تصویر-ترکیبی-خطبه-ها-1-533x533
۱۴:۴۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۱

در خطبه های نماز جمعه فولادشهر و لنجان مطرح شد؛

خائن‌هایی برای گرانی و تحریم به آمریکا کُد می‌دهند/ لزوم برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی کشور

نقش سیاسیون غرب‌گرا در کد دادن به آمریکا برای تحریم و لزوم برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی سرخط مطالب مطرح در خطبه‌های نماز جمعه لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: اولین مورد که زندگی با آن خوش می‌شود سلامتی است چراکه بیماری در نماز و عبادت و حتی  در حرف زدن انسان اثر می‌گذارد.

وی بابیان اینکه یکی دیگر از مواردی می‌تواند سعادت افراد را به دنبال داشته باشد، داشتن همسر صالح است، خاطرنشان کرد: وَهب، جوان مسیحی، مادر و خانمش باعث شدند که به کربلا بیاید، مسلمان شد هم خودش و هم زنش شهید شدند و هر دو جزء شهدای کربلا هستند و فراموش نکنیم که شخصیت‌های برگزیده تاریخ، همیشه نقش یک زن فعال کنارشان بوده است.

امام‌جمعه فولادشهر با اشاره به سالروز حادثه‌ی دلخراش تخریب قبرستان بقیع یادآور شد: سالروز تخریب قبرستان مقدس بقیع در شهر مدینه، به دست پیروان فرقه انحرافى و افراطى وهابیت، حادثه‏اى که گویاى مظلومیت تاریخى شیعه در همه اعصار و دوره‏ ها است.

وی افزود: این حادثه از یکسو معلول جهل و نادانى و افراط‌گرایی‏ بى‏منطق فرقه‏ منحرف وهابیت پلید است و از سوى دیگر حاصل نقشه شوم استعمار انگلیس و سیاست دین ‏ستیزانه آن با افکار و عقاید حقه اسلامى است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر از انتشار نامه اخیر برخی از اصلاح‌طلبان کشور برای مذاکره مستقیم با ترامپ پرده برداشت و متذکر شد: در روزهای اخیر نامه‌ای مشترک از برخی اصلاح‏طلبان داخل کشور و اپوزیسیون خارج از کشور منتشر شد که در آن طرح مذاکره مستقیم با ترامپ مطرح‌شده است.

وی بابیان اینکه این نامه شباهت بسیار زیادی به نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبر معظم انقلاب دارد، تصریح کرد: مجلس ششم نماد سیاسی‏ کاری و باندبازی و بی‏ اعتنایی به مردم در ازای اولویت قرار دادن خواسته ‏های چند گروهک بود و تا مرز برخی خیانت‏ های بزرگ نظیر انتشار نامه جام زهر و لزوم تسلیم در برابر آمریکا، تحصن و تهدید به استعفا پیش رفت.

سرافراز با تأکید بر اینکه آن‌هایی که ترامپ را مقصر ناکامی در برجام می‌دانستند اکنون خواستار مذاکره مستقیم با شیطان بزرگ‌ شده‌اند، یادآور شد: این طیف تا چندی پیش در توجیه شکست و ناکامی برجام، تقصیرها را گردن شخص ترامپ می‌انداختند و او را دیوانه و تافته‌ای جدا بافته از حاکمیت آمریکا معرفی می‌کردند تا مردم از یاد ببرند که دموکرات‏ ها و جمهوری ‏خواهان در کنگره و دولت آمریکا، درباره دشمنی با ملت ایران متفق ‏القولند، حتی اگر سر موضوعات دیگر اختلاف‌نظر داشته باشند.

امام‌جمعه فولادشهر تأکید کرد: مقصر گرانی‌ها کسانی هستند که به آمریکا کُد دادند که اگر فشار بیاورد می‏تواند امتیاز بیشتر بگیرد، درست همانند سال ۸۸ که آمریکا ناامید و ناتوان به دنبال راه چاره‌ای می‌گشت تا اینکه کسانی از منسوبان فتنه ۸۸ مشاوره دادند که  راه چاره تحریم‌های فلج‌کننده علیه سفره مردم ایران است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر بابیان اینکه اپوزیسیون سازش ‏طلب امروز برای ملت ایران از ارتش آمریکا خطرناک‌تر است، یادآور شد: نظام اسلامی بااقتدار مثال‌زدنی خود، در برابر آمریکا و متحدانش ایستاده است و بدیهی است که به نسخه سازش ذلت ‏بار مُشتی پادوی مَفلوک و فراری و یا ورشکسته سیاسی داخلی کمترین اهمیتی نمی‌دهد.

وی افزود: امروز ما در جنگ اقتصادى قرار داریم که در این جنگ، دو خطر عمده متوجه نظام اسلامى است، یکى از سوى گروه‌های سیاسى خودى که با عناوین مختلف، چه‌ بسا ناخواسته به وحدت داخلى آسیب‌زده و دست به انتقام‌گیری سیاسى می‌زنند و خطر دیگر از سوى گروه‌ها و رسانه‌های ناهم‌سو و مرعوب دشمن صورت می‌گیرد که با تکرار حرف‌های بیگانگان، در تحقق اهداف آن‏ها نقش‌آفرینی می‌کنند.

امام‌جمعه فولادشهر مهم‏ترین وظیفه مردم در جنگ اقتصادى را برخورد هوشمندانه و آگاهانه با توطئه‌های پیچیده غرب دانست و متذکر شد: این مردم هستند که عوارض ناشى از جنگ اقتصادى را متحمل شده و باید فهم دقیقى از این شرایط داشته باشند تا بتوانند با مقاومت و تحمل فشارها از این گردنه سخت به حول و قوه الهی عبور کنند.

لزوم برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی کشور

امام‌جمعه باغبهادران نیز در خطبه های نماز جمعه گفت: یکی از وظایف مهم قوه قضائیه در این برهه از زمان و مشکلات ناشی از رکود برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی است.

حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ اظهار کرد: اگر انسان بخواهد در مسیر الهی از نعمت‌های خدا استفاده کند باید در نظر داشته باشد که مسیر سعادت و شقاوت را به‌درستی از یکدیگر تشخیص بدهد.

امام‌جمعه باغبهادران با اشاره به برخی از ناهنجاری‌های اخلاقی در مناطق گردشگری متذکر شد: برخی از افراد به‌راحتی ویلاها و یا اماکن اقامتی را در اختیار سودجویانی قرار می‌دهند که به دنبال ایجاد فساد در آن مکان هستند که فراموش نکنیم واگذارکنندگان چنین مکان‌هایی، خود در گناه صورت گرفته شریک خواهند بود.

وی بابیان اینکه کسب روزی حلال از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که ثواب آن را جهاد در راه خدا دانسته‌اند، یادآور شد: انسان نباید برای رسیدن به خواسته‌های زودگذر دنیایی آخرت خود را تباه کند و با کسب‌وکار حرام، بی‌برکتی در دنیا و شقاوت در آخرت را برای خود فراهم کند.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و تجاوز جبهه استکبار به مردم مظلوم یمن اظهار کرد: باکمال تأسف مجامع بین الملی در مقابل این فاجعه سکوت کرده‌اند البته انصار الله یمن در مقابل همه این‌ها ایستادگی کردند ولی نمی‌شود از این جنایت‌ها چشم‌پوشی کرد.

فرهنگ با توجه به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: اشرافی گری مسئولان در نظام اسلامی آفت بزرگی برای انقلاب است چراکه وقتی مردم ببینند مسئولی از نظر سطح زندگی  با آنان فاصله زیادی دارد نسبت به انقلاب و نظام بدبین خواهد شد.

امام‌جمعه باغ بهادران با تأکید براینکه قوانین وضع‌شده در کشورمان نباید تحت تأثیر فرهنگ غلط غرب باشد، متذکر شد: مجلس خودش باید برای مبارزه با پول‌شویی و فساد قانون وضع کند نه اینکه منتظر دستورات آنان باشیم چراکه آن‌ها خود منشا فساد هستند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم قوه قضائیه در این برهه از زمان و مشکلات ناشی از رکود برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی است، تصریح کرد: حفظ سلامت درونی قوه قضائیه هم بسیار مهم است و اگر خدای نکرده یک قاضی تحت تأثیر صاحبان زر و زور قرا بگیرد آن روز باید فاتحه عدالت را خواند.

انتهای پیام