محمدحسین+صفارهرندی
۰۹:۱۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

برخی در مقابل انقلابیون، جریان نرمالیزاسیون را مطرح کردند/ مصالحه‌خواهان برای مغبون نشدن باید قدرت خود را افزایش دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی بر این موضعند که اکنون زمانی است که باید به سمت نرمالیزاسیون برویم، یکی دیگر از آنها نامه نوشته که ما باید به قائده عمل کنیم در حالی که قائده برای ما قانون اساسی است.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدحسین صفار هرندی شامگاه دوشنبه در جمع عزاداران صادق آل محمد در خمینی شهر، اظهار کرد: از اینکه خداوند توفیق حاصل کرد در شب شهادت امام صادق علیه السلام به این شهر ولایی و محبین مکتب جعفری حضور داشته باشم خدا را شاکرم.

صفار هرندی با بیان اینکه در وصف امام صادق (ع) همین کافی است که بگوییم امام صادق و امام باقر در دورانی که بنی امیه و بنی عباس قصد نابودی مذهب شیعه را داشتند و درصدد امحای آن بودند، با تربیت شاگردانی بزرگ و عناصر دست آموز ولایت مانع بروز انحراف های بزرگ شدند.

وی عنوان کرد: احترام گذاشتن به امام صادق اینگونه باید باشد که در این اجتماع ها ذکر سجایای امام را داشته باشیم و ذکر مصائبی که رفته است را از باب تعظیم شعائر قدر بدانیم که فرصت باقی ماندن این نام بر عهده شیعیان مکتب جعفری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر دم از ولایت می زنیم باید بر وفق و میل اولیاء خدا عمل کنیم، گفت: در روایتی از امام باقر آمده اگر می خواهید دوست و دشمن ما اهل بیت را بشناسید شاخصه اش این است کسی که اطاعت پروردگار را انجام دهد دوستدار اهل بیت است.

وی افزود: فهم مومن این است که در زمان حال که شیپورهای جنگ به صدا در آمده خود را مشغول به عبادت در مسجد نسازد.

وی با بیان اینکه تشخیص آمیختن حق و باطل نیازمند زیرکی و کیّس بودن یک مومن است و آن شرط ایمان است، گفت: ما نمی توانیم بگوییم شناختن حقیقت سخت شده و طبق گفته امام خمینی میزان، حال فعلی افراد است و می بینیم در سال های اخیر همان هایی که ادعای دفاع از خط امام را داشتند و خودشان را مومن معرفی می کردند مسیر امام را ترک کردند و از گفتن آن هیچ ابایی ندارند و حاضرند امام را به موزه های تاریخ بسپارند اما هنوز از سفره انقلاب ارتزاق می کنند.

صفار هرندی به بیان نظریات برخی از نظریه پردازان و روشنفکران پرداخت و ادامه داد: برخی بر این موضعند که اکنون زمانی است که باید به سمت نرمالیزاسیون برویم، یکی دیگر از آنها نامه نوشته است که ما باید به قائده عمل کنیم ولی روبروی ما افرادی هستند که نمی گذارند این روال پیش برود و این در حالی است که قائده برای ما قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه از نظر آنها قائده آن چیزی است که در دنیا جریان دارد و دین باید در مساجد باشد و حکومت به دست کسانی باشد که خارج از این قائده عمل می کنند، خاطر نشان کرد: از دید آنها قائده این است که همه کشورها خودشان را با کدخدای عالم تنظیم کنند و باید با آنها سازش کرد و ما هم سهم خود را بگیریم.

وزیر اسبق ارشاد تصریح کرد: قائده دیگری که مطرح است اینکه دنیا در حال پبشرفت است باید با کسانی که مداخله می کنند و مبارزه می کنند برخورد شود و کشور ما به گفته آنها استثناء است ولی اگر قرار بر این است قائده این باشد و رستگاری در این است باید متذکر شویم.

وی ادامه داد: برخی حکام منطقه به این قائده عمل کردند و چیزی حاصل نشد، برای نمونه صدام خواست به این قائده عمل کند و خود را با ابرقدرت ها تطبیق داد و عاقبتش آن شد، همچنین لبنان طبق قائده رفتار کرد و قبل از عرصه ورود به مقاومت آنقدر ضعیف بود که شعار انتخابیش قوت ما در ضعف ماست، بود‌ اما امروز با اینکه از همه اقلیت ها در این کشور زندگی می کنند به قدرت و به یک حلقه مقاومت تبدیل شده است.

صفار هرندی تصریح کرد: نظام ما که استثناء عمل کرد و طبق قائده پیش نرفت پابرجاترین کشور است و یک شاخص هم در منطقه و هم در جهان شد و نتیجه آن الگویی برای تمام مردم آزادی خواه و استقلال طلب است.

وی تاکید کرد: به وضوح می بینیم که سران کشور عربستان به سران ایران نامه می نویسند با این مضمون که ایران بین عربستان و یمن وساطت کند و این افتضاح عربستان را به نوعی جمع کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: یادآور می شوم کسانی که استثناء عمل کردند و روبروی کدخدا ایستادند اکنون به ما می گویند سر میز مذاکره بنشینیم، اقتدار هسته ای ما باعث شده با ما سر میز مذاکره بنشینند و آنها که دنبال مصالحه می گردند اگر می خواهند مغبون نشوند باید قدرت خود را افزایش دهند.

انتهای پیام