صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
320x180_cmsv2_4ad1f85a-5226-5a3e-a698-c22970feb0bd-3201388
۱۴:۳۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

یک کارشناس سیاسی:

حمایت ملت ایران از بحث بسته شدن تنگه هرمز/ وظیفه امروز ما آگاهی از برنامه‌های دشمن و اقدامات بازدارنده است

یک کارشناس سیاسی گفت: وظیفه مردم و مسئولان است که در مرحله اول از برنامه دشمن آگاه باشند و دوم این که اقدام متناسب با این دشمنی انجام داده و قدرت بازدارندگی داشته باشند.

حجت الاسلام سیدمحمد معینی در گفتگو با صاحب نیوز در رابطه با جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: آمریکا و استکبار جهانی یک جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی راه انداخته است که نشانه آن بعضی از مشکلات اقتصادی است که در جامعه شاهد آن هستیم.

این تحلیل گر مسائل سیاسی افزود: آمریکا به موازات این جنگ اقتصادی، برنامه به هم زدن امنیت جامعه را هم پیگیری می کند تا از طریق تحریک کردن مردم، ان ها دست به اعتراض بزنند و اغتشاش ایجاد کنند.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه مردم و مسئولان است که در مرحله اول از برنامه دشمن آگاه بوده و غافل نباشند، چون غفلت از این دشمنی ممکن است ضررها و زیان های جبران ناپذیری را به کشور وارد کند و دوم این که اقدام متناسب با این دشمنی انجام داده و قدرت بازدارندگی داشته باشند.
حجت الاسلام معینی عنوان کرد: موضوع بستن تنگه هرمز یکی از اقدامات بازدارنده است که ریاست محترم جمهور بحث آن را مطرح کردند، سردار سلیمانی هم از رئیس جمهور تشکر کرد، سرلشگر جعفری هم بیان کرد که تنگه هرمز یا برای همه است یا هیچ کس.
این کارشناس سیاسی یادآور شد: ۲۰ درصد تجارت جهانی از تنگه هرمز می گذرد که بر اقتصاد دنیا بسیار تأثیر گذار است و جدای از اینکه تنگه بسته شود یا باز بماند، همین صحبت خود یک اقدام بازدارنده است که باعث می شود فشارهای اقتصادی کمتر شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ما از این موضع گیری حمایت می کنیم و امیدواریم که خداوند شر دشمنان را به خودشان باز گرداند.
انتهای پیام
دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد