IMG20102261
۱۵:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۲

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد؛

اصول پنج‌گانه فعالیت در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد/ مسجد با روزمرگی و انفعال سازگار نیست

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: برای فعالیت در کانون ها اصول پنج گانه تعریف شده است که نخستین آن اصل تعاون و همکاری و همدلی در انجام فعالیت در مسجد است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه مدیران ستادی و استانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور اظهار کرد: دستورات و توصیه های اجتماعی حضرت امیر المومنین(ع) به مالک اشتر بی نظیر است، متاسفانه ما در مفاهیم دینی مشکلی نداریم ولی در اجرای آن درست عمل نکردیم.

وی بیان کرد: کار گروهی اساس کانون های فرهنگی مساجد است، قرار بر این است که ستاد کانون های کشور وظیفه ریل گذاری و بستر سازی و تسهیل کننده باشند ولی کار اساسی و انجام کار برعهده کانون های فرهنگی مساجد است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: کثرت و تحقق کثرت در همه اصول اسلام و حتی دعا کردن هم وجود دارد، سعی کنیم برای جذب افراد و آحاد، روش ها و مدل های مختلفی را پیاده کنیم.

وی تاکید کرد: انقلاب و اسلام یک نعمت بزرگ است، مراقب باشیم از دست ما نرود، لذا باید برنامه ریزی و تلاش داشته باشیم.

حجت الاسلام ارزانی در تشریح اصول پنج گانه فعالیت در کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور عنوان کرد: اصل تعاون و همکاری و همدلی نخستین نکته در انجام فعالیت در مسجد است.

وی ادامه داد: دومین نکته، نظم و انضباط در کار و انجام متقن کار است، نداشتن پایبندی سیستمی یکی از بزرگترین مشکلات ما در صحنه اجرایی کشور است، اجتهاد در اجرا از معضلات ما در کشور بوده، ما اجتهاد در نظر داریم و این صحیح است ولی باید در صحنه اجرا با یکدیگر متحد عمل کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان کرد: مشورت کردن نکته و اصل سوم است، ما برای امر خدا نباید مشورت کنیم، بلکه باید برای امر خود مشورت کنیم.

وی افزود: اخلاق محوری به عنوان چهارمین اصل مهم و قابل الزام در کانون های فرهنگی است، کادرسازی آخرین اصل مهم در کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که نباید از این مهم غافل شویم.

حجت الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: ارزش هر کسی به اندازه همت اوست بنابراین باید همت ها و به تعبیر قرآن کریم وسعت خود را بالا ببریم.

وی ابراز کرد: برای جذب بیشتر مردم باید همه تلاش کنیم، متاسفانه روزمرگی و انفعال معضل بزرگ در صحنه اجرایی است، مسجد با روزمرگی و انفعال و کار نکردن سازگار و متناسب نیست.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: هیئت های اندیشه ورز باید در اسرع وقت انجام گیرد، اصحاب فکر را با هر سلیقه و تضارب آرا دعوت کنید و از سیاسی کاری و جناح بازی بپرهیزید.

وی تشریح کرد: امسال هزار حلقه گفتگو ذیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید در کشور ایجاد شود که باید مجدانه فعالیت کنند، توجه به ایده های خلاق و ارزشی از هر شخص و هر سنی مانع از فرار مغزها از مسجد می شود.

انتهای پیام