صفحه اصلی » سیاسی » از بروکراسی شدید اداری استان برای گرفتن مجوز تا حمایت بی قید و شرط مدیران از دولت!

تاکید معاونان استاندار در شورای اداری؛

از بروکراسی شدید اداری استان برای گرفتن مجوز تا حمایت بی قید و شرط مدیران از دولت!

معاون استاندار اصفهان گفت: حامی سیاست های دولت یک نیاز از سوی مدیران سیاسی استان است، مدیران نباید انتقاد داشته باشند چرا که گارگزار دولت باید همواره موافق دولت بوده و انتقاد نکند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد علی شجاعی روز گذشته در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: این جلسه با این تعداد به لحاظ اهمیت مسایل اقتصادی و لازمه همراهی همه برای عبور از این مسیر سخت و حساس شکل گرفت.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال، استاندار دستور ویژه ای برای بررسی مباحث اقتصادی در استان داد، گفت: در داخل استان بر اساس مشکلات که در دو بخش ملی و استانی قابل حل بود، کارگروه هایی در سطح استان شکل گرفت که در قالب نشست های اجرایی برخی از مشکلات به تبع حل شد.

شجاعی تصریح کرد: در پایان سال 96 استان مصوبه ای را از هیئت وزیران کسب کرد که این اختیار به استان داده شد که مبالغی را از صنایع آب بر اخذ شود و در مسیر ایجاد بستر ثبات اب استان صرف شود.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات کشور و البته اصفهان بروکراسی شدید اداری بود که واحدهای تولیدی برای گرفتن مجوزها بسیار درگیر بودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان اذعان کرد: بدین منظور درگاه سرمایه گذاری راه اندازی شد که به زودی با حضور مقامات عالی دولت افتتاح می کنیم و همچنین بیش از 100پروژه اقتصادی را تعریف کردیم که مجوزهای آن اخذ شده است.

وی ادامه داد: آسیب شناسی مشکلات طرح های اشتغال زایی و موانع اشتغال در سطح کشور صورت گرفته، برنامه جامع ایجاد اشتغال پایدار برای کشاورزان مناطق آسیب دیده کم آبی که با نگاه حفظ کرامت انسانی تهیه شده و با همکاری موسسات علمی صورت گرفت از دیگر انجام گرفته است.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در ادامه تاکید کرد: اهمیت پروژه های عمرانی در عرصه اقتصادی و اشتغال زایی بر کسی پوشیده نیست چرا که در حین ساخت و تکمیل و بعد از تکمیل و افتتاح، پروژه های عمرانی اشتغال زا است.

علی مقدس زاده افزود: منطق زمانی و منطق ریالی باید در پروژه های عمرانی برقرارباشد، وقتی پروژه های عمرانی متناسب با منطق زمانی پیش نرود، می تواند هزینه های سربار زیادی را تحمیل کند.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان عنوان کرد: عدم احساس مسئولیت کارفرما و مسئولین و عدم هماهنگی بخش های مختلف و عدم تزریق مباحث مالی از علت های توقف و کندی پروژه های عمرانی است ولی طبق امار در استان، عدم تخصیص مباحث مالی در اکثر پروژه های عمرانی عامل اصلی توقف نبوده است.

مقدس زاده خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی اطلاعات پروژه های نیمه تمام خود را تکمیل کنند تا زمینه ورود بخش خصوصی را فراهم کنیم، برای واگذاری پروژه به بخش خصوصی لازم است توجیهات اقتصادی قابل قبولی تهیه شود و امنیت سرمایه و سرمایه گذاری در سال های آتی فراهم شود.

وی ابراز کرد: دفاتر فنی دستگاه های اجرایی تقویت شود، از مدیران خواهش داریم از راه اندازی پروژه ای که کارشناسی نشده است خودداری کنند.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: سد سوم کوهرنگ که از پروژه های دیرینه استان است و تا کنون 20درصد پیشرفت داشته با تلاش هایی که امسال شد 700میلیارد تومان سرمایه تامین شده است که درحال تکمیل است.

وی تاکید کرد: طبق تصمیم گیری که استاندار کرده است نظارت عالی چندین پروژه ملی وبزرگ استان چون سالن اجلاس و قطارشهری و قطار سریع السیر و.. به  مهندس سیف اللهی سپرده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان در این جلسه بیان کرد: حدود سه سال پیش صادرات نفت ایران به مرز یک میلیون بشکه در روز رسید و شدیدترین تحریم ها علیه ایران و بخش بانکی ایران در عرصه بین المللی تشدید شد و ایران تحت فصل 7 منشور سازمان ملل قرار گرفته بود.

وی تاکید کرد: با اقداماتی که تیم دولت انجام داد، تورم کاهش یافت و تحریم ها تا حدودی برداشته شد، اما با خروج عنصر مزاحم برجام، بر روی جو روانی کشور مشکلات زیادی به وجود آمد.

حمیدرضا طباطبایی تصریح کرد: بر اساس امار و اطلاعات 94 درصد تجمعات و اغتراضات استانی، اقتصادی بوده و 6 درصد تجمعات سیاسی بوده که آن هم توسط نهادهای موافق نظام چون بسیج بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری به سالروز انتخاب مجدد حجت الاسلام روحانی به عنوان رئیس دولت اشاره و ابراز کرد: دولت در دوره اول با تمام قوا عمل کرد و توفیقات خوبی را چون کنترل تورم حاصل کرد.

وی متذکر شد: دولت در دوره دوم نیز همت گماشته و تلاش خود را برای تسهیل شرایط انجام داده است، حامی سیاست های دولت یک نیاز از سوی مدیران سیاسی استان است، مدیران باید بدانند انتقاد نکنند چرا که گارگزار این دولت باید همواره موافق دولت بوده و انتقاد نکند.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

  1. رضا گفته :

    این آقای معاون سیاسی استاندار حالش خوبه احیانا چیزی توسرش نخورده بوده

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد