mosahebeh001
۱۰:۰۴ - شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

برخوردهای دوگانه عامل ایجاد مراکز غیرمجاز ارائه قلیان/ ضرورت حذف تدریجی قلیان برای یافتن جایگزینی مناسب

نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس گفت: برخوردهای دوگانه عامل ایجاد مراکز غیرمجاز برای ارائه قلیان تلقی می‌شود و برای حذف قلیان از مدار تفریحات برخی جوانان نیازمند جایگزین‌های فرهنگی و اجتماعی مناسب هستیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی درباره وضعیت ارائه قلیان در قهوه خانه های کشور اظهار کرد: برخوردهای دوگانه عامل ایجاد مراکز غیرمجاز برای ارائه و مصرف قلیان تلقی می‌شود و این در حالی است که متاسفانه به علت عدم اتخاذ سیاست مناسب در این حوزه گرایش جوانان و اقشار مختلف به سمت مصرف قلیان با افزایش روبه رو می‌کند.

نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس با بیان اینکه افزایش مصرف قلیان با تعدد مراکز به طور حتم افزایش می‌یابد، تصریح کرد: مصرف قلیان از نظر علمی اثرات و تبعات زیان بارتری از سیگار دارد زیرا قلیان تشدیدکننده  بیمارهای قلبی و عروقی است و یکی از دیگر مشکلات مصرف قلیان بعضا آلوده بودن تنباکو  از نظر بهداشتی است که می‌تواند، سلامت شهروندان را به خطر بیاندازد.

 وی ادامه داد: آلودگی تنباکو برای مصرف قلیان نیازمند بررسی ویژه بوده زیرا سلامت مردم از هر مسئله‌ای با اهمیت تر است؛ این در حالی است که حذف قلیان از اوقات فراغت برخی جوانان باید به صورت تدریجی باشد تا بتوان جایگزین اوقات فراغت مناسبی برای آن ها در نظر گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخوردهای دوگانه عامل ایجاد مراکز غیرمجاز برای ارائه قلیان تلقی می‌شود، گفت: حذف قلیان از مدار تفریحات برخی جوانان نیازمند جایگزین‌های فرهنگی و اجتماعی مناسب است.

انتهای پیام