82363229-71280266
۱۳:۳۹ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

رییس کل دادگستری استان اصفهان:

عزم جزم دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد/ ۳۰۰ نفر از کارچاق کن های قضایی دستگیر شدند

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: در حال حاضر پرونده های مهم مربوط به افرادی که جایگاه مهم مسئولیتی دارند و یک نفر آنها سمت مدیرکلی دارد مربوط به اختلاس و رشوه در حال رسیدگی است.

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد خسروی وفا صبح امروز (چهارشنبه) در دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: مبارزه با مفاسد یکی از رویکردهای جدی و قاطع دستگاه قضایی استان اصفهان است و در سال های اخیر در این رابطه پرونده های مهمی رسیدگی و مختومه شده است که برخی از آنها اطلاع رسانی شده و برخی از آنها به دلیل معذوریت های قانونی اطلاع رسانی نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر پرونده های مهم مربوط به افرادی که جایگاه مهم مسئولیتی دارند و یک نفر آنها سمت مدیرکلی دارد مربوط به اختلاس و رشوه در حال رسیدگی است که منتظر حکم قطعی آنها هستیم تا اطلاع رسانی شود چراکه قبل از آن نمی توان به آن پرداخت چون ممکن است آبروی افراد به خطر بیافتد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دستگاه قضایی استان اصفهان بر اساس مطالبات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه نظارت ها را تشدید کرده است که در این زمینه جا دارد از تلاش های حفاظت اطلاعات دادگستری استان اصفهان تقدیر و تشکر کنم، البته 60 نفر از قضات مورد تشویق قرار گرفتند اما با برخی از افراد ناسالم در دستگاه قضایی منفصل از خدمت و سلب صلاحیت قضایی شده اند که شمار آنها به کمتر از ده نفر می رسد.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته 300 نفر از افرادی که در امر وکالت کارچاق کن بوده و به نام قضات و کارمندان رشوه می گرفتند و تحصیل مال نامشروع داشتند دستگیر شدند و شش نفر از وکلایی هم که اصول وکالت را رعایت نکرده و ارتباطات خارج از عرف این حرفه داشته و مرتکب جرم شده اند پرونده های آنها در حال رسیدگی است.

خسروی وفا تاکید کرد: شرایط رسیدگی به احتکار کالا بر عهده تعزیرات حکومتی است که زیر نظر قوه قضاییه نیست و زیر نظر وزرات دادگستری و قوه مجریه است بنابراین دستگاه قضایی به قاچاق های سازمان یافته رسیدگی می کند.

وی افزود: در ارتباط با حقوق عامه اقداماتی انجام شده و در زمان حال، کسانی که مبادرت به مبادلات غیرقانونی ارز می کنند از سوی اداره اطلاعات به ما معرفی می شوند و مجازات های سختی در انتظار آنها خواهد بود و به سرعت به آنها رسیدگی می شود.

رییس کل دادگستری استان اصفهان در ارتباط با دریافت ارز دولتی از سوی برخی از شرکت ها و شفاف سازی در خصوص تخلفات آنها، خاطرنشان کرد: همین امروز به دادستان و رییس کل بازرسی استان اصفهان ابلاغ می کنیم که لیست شرکت هایی که ارز دولتی گرفته اند در چه زمینه ای این ارزها را خرج کرده اند.

وی در ارتباط با وضعیت پروازهای فرودگاه اصفهان یادآور شد: مکاتباتی با مسئولان فرودگاه اصفهان در خصوص تأخیرهای پروازهای هواپیما انجام شده و تاکید شده است که تمامی آنها باید سر وقت انجام شود و در دادستان اصفهان به عنوان مدعی العموم آن را پیگیری خواهد کرد.

خسروی وفا خاطرنشان کرد: در سال 93 روزی 500 تن گوگرد از طریق نیروگاه شهید منتظری در هوا معلق می شد که با تبدیل سوخت مازوت به گاز در حال حاضر می توان گفت هوای شهر اصفهان مطلوب تر شده است.

انتهای پیام