درعا (9)
۱۴:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

توسط ارتش سوریه صورت گرفت؛

کشف و ضبط ده‌ها خودروی نظامی مربوط به تروریست‌ها در استان درعا+ تصاویر

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند در جریان پاک‌سازی مناطق تازه آزادشده، ده‌ها خودروی نظامی مربوط به تروریست‌ها را کشف و ضبط کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از آنکه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند ده‌ها شهرک و روستا را در محورهای جنوب شرقی و جنوبی استان درعا آزاد کنند، نیروهای متخصص به‌منظور کشف تله‌های انفجاری، انبارهای سلاح، تونل‌های حفرشده و مقرهای مربوط به تروریست‌ها راهی مناطق شدند.

خبرگزاری «سانا» سوریه اعلام کرد: نیروهای متخصص سوری در جریان جستجوی منطقه به منطقه شهرک و روستاهای آزادشده توانستند ده‌ها خودروی نظامی سنگین مربوط به تروریست‌ها را کشف و ضبط کنند.

به گفته منابع میدانی، تروریست‌ها در جریان حمله نیروهای سوری تجهیزات نظامی خود را در مناطق مرزی کشور اردن ترک کرده و به سمت مناطق غربی استان درعا متواری شده‌اند.

نیروهای متخصص سوری همچنین در ادامه عملیات جستجوی مناطق موفق شدند ده‌ها انبار سلاح و پایگاه مربوط به تروریست‌ها را در مناطق «بصری الشام، نعیمه، غصم، معربه، متاعیه و …» را کشف و ضبط کنند.

بر اساس اعلام خبرنگار خبرگزاری سانا، تجهیزات نظامی سبک و سنگین از طریق مرز اردن و جولان اشغالی توسط کشورهای مرتجع عربی و غربی برای تروریست‌ها ارسال‌ شده بود.

عملیات نیروهای متخصص برای کشف تله‌های انفجاری و انبارهای سلاح و … همچنان در محور جنوب شرقی و جنوبی استان درعا تا مرز کشور اردن همچنان ادامه دارد.

از محور جنوبی و مرکزی استان درعا خبر می‌رسد، عملیات نیروهای ارتش به دلیل ادامه مذاکرات بین دولت سوریه با تروریست‌ها به‌ منظور ایجاد آتش‌بس و تخلیه شهرک‌های اشغال‌شده توسط تروریست‌ها متوقف‌ شده است.

گروه‌های تروریستی با دولت سوریه توافق کرده‌اند که هرچه سریع‌تر بعد از تحویل دادن سلاح‌های سنگین خود به ارتش، مناطق اشغالی را تخلیه کنند.

بخش‌های جنوبی و غربی استان درعا همچنان تحت اشغال گروه‌های تروریستی جبهه النُصره، ارتش آزاد، داعش و …» است.

به گزارش صاحب نیوز، نیروهای ارتش سوریه تاکنون موفق شده‌اند بیش از 70 درصد از درعا شامل مناطق شمالی، شرقی و جنوب شرقی استان را تحت کنترل خود دربیاوردند.

 

انتهای پیام/ سانا