امام-جمعه-خمینی-شهر
۱۵:۴۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۱۵

امام جمعه خمینی شهر:

مردم در مقابل بی‌حیایی سکوت نکنند

اگر همه مردم که در مجامع عمومی حضور دارند سکوت نمی کردند و تنها با تذکر زبانی امر به معروف و نهی از منکر کنند دیگر عده ای به خود اجازه نمی‌دادند که هر بی حیایی را در جامعه مرتکب شوند.

به گزارش صاحب نیوز، حجت الاسلام عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع)، گفت: جوانان نسبت به شناخت امامان معصوم اهمیت دهند و از وقت خود برای این موضوع استفاده کنند با مرور زندگی سیاسی، اخلاقی، اجتماعی آنان درس های لازم را بیاموزند و در زندگی خود به کار ببرند.

وی با اشاره به 21تیرماه که به نام روز عفاف و حجاب در تقویم نام گذاری شده، افزود: دشمن امروز درصدد نابود کردن عفت دختران و پسران جوانان است، دشمنان دنبال هستند که موضوع حجاب را در ایران تضعیف کنند و با بدگویی کردن درباره حجاب به ترویج بی حجابی پرداخته اند و با مامورکردن افرادی و خریدن آن ها در داخل و بیرون مرزها خط می دهند که با حجاب برخورد کنند و آثارش را در جامعه شاهد هستیم.

امام جمعه خمینی شهر هشدار داد: می خواهند ارزش ها را خراب کنند، با حضور زنان بدحجاب و آرایش های غلیظ و سگی که در بغل دارد به ارزش های اسلامی دهن کجی می کنند و می خواهند به فرهنگ شیعی و دینی خدشه وارد کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه چرا امربه معروف و نهی از منکر در جامعه مرده است و کسی فریاد نمی زند، تصریح کرد: اگر همه مردم که در مجامع حضور دارند سکوت نمی کردند، زنان و مردان دینی محترمانه و تنها با تذکر زبانی امر به معروف و نهی از منکر می کردند دیگر عده ای بی حیا نمی شدند که بخواهند هر اقدامی را در عموم انجام دهند.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند، تاکید کرد: به ازدواج آسان جوانان اهمیت دهید، دختران و پسران مسلمان را به ازدواج آسان تشویق کنید و خرج های اضافی را به خاطر حفظ ایمان فرزندان خود در جامعه حفظ کنید.

انتهای پیام/