1599481
۰۹:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

رییس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم:

نظارت ۲۵۰۰ استاد دانشگاه بر فرایند استخدام اعضای هیئت علمی/ استانی شدن فرایند جذب هیئت علمی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت

رییس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری با اشاره به ایجاد سامانه جذب اعضای هیئت علمی کشور، گفت: تعداد ۲۵۰۰ نفر از اساتید در سراسر کشور در این زمینه فعالیت و نظارت می‌کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدرضا رضوان‌طلب بعد از ظهر گذشته در مراسم افتتاحیه دبیرخانه و معارفه اعضای هیئت اجرایی جذب هیئت علمی استان اصفهان که در فرمانداری شهرضا برگزار شد، با بیان اینکه فرایند جذب اعضای هیئت علمی کاملا شفاف و قابل پیگیری است، عنوان کرد: در شش استان کشور هیئت جذب اعضای هیئت علمی تشکیل شده است، زیرا در این استان‌ها مراکز دانشگاهی زیادی وجود داشته که نیازمند هیئت علمی بودند.

رضوان‌طلب، با اشاره به اقدامات انجام شده برای تسهیل در فرایند جذب اعضای هیئت علمی، بیان کرد: باید فرایند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها تسهیل و با سرعت عمل بیشتری انجام شود، به همین دلیل استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جذب اعضای هیئت علمی به صورت متمرکز انجام نمی‌شود، اظهار کرد: مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری در این زمینه وحدت رویه ایجاد می‌کند، اما مراحل اصلی جذب اساتید با دانشگاه متقاضی است.

رییس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری با تأکید بر ضرورت حفظ کرامت متقاضیان تصدی سمت استادی دانشگاه، گفت: فردی که متقاضی ورود به حرفه استادی دانشگاه است باید از ابتدای مراحل گزینش، مورد احترام دیگران قرار گیرد، حتی افرادی که فاقد امتیازات لازم در این زمینه هستند نیز نباید مورد تحقیر و توهین قرار بگیرند.

رضوان‌طلب، با اشاره به ایجاد سامانه جذب اعضای هیئت علمی کشور، تصریح کرد: تعداد دو هزار و 500 نفر از اساتید در سراسر کشور در این زمینه فعالیت و نظارت می‌کنند.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود، با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت امام صادق(ع)، اظهار کرد: امام صادق(ع) توانستند با افرادی که قصد بزرگنمایی در عقاید را داشتند مقابله و جایگاه هر یک از مقدسات دینی را نشان دهند.

رییس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری اضافه کرد: آن حضرت در زمان حیات خود رهبری بزرگترین نهضت علمی جهان اسلام را برعهده گرفتند و توانستند به خوبی آن را مدیریت کنند.

رضوان طلب، گفت: آن حضرت در مدت حیات خود توانستند در جامعه مسلمانان تعادل فکری ایجاد کنند و به این وسیله بینش سیاسی و مذهبی مردم توسعه پیدا کرد تا جایی که گرایش به مذهب، مانع پذیرش سایر ادیان نبود.

انتهای پیام