صاحب نیوز

فاطمه-باباسالاری-1

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان اصفهان عنوان کرد؛

پوشش یک رفتار و هنجار اجتماعی است نه شخصی و فردی

مسئول سازمان بسیج خواهران استان اصفهان گفت: برخلاف تصور برخی که پوشش را امری شخصی و فردی تلقی می کنند پوشش یک رفتار و هنجار اجتماعی است و علاوه بر آن در کشور ما نیز رعایت حجاب امری است که به صورت قانون در آمده که باید رعایت شود.

کدخبر: 900095
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ @ ۱۲:۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ فاطمه باباسالاری با بیان اینکه عفاف و حجاب یک سیستم فکری و اندیشه ای را به دنبال دارد اظهار کرد: پوشش انسان ها رویکرد آنها را نشان می دهد که دلیل اهمیت این موضوع برای دشمنان هم، کاملا همین است.

وی با ذکر این مطلب که مخاطبین ما در نظام اسلامی در زمینه بی حجابی در عرصه جامعه دو دسته ناآگاهان و دیگر هنجار شکنان آگاه هستند، گفت: باید با ناآگاهان برخود اقناعی و ایجابی داشته باشیم و با هنجار شکنان توسط متولیان امر برخود جدی صورت گیرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان اصفهان ادامه داد: برخلاف تصور برخی که پوشش را امری شخصی و فردی تلقی می کنند پوشش یک رفتار و هنجار اجتماعی است و علاوه بر آن در کشور ما نیز رعایت حجاب امری است که به صورت قانون در آمده که باید رعایت شود.

وی تصریح کرد: رعایت عفاف و حجاب و حیا در جامعه باعث ایجاد امنیت روانی و آرامش و تحکیم بنیان خانواده می شود و ما باید افزایش آگاهی لازم در این خصوص را از خانواده ها و از مدارس آغاز کنیم تا فرهنگ عفت و حیا در جامعه ارتقاء پیدا کنند.

باباسالاری با بیان اینکه حجاب و عفاف مخصوص زنان نیست ابراز کرد: مردان هم باید حیا و عفت را رعایت کنند و با پوشش مناسب در جامعه حضور یابند در قرآن نیز ابتدا به مردان توصیه کرده که حیا داشته باشند و نگاه خود را کنترل کنند.

وی ادامه داد: ما باید با آموزش های مستقیم و غیر مستقیم آگاهی فرندانمان چه دختر و پسر را از ابتدا شروع کنیم و با معرفی الگوهای شاخص در اسلام و جامعه اسلامی از گرایش به فرهنگ غربی جلوگیری کنیم.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان اصفهان با ذکر این مطلب که اساس کار فرهنگی ریشه در باورها و ارزشها دارد گفت: ارزشها و باورهای جامعه ما بر اساس دین مبین اسلام و احکام تشریعی آن شکل گرفته و حقوق و تکالیف زن و مرد در آن مشخص شده که کاملا با فطرت آنان مطابقت دارد اما فرهنگ غرب بر پایه لیبرالیسم و امانیسم شکل گرفته که انحطاط فکری و اخلاقی را در پی دارد.

وی افزود: رعایت عفاف و حجاب، زمینه حضور سالم زنان در جامعه و فعالیت های اجتماعی را در پی دارد و بسیج جامعه زنان نیز با توجه به سیاست ها و اهداف خود به دنبال بست و گسترش عفاف و حجاب در جامعه است.

باباسالاری با بیان اینکه وزارت کشور سال گذشته در خصوص عفاف و حجاب دستور العمل ده گانه ای به سازمان ها و ارگان ها ابلاغ کرده است اذعان کرد: امیدواریم مسئولین در جهت اجرای آن تلاش بیشتری کنند تا محیط اجتماعی و کاری سالم تری داشته باشیم .

وی در پایان گفت: حجاب یک مطالبه عمومی و مردمی است و چون سازمان ها و ارگان های بسیاری به صورت مستقیم و غیر مستقیم در نهادینه شدن حجاب در جامعه نقش دارند نیاز است به صورت جدی تر این موضوع دنبال شود.

انتهای پیام