صاحب نیوز

IMG_8787

نماینده مردم نایین در مجلس خبر داد؛

افزایش ۲ میلیون تومانی سرانه خانوار روستایی/ ۱۲۰۰ تن قیر برای نایین و بافران اخذ شد

نماینده مردم نایین در مجلس گفت: با پیگیری های انجام شده و موافقت وزیر نفت سرانه خانوار روستایی از شش میلیون تومان به هشت میلیون تومان افزایش یافت.

کدخبر: 899233
۱۳۹۷/۰۴/۱۷ @ ۱۵:۴۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباسعلی پوربافرانی اظهار کرد: در سال جاری با شرایط سختی روبرو هستیم به گونه ای که اعتبارات تملک دارایی ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس افزود: به جز اعتبارات تملک داریی ها، در حدود شش میلیارد تومان اعتبار به شهرستان تخصیص داده شده تا با نظر نماینده مردم در پروژه های ملی هزینه شود که ۳ میلیارد از این مبلغ را برای راه های روستایی و ۳ میلیارد دیگر را برای آب روستایی تعیین کرده ایم.

پوربافرانی افزود در سال گذشته قول اعتباری در حدود ۱۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها از آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه گرفته شد که مکاتبات آن نیز موجود است ولی متاسفانه آبفار استان این موضوع را نمی پذیرد.

عضو فراکسیون توسعه روستایی خاطر نشان کرد: با پیگیری هایی که انجام شد برای اولین بار از سال ۱۳۹۴ موافقت آقای زنگنه وزیر نفت در خصوص افزایش سرانه خانوار روستایی از شش میلیون تومان به هشت میلیون تومان در بحث گاز اخذ گردیده است که امیدواریم بتوانیم گاز رسانی به سهیل و سپرو و ۲۸ روستای فاقد گاز شهرستان نایین را عملیاتی کنیم.

پوربافرانی با اشاره به تسهیلات چهار و شش درصدی طرح های اشتغالزایی روستایی عنوان کرد: این تسهیلات تا سقف چهار میلیارد تومان در استان پرداخت می شود که روستاییان می توانند از این فرصت برای اشتغال در روستاها استفاده کنند.

نماینده مردم نایین در پایان گفت: برای روکش آسفالت معابر شهری موافقت دریافت یک هزار تن قیر برای نایین و ۲۰۰ تن برای شهر بافران اخذ شده است.

بهزاد امیریان، مدیر امور شعب پست بانک اصفهان نیز در قسمتی از جلسه با بیان اینکه آقای پوربافرانی از پیگیرترین نمایندگان استان هستند، افزود: سه راهکار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته ایم که از جمله این راهکار ها اختصاص اعتبارات خاص دولت در بانک های کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید است که نرخ این تسهیلات در مناطق برخوردار شش درصد و در مناطق غیر برخوردار چهار درصد خواهد بود.

وی ادامه داد: دومین راهکار ایجاد طرح های درآمدزایی دهیاران است که از سال گذشته تفاهمنامه ای مابین پست بانک و شهرداری ها و دهیاری ها منعقد شده تا برای پرداخت تسهیلات هشت درصد بدون هیچگونه تضمینی اقدام شود.

امیریان سومین راهکار را بحث استفاده از منابع داخلی پست بانک عنوان کرد که به صورت خاص برای رفع مشکلات مردم در نظر گرفته شده است و گفت: این آمادگی وجود دارد که تا ۶۵ درصد منابع که متعلق به دهیاری هاست در اختیار مردم شهرستان نایین و روستاییان قرار گیرد.

انتهای پیام