صفحه اصلی » سیاسی » گرانی محصول اجرا نشدن قانون است/ تغییر کابینه دولت کم ترین خواسته مردم

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

گرانی محصول اجرا نشدن قانون است/ تغییر کابینه دولت کم ترین خواسته مردم

قانون گرایی مسئولان و تغییر کابینه و تیم اقتصادی دولت سرخط مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنجان بود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاینده رود با اشاره به نابه سامانی های اقتصادی اخیر در کشور اظهار کرد: ریشه اصلی گرانی خارجی است اما در داخل سوء مدیریت به آن دامن زده است البته اگر نخواهیم بگوییم خائن هایی در این ناهنجاری ها دست دارند!

امام جمعه زاینده رود با تاکید براینکه گرانی محصول اجرا نشدن قانون در کشور است، متذکر شد: گرانی گرچه ریشه خارجی دارد اما به یقین در داخل با مدیریت شایسته قابل مداوا و علاج است که در حال حاضر و با کمال تاسف رها شده است.

وی با بیان اینکه باید شیوه های مدیریت اقتصادی در کشور تغییر کند، خاطرنشان کرد: شیوه‌های مدیریت اقتصادی فعلی در کشور ضعیف، غیر حرفه‌ای، غلط و زیان بار است و فراموش نکنیم که منافع تمام این سیاست های غلط اقتصادی برای بیگانگان و وابستگان داخلی آنان است.

خطیب نماز جمعه زاینده رود مرتفع کردن موانع پیش روی تولید در کشور را ضروری دانست و افزود: برخی از سیاست های اقتصادی کشور ستادهای مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجتماعی، قاچاق و مواد مخدر را بی‌خاصیت کرده است که همین موضوع به جد مقوله تولید در کشور را در حاشیه قرار داده است.

صفرزاده با تاکید براینکه مجلس نمایندگان شورای اسلامی در گرانی های اخیر بی تقصیر نیستند، تصریح کرد: از مجلسی که نماینده اش دنبال کاسبی و  همه فکرش حضور در دوره بعدی است، بجای حضور در مجلس نباید قانون های وزن دار و لازم و ضروری بیرون بیاید!

امام جمعه زاینده رود با اشاره به نقش نظارتی نمایندگان مجلس در کشور تشریح کرد: برخی از قوانینی که در مجلس تصویب می شود،از کارایی لازم برخوردار نیست و نمایندگان با اراده جدی و روحیه انقلابی آن را دنبال نمی کنند.

وی با بیان اینکه اگر نمایندگان مجلس درست قانون گذاری می کردند اکنون با کاهش قدرت خرید مردم روبه رو نبودیم، یادآور شد: اگر با قاجاق،مفاسد اقتصادی، رانت خواری و اشرافی گری درست مبارزه می شد، اکنون شاهد چنین نابه سامانی نبودیم.

تغییر کابینه دولت کمترین خواسته مردم است

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه باغبهادران گفت: تاکتیک دشمن روز به روز عوض می شود  و به تعبیر رهبر معظم انقلاب فشار روانی و فشار عملی دشمن آغاز شده  است تا مسئولان را برای پذیرش مذاکرات و تسلیم در برابر آمریکا متقاعد کند.

امام جمعه باغبهادران با بیان اینکه باید مراقب توطئه های دشمن بود، خاطرنشان کرد: وحدت اجتماعی و دوری از بازی کردن در زمین دشمن بسیار اهمیت دارد چراکه  دشمن درصدد است تا در سایه اختلاف بین مردم به اهداف شوم خود دست یابد.

وی با تاکید براینکه مجلس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند، یادآور شد: مسئولان باید به صورت جدی به مسائل گرانی ورود پیدا کنند و از دولت بخواهند کابینه خود را ترمیم کند و اگر کار بدتر شد فکر اساسی برای دولت بکنند و در مقابل دولت هم باید به صورت جدی و عملی نه با شعار وارد صحنه شود و اجازه ندهد این وضعیت نابه سامان ادامه پیدا کند.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با بیان این مطلب که تغییر کابینه دولت کمترین خواسته مردم است، تصریح کرد: تغییر کابینه کمترین خواسته مردم در ضعف مشهود دولت در اداره کشور و رکود اقتصادی است.

فرهنگ با تاکید براینکه مردم باید از مسئولان صدای واحدی برای حل مشکلات اقتصادی بشنوند، اظهار کرد: قوه قضائیه به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید فضای امنی را برای اقتصاد کشور ایجاد کند و با اقدامات عملی خود جلوی اخلال گران اقتصادی را بگیرد و بدون هیچ ملاحظه ای آنان را به عنوان مفسد فی الارض به مردم معرفی و مجازات کند.

امام جمعه باغبهادران افزود: عده ای فکر می کنند که مسائل مردم و مشکلات جامعه باز کردن درهای ورزشگاهها به روی زنان و ترویج آزادی های نامشروع است، اینها نمی دانند که اگر مردم را از نظر اقتصادی تامین کنند، امنیت روانی جامعه بیشتر تامین خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید به مردم این باور را منتقل کرد که تحریمها هر چند بر ای هر کشور اثر گذار است ولی تحریمها نمی تواند ما را متوقف کند و کشور را فلج کند چراکه آن قدر در کشور منابع مادی و معنوی وجود دارد که بتوان در مقابل تحریمها ایستادگی و کشور را غنی کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد