مرتضی صفاری نطنزی
۱۲:۲۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

نماینده مردم نطنز در مجلس:

تردید جمهوری‌اسلامی در مورد عدم دنباله‌روی اروپایی‌ها از آمریکا در حوزه اقتصادی/ مجلس از دولت برای اقدام متقابل حمایت می‌کند

نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: در حوزه اقتصادی نسبت به عدم دنباله روی اروپایی ها از آمریکا تردید هایی وجود دارد چرا که اکثر شرکت های بزرگ اروپایی چند ملیتی بوده و آمریکایی ها نیز در آن ها سهام دار هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی صفاری نطنزی امروز در گفتگو با خبرنگاران در مورد بسته پیشنهادی اروپا به جمهوری اسلامی در مورد ادامه یافتن برجام، اظهار کرد: رئیس جمهور از محتوای این بسته اظهار نارضایتی کرده است و طبق نظر وزیر امور خارجه محورهایی در این گفتگو گنجانده شده که اگر بشود بر روی آن ها کار کرد تا خواسته ایران تامین شود، می توان به ادامه دادن برجام با اروپایی ها امیدوار بود.

وی با بیان این که این روزها اروپایی ها در حوزه سیاسی مصمم هستند تا از آمریکا حمایت نکنند، افزود: در حوزه اقتصادی نسبت به عدم دنباله روی اروپایی ها از آمریکا تردیدهایی وجود دارد چرا که اکثر شرکت های بزرگ اروپایی چند ملیتی بوده و آمریکایی ها نیز در آن ها سهام دار هستند.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر ادامه داد: با توجه به این که شرکت های سرمایه گذار اروپایی تعاملات خود را با سیستم دلار انجام می دهند از طرف آمریکایی ها نظارت هایی نیز می شوند، ضمن اینکه اروپاییان نگران هستند در صورت عدم پیروی از سیاست های اقتصادی آمریکا در بورس سقوط کرده و حتی با مجازات روبرو شوند.

وی تصریح کرد: به نظز می رسد اظهار نارضایتی رئیس جمهور نیز به خاطر این تردیدها در حوزه اقتصادی است و اگر کشورهای اروپایی بتوانند تضمین دهند که خسارت خروج شرکت های بزرگ از ایران را جبران کرده و در کل این خطرها را در حوزه اقتصادی به وسیله موظف کردن بانک ها برای کار با ایران و مواردی دیگر دفع کنند، می شود به ادامه راه امیدوار بود.

صفاری نطنزی خاطر نشان کرد: در صورت عدم تامین خواسته های جمهوری اسلامی و به بن بست رسیدن مذاکرات با اروپایی ها، قانون مقابله با برخوردهای خصمانه آمریکایی ها و عمل متقابل جمهوری اسلامی در برابر این اقدامات را اجرا می کنیم و مجلس برای اجرای آن از دولت حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام