hhh1768
۰۹:۳۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

فرمانده انتظامی گلپایگان خبر داد؛

افزایش ۲۰۰ درصدی کشفیات مواد مخدر/ امحای بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر و تجهیزات در گلپایگان

فرمانده انتظامی گلپایگان با اشاره به امحای بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد و آلات و تجهیزات مواد مخدر در این شهرستان، اظهار کرد: سعی کردیم چرخه توزیع مواد مخدر را در شهرستان فلج کنیم.

به گزارش صاحب نیوز؛سرهنگ حسین بساطی در همایش سبک زندگی سالم با گرایش پیشگیری از اعتیاد که بعد از ظهر گذشته در سالن ارشاد گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف نیروی انتظامی برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر بوده که در این زمینه می توان افزایش ۲۰۰ درصدی کشفیات در سال گذشته را نام برد.

وی با اشاره به امحای بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد و آلات و تجهیزات در این شهرستان، اظهار کرد: سعی کردیم چرخه توزیع مواد مخدر را در شهرستان فلج کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه بحث مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران یک پروسه کاملا نظام مند و هدفمند و طولانی است، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت جغرافیایی کشور ایران و همسایگانی که تولید کننده عمده مواد مخدر در شرق کشور هستند ما به عنوان درگیرترین کشور در این حوزه اقدام می کنیم.

سرهنگ بساطی با اشاره به شهدایی که هر روز در نیروهای مختلف انتظامی در این حوزه تقدیم می شوند، عنوان کرد: مواد مخدر باعث شده کشور در برخی موارد دچار مشکل شود.

وی با بیان آثار مواد مخدر بر شخص و جامعه و غیر قابل کتمان بودن آن، تصریح کرد: تنها یک بخش مبارزه با مواد مخدر  سخت افزاری و نظامی گری است که بیشتر در حوزه نیروی انتظامی انجام می گیرد.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان با اشاره به کشف و منهدم شدن باندهای مختلف مواد مخدر در شرق و سراسر کشور، گفت: متاسفانه این باندها ریشه کن و تمام نشده اند.

سرهنگ بساطی، اضافه کرد: وقتی در پول های کثیف دنیا مطالعه کنیم می بینیم درآمد حاصل از فروش مواد مخدر شاید جزء اولین گردش های مالی دنیا باشد.

وی با بیان اینکه بحث مبارزه با مواد مخدر عزم جدی می طلبد و مبارزه با آن کار ساده ای نیست، خاطرنشان کرد: نیاز هست که در شهرستان با همدلی و هماهنگی بیشتر در این زمینه گام برداریم.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند در این زمینه گام بردارد، تصریح کرد: امروزه بخشی از مجروحان جنگ نرم همین معتادان هستند.

سرهنگ بساطی با درخواست اینکه باید برای برگرداندن این افراد به جامعه و خانواده تلاش کرد، یاداور شد: متاسفانه در شهرستان گلپایگان جای این قضیه خالی است و بعد از مبارزه با مواد مخدر کار جدی نمی بینیم.

وی با عنوان اینکه جای خیران در این حوزه خالی است و اگر کمپ هایی تحت عنوان کمپ بازپروری داشته باشیم می تواند خیلی موثر باشد، گفت: فضا و امکانات مناسب برای بازپروری و آموزش و تربیت و نگهداری مجدد نداریم و در بحث اشتغال آنان دچار مشکل هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان با بیان اینکه باید در حوزه بازسازی، بازپروری و ترمیم و درمان این افراد در شهرستان توجه و دقت بیشتری شود، مطرح کرد: به طور میانگین هر نفر معتاد ۱۱ نفر را با خود گرفتار می کند.

انتهای پیام