صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش 68 درصدی کشت برنج در لنجان/ هنوز کشت جایگزین به کشاورزان منطقه معرفی نشده است

فرماندار لنجان:

کاهش 68 درصدی کشت برنج در لنجان/ هنوز کشت جایگزین به کشاورزان منطقه معرفی نشده است

فرماندار لنجان گفت: طبق آمار ارائه شده برای نخستین بار ۶۸ درصد کشت برنج در شهرستان لنجان کاهش یافته است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی صفرخانلو در نشست خبری با رسانه‌های گروهی، با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه‌ها اظهار کرد: امروز وظیفه رسانه‌های ما دوچندان است چراکه دشمن از ابزارهای نوین در حوزه خبر و اطلاع رسانی استفاده می‌کند و حتی شاهد هستیم آنها بیش از حوزه نظامی به حوزه اطلاع رسانی توجه کرده و هزینه‌های سنگینی را نیز در این حوزه صرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال نا کارآمد جلوه دادن نظام هستند، افزود: امروز دشمن درصدد است اعلام کند در نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاورد مهمی به دست نیامده تا نظام را کارآمد جلوه دهد و بین مردم و مسئولان اختلاف ایجاد کند و با توجه به این مهم لزوم تبیین دستاوردهای این انقلاب عظیم اسلامی خصوصاً برای نسل‌های جوان انقلاب بیش از پیش احساس می‌شود.

فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: طی مدت گذشته از شروع فعالیت بنده در شهرستان لنجان کارهای بسیاری انجام گرفت تا بتوانیم مسائل و مشکلات شهرستان لنجان را احصا کنیم و خوشبختانه این مهم در مدت زمان کوتاهی انجام گرفت و یکی از مشکلاتی که در این بررسی‌ها به دست آوردیم آن بود که ادارت شهرستان لنجان از شادابی، تحرک و کارآمدی لازم برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: بر همین اساس تغییر مدیران برخی ادارات شهرستان لنجان کلید خورد تا بتوانیم کارآمدی لازم را در ادارات این شهرستان شاهد باشیم و خوشبختانه شاهد هستیم مدیران و کارکنان ادارت ما امروز به این نتیجه دست پیدا کرده‌اند که زمان تغییر رویه کارها در ادارات و نهادهای شهرستان لنجان فرا رسیده است.

صفرخانلو عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع تغییر را از فرمانداری شهرستان لنجان آغاز کردیم و با ارتقاء جایگاه فرمانداری این شهرستان به رتبه یک از این پس شاهد فعالیت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و همچنین معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه تغییرات شاهد تغییر در بخشداری‌های شهرستان و برخی ادارات خواهیم بود تا کارآمدی لازم در این ادارات حاکم شود.

فرماندار شهرستان لنجان با اشاره به اینکه دعواهای سیاسی و جناحی دیگر برای مردم اهمیتی ندارد، افزود: امروز مردم از بحث‌های جناحی عبور کرده‌اند و از مسئولان توقع انجام کار دارند و نباید فراموش کرد عملکرد ما مسئولان پای نظام نوشته می‌شود و بر همین اساس باید مراقب باشیم.

وی تصریح کرد: امروز اقدامات بسیاری برای آشتی احزاب انجام گرفته و خوشبختانه طی این مدت کوتاه شاهد تغییر ادبیات احزاب و جناح‌های مختلف سیاسی در شهرستان لنجان هستیم از این رو امیدواریم بتوانیم احزاب مختلف را گردهم آورده و به نوعی آشتی بین احزاب را شاهد باشیم و چنین کاری قطعاً باعث توسعه شهرستان پرآوازه لنجان خواهد شد.

صفرخانلو بیان کرد: به دلیل کاهش بارندگی و تغییر اقلیم امسال سال سختی را در حوزه آب پیش رو داریم و بر اساس نظر کارشناسان چنین وضعیت بحرانی در دهه‌های اخیر بی سابقه بوده و تغییر الگوی مصرف آب یکی از راه‌هایی است که می‌تواند عبور از بحران آب را تسهیل کند بر همین اساس باید با فرهنگسازی به سمت و سویی حرکت کرد که صرفه‌جویی از سوی تک تک افراد جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: امروز منابع آب زاینده رود تأمین کننده مصارف آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعت و محیط زیست است و بر همین اساس باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا برای مدیریت یکپارچه منابع آب در سطح حوضه زاینده رود چاره‌ای اندیشیده شود و دچار چالش نیز نشویم.

فرماندار شهرستان لنجان گفت: کشاورزان شهرستان لنجان افرادی بسیار آگاه هستند و به خوبی می‌دانند در چه شرایط حساسی قرار داریم و با توجه به وضعیت موجود تنها با مدیریت آب و همراهی این قشر زحمت‌کش می‌توان مشکلات موجود را اداره و پشت سرگذاشت.

وی تصریح کرد: بر این باوریم اگر مشکلات موجود و آمار و اطلاعات صحیح در حوزه آبرسانی به اطلاع کشاورزان برسد و مسائل با آنها در میان گذاشته شود در مدیریت مصرف آب به ما کمک شایانی خواهند کرد و بر همین اساس باید گفت نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، آموزشی و بهره‌مندی از روش‌های نوین در بخش کشاورزی هستیم تا بتوانیم شاهد توسعه و رشد روزافزون این بخش در شهرستان لنجان باشیم.

صفرخانلو با اشاره به اینکه طبق آمار ارائه شده برای نخستین بار 68 درصد کشت برنج در شهرستان کاهش یافته، خاطرنشان کرد: در شهرستانی همچون لنجان کشاورزان به دلیل کمبود منابع آب با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند و شاید تاکنون آن گونه که باید کشت جایگزینی که بتواند معیشت این قشر زحمت‌کش را تامین کند به آنها معرفی نشده است، اما با تلاش‌های انجام شده شاهد کاهش چشمگیر کشت برنج در این شهرستان بودیم که از یک سو باعث خوشحالی است اما از سوی دیگر معیشت کشاورزان به خطر افتاده که باید برای ان چاره اندیشی شود.

وی با انتقاد از عملکرد برخی مدیران کل استان اظهار کرد: بعضی از مدیران کل استان اصفهان به‌گونه‌ای با کشاورزان صحبت می‌کنند که این قشر زحمت‌کش به جاری شدن آب در رودخانه امیدوار می‌شوند اما بعد از ما می‌خواهند که کشاورز را توجیه کنیم که آبی برای رهاسازی در زاینده رود وجود ندارد و این خود یکی از مشکلاتی است که فرمانداران شهرستان‌های استان با آن مواجه هستند از این رو نباید به کشاورزان امید واهی بدهند.

فرماندار لنجان با اشاره به روند انتخاب شهردار فولادشهر نیز گفت: اعضای شورای اسلامی فولادشهر اقدام به معرفی فردی برای سمت شهرداری فولادشهر کردند که شاید اینگونه انتخاب‌ها انتخابی شایسته و درستی نباشد، اگرچه بیش از 40 نفر از نهادهای مختلف برای انتخاب ایشان با بنده تماس گرفتند و می‌خواستند با لابی و سفارش این شخص را برای شهرداری انتخاب کنند اما بنده این مسئله را نپذیرفتم.

وی تاکید کرد: طرح مسائلی همچون فولادشهر معطل انتخاب شهردار و یا مردم در انتظار انتخاب شهردار از تریبون‌های مختلف نیز صحیح نبوده چراکه مردم از مسئولان انتظار خدمت گذاری دارند و اینکه بعضی افراد زیاده‌خواهی‌های خود را پای مطالبات عمومی مطرح می‌کنند راه به‌جایی نخواهد برد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد