mosahebeh001
۰۹:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

نماینده مردم نایین در مجلس:

دلالان فرش‌های تقلبی را به نام نایین وارد بازار کرده اند/ تابلو فرش‌های نایین جایگزین سوغات‌های لوکس خارجی شود

نماینده مردم نایین در مجلس با بیان اینکه دلالان فرش‌های تقلبی را به نام نایین وارد بازار کرده اند، گفت: تابلو فرش‌های نایین جایگزین سوغات‌های لوکس خارجی شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی درباره وضعیت تولید و بازار فرش نایین، گفت: فرش نایین از سال‌های گذشته با طراحی‌های نابش زبانزد عام و خاص است، اما متاسفانه دلالان و واسطه‌ها فرش‌های تقلبی را به نام نایین وارد بازار کردند که این امر موجبات افت بازار فرش نایین را فراهم کرد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس تصریح کرد: اختلاف میان صنعت و میراث فرهنگی برای کالایی همچون فرش نیز برای بهبود وضعیت فرش به عنوان کالای بسیار کاربردی  می‌بایست مرتفع شود زیرا بخشی فرش را مقوله صنعتی و دیگری جز هنر صنایع دستی  به شمار می‌آورند.

وی ادامه داد: البته هم اکنون با حمایت مردم و پیشرفت‌های که در حوزه طراحی فرش انجام شده است و مشارکت احزاب فرش از جمله طراحان، تجار، بافندگان فرش و همه کسانی در این عرصه کار می کنند، بازار نسبی مناسبی برای فرش نایین ایجاد شده است که امیدواریم با حمایت مسئولین ذیربط این مهم تقویت شود.

پوربافرانی خاطرنشان کرد:برای تقویت بازار فرش الزامی است که در حوزه صنایع دستی به جای اینکه از سوغات‌های نامناسب و لوکس بی ارزش خارجی استفاده شود از هدایا و تابلو فرش نایین برای اعطای هدیه استفاده شود تا علاوه بر بهبود وضعیت تولید،فرصت‌های اشتغال و درآمدزایی بهینه نیز در این راستا برای شهرستان نایین رقم بخورد.

نماینده مردم نایین در مجلس با بیان اینکه بیمه قالی بافان بایک روزعقب افتادگی و دیرکرد پرداخت حق بیمه قطع می‌شود، افزود:سهمیه بیمه ای قالی بافان باید به میزان نیاز قالیبافان افزایش یابد تا این اقشار بسیار زحمتکش دغدغه‌ای عدم بیمه را نداشته باشند.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فرش نایین در بسیاری از کشورهای اروپایی دارای شهرت جهانی است، یادآورشد: یکی از سوغات‌های منحصر به فرد نایین فرش است، بنابراین برای توسعه اشتغال در این حوزه انتخابیه الزامی موانع توسعه فرش نایین هرچه سریعتر رفع شود.

انتهای پیام