صفحه اصلی » ورزشی » اصفهان میزبان مسابقات جهانی ورزش باستانی

رئیس هیأت ورزش‌های پهلوانی اصفهان خبر داد؛

اصفهان میزبان مسابقات جهانی ورزش باستانی

رئیس هیأت ورزش‌های پهلوانی استان اصفهان گفت: با دستور رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی میزبانی مسابقات جهانی ورزش باستانی به اصفهان سپرده شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سید‌رضا اخروی امروز اظهار کرد: با دستور رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی میزبانی مسابقات جهانی ورزش باستانی به اصفهان سپرده شد که مقدمات آن فراهم شده است و از هفته آینده ستاد ویژه این مسابقات شروع به کار خواهد کرد.

وی افزود: برگزاری این مسابقات کار بسیار عظیمی است و برای اولین بار در کشور است که مسابقات جهانی این رشته در اصفهان برگزار می‌شود؛ انتخاب استان اصفهان به عنوان برگزار‌کننده مسابقات نشان می‌دهد اصفهان قابلیت‌ها و زیر‌ساخت‌های لازم را برای این مأموریت دارد.

رئیس هیأت ورزش‌های پهلوانی استان اصفهان گفت: مهر‌علیزاده رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی است و این موضوع تأثیر زیادی در میزبانی اصفهان داشته است.

اخروی با اشاره به ابراز امیدواری استاندار اصفهان نسبت به این که بتوانیم ورزش زورخانه‌ای را جزو ورزش‌های اصلی در دوره بعدی مسابقات آسیایی قرار دهیم، خاطرنشان کرد: ورزش باستانی علاوه بر ثبت جهانی در یونسکو ثبت فرهنگی عمومی دارد و امکان این اتفاق وجود دارد.

وی در پایان اذعان کرد: اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم و از افراد خبره استفاده کنیم، ما هم باید ورزش بومی خود را به بازی‌های آسیایی وارد کنیم اما به ارتباطات بین‌المللی نیز نیاز داریم.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!