صاحب نیوز

نوه نایینی

در دیدار با نواده آیت الله نائینی مطرح شد؛

علامه نایینی توانست چهار اصل به اصول فقه بیفزاید/ استواری اصول فقه مدیون علامه نایینی

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نائین با نواده آیت الله نائینی دیدار و گفتگو کرد.

کدخبر: 899847
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ @ ۱۴:۵۰

به گزارش صاحب نیوز ماشااله فخارزاده، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین با حجت الاسلام مهدی انصاری قمی نواده آیت الله العظمی حاج میرزا حسین نائینی دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام انصاری قمی، با اظهار خشنودی از حضور در زادگاه مادری خود، علامه نائینی را از برجسته ترین مفاخر نایین، اصفهان، ایران، حوزه های علمیه نجف اشرف و ٨٨ حوزه شیعی در سراسر جهان دانست و با اشاره به تسلط ایشان به بحث اصول فقه به تشریح این مسئله که علامه بعد از مرحوم آخوند خراسانی تنها کسی است که توانست چهار اصل به اصول فقه بیفزاید و اصول را رکنیت و استواری قوی ببخشد پرداخت.

وی در ادامه بزرگداشت علما و تبین و ترویج مبانی معرفتی آنان را تاثیرگذار دانست و با یادآوری کنگره ملی بزرگداشت آیت الله میرزای نائینی در سال ٧٩، کنگره یاد شده را یکی از پربارترین و موفق ترین بزرگداشت های شخصیتهای دینی، ایرانی دانست و گفت: امیدواریم کنگره بعدی فراگیرتر بوده و مکمل و متمم برنامه قبلی باشد و دوباره شهر و دوباره ایران با دقت و وسواس بیشتری شخصیت نائینی را بشناسد و به نسل آینده معرفی کند.

فخارزاده نیز با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: دیدار با بزرگان و علمای دینی که ریشه در تاریخ و فرهنگ اصیل شهرستان دارند سعادت بزرگی است که باید قدردان آن بود و برای احیای ارزش‌های اخلاقی و بازگشت به سرمایه‌های معنوی در حوزه فرهنگی و دینی از آن بهره برد.

گفتنی است این دیدار با حضور حجت الاسلام میرزابیگی موسس حوزه علمیه آیت الله نائینی و حجت الاسلام رضایی مسئول هماهنگی امور حوزه انجام شد.

انتهای پیام