صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
photo_2018-07-01_19-28-26
۱۰:۰۷ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۱

به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای؛

۱۲ باستانی‌کار برخواری تجلیل شدند+ تصاویر

مراسم تجلیل از ورزشکاران زورخانه ای در محل شهرداری سین برگزار و در آن به نمایندگی از ورزشکاران شهر از ۱۲ باستانی کار تجلیل شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مراسم تجلیل از ورزشکاران زورخانه ای در شهرداری سین با حضور رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهرستان برخوار برگزار و به نمایندگی از ورزشکاران شهر از ۱۲ باستانی کار تجلیل شد.

رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهرستان برخوار در گفتگویی، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای، اظهار کرد: در حال حاضر ۹ زورخانه فعال و چهار زورخانه در حال ساخت در شهرستان برخوار وجود دارد.
حسین جوادیان افزود: تاکنون هفت مقام کشوری و ۳۰۰ مقام استانی توسط زورخانه های شهرستان برخوار در رشته های چرخ چمنی، چرخ تیز، کباده، میل سنگین، میل بازی و مرشدی کسب شده است.
شهردار سین نیز به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرموده اند «ورزش باستانی برای ما نه یک ورزش بلکه یک تاریخ و یک فرهنگ است» و با بیان این که زورخانه، نماد تمدن ایرانیان است، گفت: ورزش زورخانه ای ریشه در تاریخ کهن و فرهنگ غنی ایران دارد.
محمد طرمه فروشان طهرانی خاطرنشان کرد: زورخانه بر پایه اعتقادات شیعه شکل گرفته است و حاکمیت آئین فتوت همراه با نام خدا، یاد اولیاء ا… و ذکر ائمه اطهار علیهم السلام در مناجات و ذکرهای میاندار، ورزشکاران و اشعار مرشدان، قداست و احترام خاصی به زورخانه داده است.
وی افزود: از جمله صفات اخلاقی این ورزش، دین داری، روح عرفانی، طراوت روحانی، خیرخواهی، صلح طلبی، تواضع، ادب و احترام، عفو و گذشت، سخاوت، صداقت، فداکاری، امانت داری، حیا و پاکدامنی، انصاف و بردباری، دستگیری افتادگان، یاریت مظلوم، مبارزه با ظالم و میهن دوستی است.
انتهای پیام
دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد