how-to-read-the-friday-prayers
۱۶:۱۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۸

در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اصفهان مطرح شد؛

گرانی محصول اجرا نشدن قانون در جامعه است/ مسئولان چپ و راست را کنار گذاشته و اقتصاد کشور را نجات دهند

وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، چالش های اقتصادی، بیکاری جوانان، تیم اقتصادی دولت، جنگ اقتصادی دشمن علیه انقلاب و لزوم برخورد جدی تر دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اصفهان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاینده رود با اشاره به نابه سامانی های اقتصادی اخیر در کشور اظهار کرد: ریشه اصلی گرانی خارجی است اما در داخل سوء مدیریت به آن دامن زده است البته اگر نخواهیم بگوییم خائن هایی در این ناهنجاری ها دست دارند!

امام جمعه زاینده رود با تاکید براینکه گرانی محصول اجرا نشدن قانون در کشور است، متذکر شد: گرانی گرچه ریشه خارجی دارد اما به یقین در داخل با مدیریت شایسته قابل مداوا و علاج است که در حال حاضر و با کمال تاسف رها شده است.

وی با بیان اینکه باید شیوه های مدیریت اقتصادی در کشور تغییر کند، خاطرنشان کرد: شیوه‌های مدیریت اقتصادی فعلی در کشور ضعیف، غیر حرفه‌ای، غلط و زیان بار است و فراموش نکنیم که منافع تمام این سیاست های غلط اقتصادی برای بیگانگان و وابستگان داخلی آنان است.

خطیب نماز جمعه زاینده رود مرتفع کردن موانع پیش روی تولید در کشور را ضروری دانست و افزود: برخی از سیاست های اقتصادی کشور ستادهای مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجتماعی، قاچاق و مواد مخدر را بی‌خاصیت کرده است که همین موضوع به جد مقوله تولید در کشور را در حاشیه قرار داده است.

صفرزاده با تاکید براینکه مجلس نمایندگان شورای اسلامی در گرانی های اخیر بی تقصیر نیستند، تصریح کرد: از مجلسی که نماینده اش دنبال کاسبی و  همه فکرش حضور در دوره بعدی است، بجای حضور در مجلس نباید قانون های وزن دار و لازم و ضروری بیرون بیاید!

امام جمعه زاینده رود با اشاره به نقش نظارتی نمایندگان مجلس در کشور تشریح کرد: برخی از قوانینی که در مجلس تصویب می شود،از کارایی لازم برخوردار نیست و نمایندگان با اراده جدی و روحیه انقلابی آن را دنبال نمی کنند.

وی با بیان اینکه اگر نمایندگان مجلس درست قانون گذاری می کردند اکنون با کاهش قدرت خرید مردم روبه رو نبودیم، یادآور شد: اگر با قاجاق،مفاسد اقتصادی، رانت خواری و اشرافی گری درست مبارزه می شد، اکنون شاهد چنین نابه سامانی نبودیم.

تغییر کابینه دولت کمترین خواسته مردم است

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه باغبهادران گفت: تاکتیک دشمن روز به روز عوض می شود  و به تعبیر رهبر معظم انقلاب فشار روانی و فشار عملی دشمن آغاز شده  است تا مسئولان را برای پذیرش مذاکرات و تسلیم در برابر آمریکا متقاعد کند.

امام جمعه باغبهادران با بیان اینکه باید مراقب توطئه های دشمن بود، خاطرنشان کرد: وحدت اجتماعی و دوری از بازی کردن در زمین دشمن بسیار اهمیت دارد چراکه  دشمن درصدد است تا در سایه اختلاف بین مردم به اهداف شوم خود دست یابد.

وی با تاکید براینکه مجلس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند، یادآور شد: مسئولان باید به صورت جدی به مسائل گرانی ورود پیدا کنند و از دولت بخواهند کابینه خود را ترمیم کند و اگر کار بدتر شد فکر اساسی برای دولت بکنند و در مقابل دولت هم باید به صورت جدی و عملی نه با شعار وارد صحنه شود و اجازه ندهد این وضعیت نابه سامان ادامه پیدا کند.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با بیان این مطلب که تغییر کابینه دولت کمترین خواسته مردم است، تصریح کرد: تغییر کابینه کمترین خواسته مردم در ضعف مشهود دولت در اداره کشور و رکود اقتصادی است.

فرهنگ با تاکید براینکه مردم باید از مسئولان صدای واحدی برای حل مشکلات اقتصادی بشنوند، اظهار کرد: قوه قضائیه به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید فضای امنی را برای اقتصاد کشور ایجاد کند و با اقدامات عملی خود جلوی اخلال گران اقتصادی را بگیرد و بدون هیچ ملاحظه ای آنان را به عنوان مفسد فی الارض به مردم معرفی و مجازات کند.

امام جمعه باغبهادران افزود: عده ای فکر می کنند که مسائل مردم و مشکلات جامعه باز کردن درهای ورزشگاهها به روی زنان و ترویج آزادی های نامشروع است، اینها نمی دانند که اگر مردم را از نظر اقتصادی تامین کنند، امنیت روانی جامعه بیشتر تامین خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید به مردم این باور را منتقل کرد که تحریمها هر چند بر ای هر کشور اثر گذار است ولی تحریمها نمی تواند ما را متوقف کند و کشور را فلج کند چراکه آن قدر در کشور منابع مادی و معنوی وجود دارد که بتوان در مقابل تحریمها ایستادگی و کشور را غنی کرد.

مسئولان چپ و راست را کنار گذاشته و اقتصاد کشور را نجات دهند

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: هر قشری وظیفه خود را از رهنمودهای مقام معظم رهبری بگیرد هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس قوه قضائیه نکاتی اساسی را گفتند که یکی از آنها دقت قضات در عادلانه قضاوت کردن و دیگری اینکه مصلحت مردم و جامعه را در نظر گرفته و اطلاع رسانی به مردم را هم فراموش نکنند.

امام جمعه اردستان گفت: برخورد با مفسدین از راهنمایی های مقام معظم رهبری بود، لذا هر نفر آلوده در هر کجا و در بدنه نظام باشد باید شناسایی  و بدون ملاحظه با او برخورد شود.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه فساد را باید شناسایی و با آن برخورد شود، تصریح کرد: آشوب های اجتماعی که در جامعه شاهد هستیم به بار نشستن توطئه دشمن است که به آن اشاره می کرد و در این راستا موج سوارانی هم وارد بازار اقتصاد شدند.

وی تاکید کرد: مخربان اقتصادی جوی را ایجاد کردند که تحریم های سنگینی در راه است و با این نیت قیمت ها را بالا بردند تا بازار ملتهب شود و خود مسئولان متوجه شده اند که توطئه بزرگی در راه است و باید برای آن فکری بکنند.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: همانطور که دشمنان گفتند  تحریم ها کار خود را کرده و ما داریم به جلو می رویم و این خود یک هشدار است و اختلاصها نشان از ناسالم بودن رده های مدیریتی می دهد.

خطیب جمعه اردستان تصریح کرد: مسئولان چپ و راست را کنار بگذارند  و اقتصاد کشور را نجات دهند  و اقتصاد را مقاوم سازی کنند و از مصرف بی رویه جلوگیری کنند که این موضوع را مقام معظم رهبری مرتبا تذکر می دهند.

وی یادآوری کرد: ناخدای کشتی انقلاب ناجی خواهد بود و این انقلاب را نگه خواهد داشت، لذا نمایندگان مجلس  وظیفه دارند ریل گذاری برای اجرای کارهای دولت را مد نظر قرار دهند تا کارها سریع انجام شود.

دولت به تیم اقتصادی خود سر و وضع بهتری دهد

 امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار کرد: این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام از جهات مختلف فرهنگی، سیاسی، زهد، علمی و جهادی قابل تکریم و مایه خیر و برکت برای ایران اسلامی است.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی، افزود: آمریکایی ها به عنوان جنایت کاران بالذات کشتن افراد بی گناه را جایز و اعدام جنایتکاران را نقض حقوق بشر می دانند و به این بهانه های واهی ملت ها را در زمینه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی تحت فشار قرار می دهند.

وی تصریح کرد: شهادت شهید بهشتی به همراه ۷۲ تن از یاران ایشان، حمله به هواپیمای مسافر بری در ۱۲ تیر سال ۶۷، اشغال افغانستان و جنایت در این کشور، اشغال عراق و کشتار زن و مرد و کودک و نوجوان، قتل و عام مردم مظلوم یمن و سوریه، حمایت از صهیونیسم بین الملل و جدا کردن فرزندان مهاجرین از پدران و مادران، بخشی از حقوق بشر آمریکایی است.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که آمریکا جنگ اقتصادی همه جانبه ای را علیه جمهوری اسلامی شروع کرده و هر روز نقشه اش را به روز می کند، گفت: تمام این توطئه ها به خاطر نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در منطقه و پیشرفت های چشمگیری است که انقلاب در حوزه های گوناگون کسب کرده است.

وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب به سرکردگی آمریکا فقط در بیش از ۹۰ شبکه رسانه ای در دنیا فشارهای اقتصادی و روانی را علیه جمهوری اسلامی با همراهی عده ای مزدور داخلی شروع کرده است و فقط هدف براندازی را دنبال می کند.

حجت الاسلام امینی به نامه عده ای از اصلاح طلبان برای مذاکره مجدد با ترامپ اشاره و بیان کرد: این افراد که خائن به نظام و انقلاب هستند خودشان به بن بست رسیده اند و تلاش می کنند تا مردم را نیز ناامید نشان دهند.

وی ادامه داد: شاید مسئولی در نظام و انقلاب از ادامه راه خسته شده باشد و در این میان اوباشان اقتصادی از فرصت سو استفاده کنند و بخواهند اوضاع اقتصادی را به مرز بحران برسانند، ولی به طور حتم آینده انقلاب در حوزه های گوناگون و حتی اقتصادی روشن است و پیشرفت ها نیز ادامه خواهد داشت.

امام جمعه نطنز با حمایت از مواضع انقلابی اخیر رئیس جمهور، افزود: ملت و رهبری از این دولت با تمام توان حمایت خواهند کرد و دولت هم باید تیم اقتصادی خود را سر و وضع بهتری بدهد تا با اجرای نسخه اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفا بخش و با حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب، چالش های آینده را مرتفع کنند.

وی خاطر نشان کرد: قوه قضاییه نیز اگر بهتر از گذشته و با دقت، شفافیت و سرعت با مفسدان و اوباشان اقتصادی برخورد جدی کند مردم رضایت بیشتری نسبت به حاکمیت پیدا خواهند کرد و به طور حتم اگر مسئولان به وظایف خود عمل کنند همچنان که اسلاف آمریکایی ها هیچ غلطی نکردند، سران امروزی این کشور نیز هیچ طَرفی از اعمال تحریم نخواهند بست.

مردم خون ندادند تا عده ای به آلاف و الوف برسند

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: قدردانی و سپاس از خدمات و زحمت های اعضای خانواده از یکدیگر یکی از مهم ترین عوامل تحکیم بنیان خانواده است و برای تحقق این استحکام تمام اعضای خانواده و به خصوص زوجین باید همواره قدردان زحمات یکدیگر باشند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی ایام شهادت آیت الله بهشتی و یاران باوفایش را تسلیت گفت و افزود: فاجعه تلخ شهادت ایشان و یارانش به دست منافقان هیچ گاه در اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد، مظلومیت شهید بهشتی در عین اقتدار وی، از بارزترین خصوصیت های شخصیتی این شهید بزرگوار بود که شاید هنوز برای عده ای قابل درک نشده است.

وی تصریح کرد: اجرای بدون اغماض عدالت، استفاده از قضات متدین، سالم و متعهد، برخورد قاطع با مجرمان و مفسدان، قضاوت بدون خشم و غضب و جانب داری، برخورد با صاحبان ثروت های بادآورده و سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده های قضایی از مهم ترین مطالب مردم از دستگاه قضا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه بادرود به پیام قدردانی رهبر معظم انقلاب از ملی پوشان در جام جهانی روسیه اشاره و بیان کرد: این پیام ها نشان از لطف و عنایت معظم له به نحوه عملکرد این تیم در این مسابقات و حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی توسط آن ها بود و به طور حتم این عنایت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی را تسلیت گفت و با بیان این که ایشان از جمله شخصیت های ممتاز تاریخ اسلام است که چندین امام همام را درک کردند، گفت: مردم سخن ایشان را سخن امام (ع) می‌دانستند و در مسائل دینی و دنیوی وجود وی محور تجمع شیعیان و محل تمرکز هواداران اهل‌ بیت علیهم السلام بود، شخصیت ایشان آنچنان ممتاز است که بر اساس روایات ثواب زیارت مزار مطهر ایشان برابر با زیارت امام حسین علیه السلام است.

حجت الاسلام قاسمی از اقدام عده ای اصلاح طلب و خود فروخته در نوشتن نامه تسلیم و مذاکره با آمریکا به شدت انتقاد و تاکید کرد: با این که تجربه نشان داده است که آمریکایی ها به جزء براندازی نظام جمهوری اسلامی به چیز دیگری راضی نخواهند شد اما عده ای همچنان تصمیم دارند تا با آن ها از در سازش و مذاکره وارد شوند و این برای ملت ایران شک برانگیز است که انگیزه این نامه نویسان قطعا چیز دیگری است.

وی با تاکید بر این که آزموده را دوباره آزمودن خطا است، اضافه کرد: دشمنان انقلاب چشم دیدن ابهت و عظمت امروزی جمهوری اسلامی را ندارند، تجربه اقدامات آن ها نسبت به دوستان خود نشان داده است که آن ها نه به دنبال اصلاح طلب هستند و نه به دنبال اصول گرا، هدف اصلی آن ها زمین گیر کردن انقلابی است کم اکنون در بیشتر نقاط جهان الگو گرفته شده و منافع نامشروع آمریکایی ها را به خطر انداخته است.

امام جمعه بادرود اختلاف در زمانی که دشمن به دنبال جدایی مردم از نظام است را سم مهلک دانست و افزود: دولتمردان وظیفه دارند تا به مشکلات مردم و این نابسامانی ها رسیدگی کنند، گرانی پدر مردم را درآورده است و معلوم نیست مشکل بیکاری جوانان و اقتصادی مردم کی قرار است حل شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای در فقر می سوزند و عده ای در رفاه کامل هیچ باکی ندارند، مردم خون ندادند تا عده ای به آلاف و الوف برسند و به ریش آن ها بخندند، این نهایت بی عدالتی در نظام جمهوری اسلامی است و باید مسئولان جلوی آن را بگیرند.

مردم از قوه قضاییه انتظار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی دارند

حجت الاسلام شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته در مصلی نماز جمعه خمینی شهر گفت: در هفت تیرماه سال 60 منافقین که اکنون در جلسات با آمریکایی ها و دشمنان جمهوری اسلامی سر یک میز نشسته اند، شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی که از سرمایه های نظام و انقلاب بود را به همراه تعدادی از یارانش به شهادت رساندند.

وی افزود: تروریست ها در جمهوری اسلامی ایران نزدیک به 18 هزار انسان را به شهادت رساندند و کشورهایی که ادعای مخالفت با تروریست دارند دروغگو هستند، کسانی که با ترور شخصیت ها و مردم به جمهوری اسلامی ضربه زدند اکنون در دامن آمریکا و هم پیمانانش پناه گرفته اند و نام آن ها در لیست تروریست های دنیا نیامده است.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به نامگذاری هفته قوه قضاییه همزمان با ساروز شهادت دکتر بهشتی، اضافه کرد: از تمام قضات متعهد و دلسوز که دغدغه حل مشکلات مردم و رسیدگی به حقوق مظلومان را دارند قدردانی می کنیم و برخی در بین این افراد جهادگونه و ایثارگرانه تلاش دارند، قضاوت کاری عبادی است و از حقوق، جان و مال مردم دفاع می شود.

وی ادامه داد: البته هستند افرادی که در این قشر جامعه نیز وجود دارد که اقدامات خلاف قانون انجام می دهند و چنین افرادی در همه صنف ها وجود دارد و باید با این افراد که مایه بدنامی هستند برخورد جدی شود.

رحیمی تصریح کرد: قوه قضاییه مظهر عدالت اسلامی و پناه مردم مظلوم است، مردم باید در زمانی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند احساس امنیت کنند.

وی تاکید کرد: یکی از انتظاراتی که مردم از قوه قضاییه دارند برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی است و باید در انظار مردم مفسدان فی الارض اقتصادی، حکم اسلام جاری و حق مردم گرفته شود.

خطیب جمعه خمینی شهر اظهار کرد: اگر با روسای بانک هایی که به جرم همدستی و در اختیار گذاشتن بیت المال به مفسدان اقتصادی برخورد جدی می شد شاید دیگر رییس بانکی جرات خلاف عمل کردن را نمی کرد.

دولت باید برای عدم ثبات اقتصادی جامعه و فشار اقتصادی مردم فکری کند

حجت الاسلام حسین رجایی پور، در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: قرآن کریم راهکارهای خوبی برای ترک گناه ،طلب مغفرت و  کسب تقوا به انسان ها نشان می دهد که یکی از آنها خضوع در پیشگاه خداوند، اعتراف به گناه و طلب توبه است.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به آیاتی از سوره بقره و اعراف در خصوص طلب مغفرت در پیشگاه خداوند، خاطر نشان کرد: آنچه که موجب انسان سازی پس از توبه می شود ، جبران اشتباه گناه است، هم در برابر خدا و هم در برابر مردم است ، هم چنین اگر انسان در مسیر خوبی حرکت کند نه تنها در دنیا جایگاه خوبی بین خدا و خلق خدا خواهد داشت بلکه در قیامت نیز مورد شفاعت قرار می گیرد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در خطاب به امیر المومنین(ع) تاکید کرد: ایشان می فرمایند اگر دیدی مردم مشغول عیب گویی دیگران هستند شما به عیب خود بپرداز، اگر دیدی به کثرت عمل اهمیت می دهند شما به صافی عمل خویش اهمیت بدهید و اگر دیدید مرم به خلق خدا تکیه می کنند تو به خدای خلق  کار تکیه کن .

حجت‌الاسلام رجایی پور در بخش دیگری از سخنان خود به  مشکلات اقتصادی و تورم بالای تحمیل شده به مردم اشاره کرد و گفت: این مساله باید حتما از سوی دلتمردان رسیدگی و مرتفع شود،زیرا وظیفه هر سه قوا در زمینه رسیدگی به مسایل اقتصادی روشن است و مسئولان باید بدانند در درجه اول حافظ امنیت مردم هستند.

وی افزود: مسائلی همچون، ثبات اقتصادی، مقابله  با گرانی و بیکاری ،نظارت متمر بر دستگاه های اقتصادی و تولیدی و بازارها بر عهده مسئولان اجرایی و دولت مردان است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی باید بین هر سه قوا وحدت و همدلی ایجاد شود،  گفت:  مسئولان هر سه قوه با اتحاد و وحدت رویه باید تدابیر رهبر انقلاب را اجرا کنند و شرایط سختی را که برمردم اقشارجامعه تحمیل شده است را رفع کنند.

حجت‌الاسلام رجایی پور نقش تولید کنندگان داخلی را در این امرموثر دانست و تأکید کرد: تولید کنندگان داخلی و بازاریان نیز حقوقی دارند ، زیرا تا مدتی قبل واردات بی رویه کالاهای خارجی و قاچاق اقتصاد و در آمدشان را فلج کرده بود و موجب تعطیلی کارگاه ها و مراکز تولیدی شده بود.

وی در ادامه اظهار کرد: البته با تذکرات مکرر مقام معظم رهبری اجازه ورود کالاهای وارداتی از سایر کشورها  که در داخل کشور قابل تولید نیست گرفته شده است ، اما پس از اجرایی شدن این طرح برخی از کارخانجات که اکثرا تولید کنندگان مواد غذایی نیز بودندمحصولاتشان را گران کردند و برخی دیگر نیز محصولاتشان را احتکار کردند.

امام جمعه شهر بهارستان گفت: تولید کنندگان باید قدردان این دستور رهبری و اجرایی شدن این دستور توسط مسولان اجرایی دولت باشند ، نه اینکه با سودجویان و جریان سازان مخالف نظام هم سو شوند و به مردم و قشر ضعیف جامعه فشار اقتصادی وارد کنند.

حجت‌الاسلام رجایی پوردر ادامه گفت: از دولتمردان می خواهیم تا برای حل مشکلات اقتصادی و رفع نابسامانی بازار ارز، سکه و نقدینگی تدبیر کنند ،راه‌حل مقابله با آمریکا، هم‌صدایی و هماهنگی سران سه قوه در مباحث مختلف است، هم چنین باید با اخلال گران اقتصادی برخورد قانونی و جدی شود.

وی با یادآوری اینکه کشور ایران از هر نظر غنی و قدرتمند است، تصریح کرد:اگر چنان چه مرم و مسئولان بر اساس اصول و اهداف و نقشه راهی که که از سوی رهبر انقلاب ترسیم شده است حرکت کنند قطعا در مقابل تحریم ها و هجمه های دشمن می توانیم بیاستیم

انتهای پیام/