download
۱۴:۵۴ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۱

تنها دو روز مانده به اعزام؛

خودداری سفارت هلند از صدور ویزا برای اسکیت بازان اصفهانی

درحالی که سه اسکیت باز اصفهانی عضو تیم ملی اسکیت فری استایل ایران باید ۱۴ تیرماه در رقابت های جهانی ۲۰۱۸ هلند حاضر شوند سفارت هلند ویزای این ورزشکاران را صادر نکرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ تیم ملی اسکیت فری استایل با ترکیب هشت بازیکن در بخش دختران و پسران؛ قرار است تا 12 تیرماه عازم مسابقات جهانی هلند 2018 در شهر هرد شود که 6 نفر از این افراد اسکیت بازان اصفهانی هستند.

لعیا عربی، رومینا سالک، مینا عابدینی، ترانه احمدی، علی شجاعی و رضا لسانی اعضای اصفهانی تیم ملی اسکیت فری استایل هستند و مربیگری تیم ملی را نیز احسان حبیب آبادی مربی نجف آبادی برعهده دارد.

اما در حالی که این رقابت ها در بخش فری استایل از 14 تیرماه آغاز به کار می کند و تیم ملی باید 12 تیرماه عازم هلند شود سفارت این کشور از صدور ویزای سه نفر از اعضای اصفهانی این تیم سر باز زده است.

لعیا عربی، مینا عابدینی و علی شجاعی افرادی هستند که سفارت هلند برای آن ها ویزا صادر نکرده است.

لعیا عربی نایب قهرمان مسابقات جهانی 2017 چین، اولین بانوی اسکیت باز ایرانی مدال آور مسابقات جهانی و دارای پنج اعزام به مسابقات برون مرزی در 2 سال گذشته است.

وی در 6 سال گذشته دعوت نامه های زیادی از کشورهای دیگر برای حضور در تیم آن ها و بازی در عرصه های بین المللی داشته اما همه را رد کرده و برای ایران بازی می کند.

علی شجاعی نیز در رقابت های انتخابی تیم ملی رکورد جهان در اسکیت فری استایل را شکست و آن را دو صدم ثانیه کاهش داد.

مینا عابدینی نیز در رده چهارم آسیایی قرار دارد.

رئیس هیات اسکیت استان اصفهان در این باره گفت: فدراسیون اسکیت کشور تا حد توان صادر نشدن ویزا برای این سه ورزشکار اصفهانی را پیگیری کرده و برای فدراسیون جهانی اسکیت نامه نگاری کرده و فدراسیون جهانی نیز به سفارت هلند نامه زده است.

حسن مالکی افزود: شرکت در مسابقات جهانی 2018 هلند برای رده بندی بین المللی اسکیت بازان جهان بسیار سرنوشت ساز است.

وی درباره تلاش های شبانه روزی اعضای تیم ملی گفت: این ورزشکاران روزانه هشت ساعت در اردوی تیم ملی به تمرین پرداخته اند و چنین رفتاری از سوی سفارت هلند موجب هدر رفتن تلاش های ورزشکاران ما می شود.

رئیس هیات اسکیت استان اصفهان گفت: اگر فدراسیون کشوری و جهانی تلاش های خود را افزایش دهند می توان به صدور ویزای این سه اسکیت باز تا 13 تیرماه امیدوار بود تا به سرعت برای حضور در رقابت ها عازم هلند شوند.

انتهای پیام/ایرنا