی را با تمرکز خسته‌کننده بر برنامه های درسی به پایان می رسانند و تقریبا 9 ماه از سال را یکسره به یادگیری و پرسش و پاسخ می‌گذراند، بیشتر مایل به این هستند که تعطیلات تابستان را به گونه ای دیگر سپری کنند، آن ها دوست دارند یادگیری را طی برنامه‌های تفریحی و متنوع، به اشکالی دیگر حتی همراه با برخی سختی ها ادامه دهند.

مدیرمکتب القرآن شهرستان دهاقان ادامه داد: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری در مورد کودکان و نوجوانان که گفتند ما در درجه اول باید به ساختن و پرداختن شکل روحی کودکان اهتمام بورزیم و آنان را با ایمان به خدا، ایمان به اسلام، ایمان به حقیقت مطلق سوق دهیم، باید کفت اگر آن ها با ایمان پرورش پیدا کنند و بتوانیم بذر ایمان را در دل آن ها بکاریم در آینده هر شخصیت بزرگی می توان از آن ها ساخت.

وی تاکید کرد: اگر مسئولان امور فرهنگی بخواهند مسئله کودک و نوجوان را به شکلی که هست مورد اهتمام قرار دهند بسیاری از آن مسئولان باید از خواب شب خود بزنند تا به این مسئله بپردازند.

حجازی با بیان اینکه باید برنامه های فرهنگی به دور از اقدامات جزیره ای باشد، گفت: متولیان فرهنگی می بایست از امکانات و ظرفیت های یکدیگر با خبر و در راستای اجرای برنامه های متنوع و غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از آنها استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر به طور جدی و کارشناسانه درباره اوقات فراغت جوانان تصمیم گیری نشود، این فرصت مهم برای پرورش استعدادها به تهدیدی جدی تبدیل شده و خانواده ها را با چالشی اساسی روبه رو می کند لذا برنامه های غنی سازی اوقات فراغت باید علاوه بر کیفی بودن، ارزان قیمت باشند و با حداقل قیمت برای خانواده ها اجرا شوند که بازتاب و خروجی بسیار خوبی داشته باشد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد