صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
photo_2018-06-28_12-31-04
۱۱:۰۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۰

شهردار سین برخوار خبر داد؛

راه‌اندازی اولین مجموعه بوم‌گردی در شهر سین برخوار

شهردار شهر سین از راه اندازی اولین مجموعه بوم گردی در شهر سین در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد طرمه فروشان طهرانی از راه اندازی اولین مجموعه بوم گردی در شهر سین توسط محمد جواد قربانی خبر داد و افزود: در حال حاضر این مجموعه توسط کارشناسان میراث فرهنگی در حال بازسازی و مرمت است و اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی شهرستان برخوار قول مساعدت پس از تکمیل این پروژه را به ما داده است.

وی در رابطه با هدف راه اندازی این اقامتگاه، اظهار کرد: راه اندازی این مجموعه علاوه بر جذب توریست، باعث معرفی شهرستان برخوار و آداب و رسوم و فرهنگ شهر سین خواهد شد.
شهردار سین از دیگر مزایای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی را معرفی صنایع دستی، آثار تاریخی عنوان کرد و افزود: این اقامتگاه با هدف جذب توریست داخلی و خارجی  به مکانی محلی و قدیمی برای تبادل فرهنگ ها و آداب و رسوم و کسب درآمدی پایدار تبدیل خواهد شد.
وی در ادامه به برخی ویژگی های این مجموعه اشاره کرد و آن ها را شامل: اتاق های قدیمی، مطبخ خانه، خانه کبوتر و وجود راهروی مشترک این خانه با خانه های مجاور برشمرد و گفت: همه این امکانات، معماری انسان دوستانه ای را به نمایش می گذارد.
طرمه فروشان طهرانی یادآور شد: با توجه به اینکه این خانه بوم گردی نزدیک به آثار کهن و تاریخی شهر سین است می تواند نقش بسزایی در معرفی بیشتر قدمت این شهر و شهرستان داشته باشد.
وی با بیان اینکه اقامتگاه بوم گردی شهر سین ظرفیت اسکان ۱۵ مسافر را دارد، عنوان کرد: اقامتگاه بومی یا اکولوژ امکانات اقامتگاهی گردشگری است که به معیارهایی مانند حفاظت از محیط طبیعی و فرهنگی پیرامون، ایجاد کمترین اثر بر محیط طبیعی اطراف اقامتگاه در هنگام ساخت آن، استفاده از معماری و مصالح بومی و داشتن بافت فرهنگی و فیزیکی خاص با توجه و هم آهنگ با فرم، منظره و رنگ محیط، استفاده از سیستم‌های آبرسانی پایدار و کاهش مصرف آب پایدار باشد.
شهردار سین به برخی دیگر از معیارها اشاره کرد و آن ها را شامل به کارگیری روش‌هایی برای بازیافت زباله‌های خشک و دفع دیگر انواع زباله بدون آسیب رسانی به محیط، استفاده از انرژی‌های پایدار به روش‌های سنتی و  به کار گیری انرژی‌های نو با استفاده از وسایل مدرن، کار گروهی همراه با به کارگیری جامعه محلی، ارائه کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی ویژه کارکنان، گردشگران و مالکان اقامتگاه ها درباره چگونگی حفاظت و برخورد با محیط طبیعی و فرهنگی پیرامون و همکاری با برنامه‌های تحقیقاتی در جهت برنامه‌ریزی توسعه پایدار محلی برشمرد.
وی هدف اصلی در ایجاد و توسعه اقامتگاه‌ بوم گردی را سیدن به توسعه‌ پایدار دانست و خاطرنشان کرد: اقامتگاه‌ بوم‌گردی تنها جنبه اقامتی ندارد بلکه در آن فعالیت‌های مختلفی همچون ارائه غذا و نوشیدنی بومی، ساخت، آموزش و فروش صنایع‌دستی محلی، اجرای نمایش و موسیقی سنتی، برگزاری رویدادهای بومی و تورها و فعالیت‌های بوم‌گردی فراهم شده است.
انتهای پیام /
دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد