بحرین (2)
۱۰:۲۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

تحولات جهان اسلام؛

ادامه تظاهرات مردم بحرین در حمایت از آیت‌الله «عیسی قاسم»+ تصاویر

ده‌ها تن از ساکنان مناطق مختلف بحرین در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم، تظاهرات گسترده‌ای را برپا کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ با توجه به وخیم شدن اوضاع جسمانی آیت‌الله «عیسی قاسم»، رهبر شیعیان بحرین، گروه‌های انقلابی این کشور با صدور بیانیه‌ای از ساکنان محله‌های مختلف درخواست کردند که با برپایی تظاهرات گسترده، حمایت کامل خود را از این مرجع عالی‌قدر اعلام کنند.

سایت خبری «المیدان» وابسته به گروه‌های انقلابی اعلام کرد: ده‌ها تن از ساکنان مناطق مختلف بحرین از جمله «کرانه، ابوصیبع، الشاخوره و …» با برپایی تظاهرات گسترده، حمایت کامل خود را از آیت‌الله عیسی قاسم اعلام کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با سردادن شعارهای ضد آل خلیفه، این رژیم را مسئول سلامت آیت‌الله عیسی قاسم دانستند.

برخی از تظاهرکنندگان به خبرنگار میدانی «المیدان» اعلام کردند: رژیم آل خلیفه قصد دارد با ادامه حبس آیت‌الله عیسی قاسم در منزل، شرایط جسمانی و روحی وی را وخیم‌تر کند و آن را از این طریق به شهادت برساند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، تظاهرکنندگان همچنین در راهپیمایی، شعارهایی را در دفاع از شیخ «علی سلمان»، دبیر کل حزب شیعه «جمعیت الوفاق» بحرین سر دادند.

دادگاه رژیم آل خلیفه بدون هیچ‌گونه مدرک و سندی، شیخ علی سلمان را بهانه ارتباط با اطلاعات کشور قطر، به نه سال حبس محکوم کرده است.

رژیم آل خلیفه نیز به‌منظور جلوگیری از نزدیک شدن مردم بحرین به منزل آیت‌الله عیسی قاسم، ده‌ها نیروی ویژه به همراه تجهیزات نظامی را در اطراف منزل وی مستقر کرده‌اند.

دادگاه رژیم آل خلیفه حدود دو سال است که آیت‌الله عیسی قاسم را به بهانه مسائل پول‌شویی در خانه حبس کرده است و اجازه خروج را به وی نمی‌دهد.

انتهای پیام/ المیدان