19-53-43
۱۱:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

فرماندار خمینی شهر مطرح کرد؛

نرخ بیکاری در خمینی‌شهر ۱۲ درصد است/ خمینی‌شهر رتبه دوم استان در شاخص محیط کسب و کار

فرماندار خمینی شهر گفت: خمینی شهر رتبه دوم استان را در شاخص محیط کسب و کار به خود اختصاص داده و نرخ بیکاری شهرستان حدود ۱۲ درصد است که بخشی از محیط کسب و کار، مشاغل خانگی است.

به گزارش صاحب نیوز، کمیسیون امور بانوان شهرستان خمینی شهر در آستانه روز عفاف و حجاب با حضور فرماندار، بانوان عضو شوراهای شهر و روستا، نماینده بانوان ادارات، نماینده موسسات مردم نهاد، فعالان عرصه های مختلف صبح امروز در فرمانداری برگزار شد.

فرماندار خمینی شهر در این نشست با بیان اینکه شهرستان خمینی شهر در موضوع مشارکت ها و حضور فعال بانوان از شهرستان های سرآمد و پیشتاز استان اصفهان است، گفت: از کمیسیون بانوان شهرستان انتظاراتی وجود دارد و وظایفی برای امور بانوان فرمانداری پیش بینی کرده ایم، تشکیل کانون امور بانوان در شهرستان و شکل گیری کمیته های مختلف می تواند فعالیت این کمیسیون را پررنگ نشان دهد.

وی با اشاره به کمیته ورزش و سلامت، امر به معروف و نهی از منکر، آموزش و پژوهش، مشاوره، آموزش و پرورش و خانواده، حقوق و آسیب های اجتماعی که می تواند در این کمیسیون شکل گیرد، افزود: هر کدام از این کمیته ها در شهر وظایفی را دنبال می کند که باید در سریع ترین زمان تشکیل شود و به صورت تخصصی پیگیر موضوعات بانوان شهرستان باشند و خروجی و مصوبه این کمیته ها باید به کمیسیون بانوان خمینی شهر اعلام شود تا بتوان برنامه ریزی هایی در سطح کلان شهرستان داشت.

محمود مسلم زاده با اشاره به اینکه وظایف اصلی این کمیسیون ارتقای سطح جامعه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی است که باید با برنامه ریزی ها به آن دست یابیم، تصریح کرد: اعضای کمیته و نماینده دستگاه های اجرایی شهرستان در این کمیسیون باید عضو ثابت باشند تا نتیجه گیری و پیگیری برنامه ها اثربخش شود، اگر کمیته ها به شکل واقعی فعال شود از حالت شعاری خارج شده و همه نهادهای مردمی و دستگاه های اجرایی برای رسیدن به اهداف فعال می شوند.

وی با تاکید بر نشاط اجتماعی در جامعه که بیشتر از گذشته نیاز است و در سایه آن باید برنامه های محله محور در شهرستان اجرا شود، ادامه داد: کرسی های آزاد اندیشی باید با قوت و برنامه ریزی دقیق و جذاب در شهرستان پیرامون موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی، اجتماعی ویژه اقشار مختلف جامعه برگزار شود.

مسلم زاده اعلام کرد: خمینی شهر رتبه دوم استان را در شاخص محیط کسب و کار به خود اختصاص داده و نرخ بیکاری شهرستان حدود 12 درصد است که بخشی از محیط کسب و کار، مشاغل خانگی است و باید نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی در شهرستان تاسیس شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان خمینی شهر همچون دیگر نقاط کشور با تهدید خشکسالی مواجه هستیم که به نوعی جامعه را مورد آسیب قرار می دهد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال کمیته بحران شهرستان با موضوع مدیریت آب تشکیل شد و تا کنون مشکلی در آب شرب نداشته ایم و باید صرفه جویی و همکاری مردم در این زمینه باشد تا از بحران خارج شویم و برای کشاورزان نیز برنامه ریزی هایی داریم و باید منتظر باران رحمت باشیم تا باز بتوانیم رودخانه زاینده رود را ببینیم.

فرماندار خمینی شهر با بیان اینکه در موضوع برق نیز وضعیت خوبی را نداریم و در مدیریت مصرف برق با مشکل مواجه هستیم، افزود: حمایت از کالای داخلی از منویات رهبر معظم انقلاب است و شعار امسال با چند سال گذشته که همه در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید داخلی است که سه حلقه متصل به هم هستند.

وی اظهار کرد: جامعه باید در مصرف کالای داخلی برای حمایت از تولید ملی همراهی کند و دستگاه های فرهنگی باید در این زمینه فعالیت داشته باشند و تولیدکنندگان نیز باید کالاهایی را با کیفیت و رعایت استاندارد تولید کنند تا با بازار خارجی در رقابت باشد.

مسلم زاده در پایان گفت: دشمن برای مبارزه و آسیب زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از روش های مختلف تهاجم فرهنگی، تحریم ها و هر برنامه ای که بتواند در کشور و برای ملت مشکل ایجاد کند استفاده کرده، اما دشمن باید بداند به هدف خود نخواهد رسید و مردم با حضور حماسی خود دشمن را شکست می دهند.

انتهای پیام