how-to-read-the-friday-prayers
۱۵:۱۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۸

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

دولت به تیم اقتصادی خود سر و وضع بهتری دهد/ مردم خون ندادند تا عده ای به آلاف و الوف برسند

وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، چالش های اقتصادی، بیکاری جوانان، تیم اقتصادی دولت، جنگ اقتصادی دشمن علیه انقلاب و لزوم برخورد جدی تر دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار کرد: این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام از جهات مختلف فرهنگی، سیاسی، زهد، علمی و جهادی قابل تکریم و مایه خیر و برکت برای ایران اسلامی است.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی، افزود: آمریکایی ها به عنوان جنایت کاران بالذات کشتن افراد بی گناه را جایز و اعدام جنایتکاران را نقض حقوق بشر می دانند و به این بهانه های واهی ملت ها را در زمینه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی تحت فشار قرار می دهند.

وی تصریح کرد: شهادت شهید بهشتی به همراه ۷۲ تن از یاران ایشان، حمله به هواپیمای مسافر بری در ۱۲ تیر سال ۶۷، اشغال افغانستان و جنایت در این کشور، اشغال عراق و کشتار زن و مرد و کودک و نوجوان، قتل و عام مردم مظلوم یمن و سوریه، حمایت از صهیونیسم بین الملل و جدا کردن فرزندان مهاجرین از پدران و مادران، بخشی از حقوق بشر آمریکایی است.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که آمریکا جنگ اقتصادی همه جانبه ای را علیه جمهوری اسلامی شروع کرده و هر روز نقشه اش را به روز می کند، گفت: تمام این توطئه ها به خاطر نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در منطقه و پیشرفت های چشمگیری است که انقلاب در حوزه های گوناگون کسب کرده است.

وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب به سرکردگی آمریکا فقط در بیش از ۹۰ شبکه رسانه ای در دنیا فشارهای اقتصادی و روانی را علیه جمهوری اسلامی با همراهی عده ای مزدور داخلی شروع کرده است و فقط هدف براندازی را دنبال می کند.

حجت الاسلام امینی به نامه عده ای از اصلاح طلبان برای مذاکره مجدد با ترامپ اشاره و بیان کرد: این افراد که خائن به نظام و انقلاب هستند خودشان به بن بست رسیده اند و تلاش می کنند تا مردم را نیز ناامید نشان دهند.

وی ادامه داد: شاید مسئولی در نظام و انقلاب از ادامه راه خسته شده باشد و در این میان اوباشان اقتصادی از فرصت سو استفاده کنند و بخواهند اوضاع اقتصادی را به مرز بحران برسانند، ولی به طور حتم آینده انقلاب در حوزه های گوناگون و حتی اقتصادی روشن است و پیشرفت ها نیز ادامه خواهد داشت.

امام جمعه نطنز با حمایت از مواضع انقلابی اخیر رئیس جمهور، افزود: ملت و رهبری از این دولت با تمام توان حمایت خواهند کرد و دولت هم باید تیم اقتصادی خود را سر و وضع بهتری بدهد تا با اجرای نسخه اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفا بخش و با حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب، چالش های آینده را مرتفع کنند.

وی خاطر نشان کرد: قوه قضاییه نیز اگر بهتر از گذشته و با دقت، شفافیت و سرعت با مفسدان و اوباشان اقتصادی برخورد جدی کند مردم رضایت بیشتری نسبت به حاکمیت پیدا خواهند کرد و به طور حتم اگر مسئولان به وظایف خود عمل کنند همچنان که اسلاف آمریکایی ها هیچ غلطی نکردند، سران امروزی این کشور نیز هیچ طَرفی از اعمال تحریم نخواهند بست.

مردم خون ندادند تا عده ای به آلاف و الوف برسند

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: قدردانی و سپاس از خدمات و زحمت های اعضای خانواده از یکدیگر یکی از مهم ترین عوامل تحکیم بنیان خانواده است و برای تحقق این استحکام تمام اعضای خانواده و به خصوص زوجین باید همواره قدردان زحمات یکدیگر باشند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی ایام شهادت آیت الله بهشتی و یاران باوفایش را تسلیت گفت و افزود: فاجعه تلخ شهادت ایشان و یارانش به دست منافقان هیچ گاه در اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد، مظلومیت شهید بهشتی در عین اقتدار وی، از بارزترین خصوصیت های شخصیتی این شهید بزرگوار بود که شاید هنوز برای عده ای قابل درک نشده است.

وی تصریح کرد: اجرای بدون اغماض عدالت، استفاده از قضات متدین، سالم و متعهد، برخورد قاطع با مجرمان و مفسدان، قضاوت بدون خشم و غضب و جانب داری، برخورد با صاحبان ثروت های بادآورده و سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده های قضایی از مهم ترین مطالب مردم از دستگاه قضا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه بادرود به پیام قدردانی رهبر معظم انقلاب از ملی پوشان در جام جهانی روسیه اشاره و بیان کرد: این پیام ها نشان از لطف و عنایت معظم له به نحوه عملکرد این تیم در این مسابقات و حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی توسط آن ها بود و به طور حتم این عنایت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی را تسلیت گفت و با بیان این که ایشان از جمله شخصیت های ممتاز تاریخ اسلام است که چندین امام همام را درک کردند، گفت: مردم سخن ایشان را سخن امام (ع) می‌دانستند و در مسائل دینی و دنیوی وجود وی محور تجمع شیعیان و محل تمرکز هواداران اهل‌ بیت علیهم السلام بود، شخصیت ایشان آنچنان ممتاز است که بر اساس روایات ثواب زیارت مزار مطهر ایشان برابر با زیارت امام حسین علیه السلام است.

حجت الاسلام قاسمی از اقدام عده ای اصلاح طلب و خود فروخته در نوشتن نامه تسلیم و مذاکره با آمریکا به شدت انتقاد و تاکید کرد: با این که تجربه نشان داده است که آمریکایی ها به جزء براندازی نظام جمهوری اسلامی به چیز دیگری راضی نخواهند شد اما عده ای همچنان تصمیم دارند تا با آن ها از در سازش و مذاکره وارد شوند و این برای ملت ایران شک برانگیز است که انگیزه این نامه نویسان قطعا چیز دیگری است.

وی با تاکید بر این که آزموده را دوباره آزمودن خطا است، اضافه کرد: دشمنان انقلاب چشم دیدن ابهت و عظمت امروزی جمهوری اسلامی را ندارند، تجربه اقدامات آن ها نسبت به دوستان خود نشان داده است که آن ها نه به دنبال اصلاح طلب هستند و نه به دنبال اصول گرا، هدف اصلی آن ها زمین گیر کردن انقلابی است کم اکنون در بیشتر نقاط جهان الگو گرفته شده و منافع نامشروع آمریکایی ها را به خطر انداخته است.

امام جمعه بادرود اختلاف در زمانی که دشمن به دنبال جدایی مردم از نظام است را سم مهلک دانست و افزود: دولتمردان وظیفه دارند تا به مشکلات مردم و این نابسامانی ها رسیدگی کنند، گرانی پدر مردم را درآورده است و معلوم نیست مشکل بیکاری جوانان و اقتصادی مردم کی قرار است حل شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای در فقر می سوزند و عده ای در رفاه کامل هیچ باکی ندارند، مردم خون ندادند تا عده ای به آلاف و الوف برسند و به ریش آن ها بخندند، این نهایت بی عدالتی در نظام جمهوری اسلامی است و باید مسئولان جلوی آن را بگیرند.

انتهای پیام/