ayatollah-mahdavi
۱۶:۴۴ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

عضو خبرگان رهبری:

حجاب قبل از این که دستور الهی باشد یک دستور عقلی است/ وظیفه سنگین مراکز علمی، حوزه‌ها و دانشگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب

عضو خبرگان رهبری گفت: حجاب قبل از این که دستور الهی باشد یک دستور عقلی است چرا که عقل به انسان دستور پوشش می دهد و دین نیز آن را تائید می کند و باید گفت که حکم حجاب تأسیسی نیست بلکه تائیدی و ارشادی است.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در نخستین جشنواره چادرهای آسمانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان که به میزبانی معاونت اجتماعی این فرماندهی برگزار شد، اظهار کرد: از نیروی انتظامی که انصافا در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خوش درخشیده است تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: برگزاری برنامه هایی نظیر جشنواره چادرهای آسمانی باعث رشد عقلی جامعه و تقویت فرهنگ دینی مردم می شود و باید از ناجا برای ورود به این مسئله به طور شایسته تقدیر کرد.

آیت الله مهدوی، تصریح کرد: حجاب قبل از این که دستور الهی باشد یک دستور عقلی است چرا که عقل به انسان دستور پوشش می دهد و دین نیز آن را تائید می کند و باید گفت که حکم حجاب تأسیسی نیست بلکه تائیدی و ارشادی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند در آیه 59 سوره احزاب وقتی به پیامبراکرم (ص) می گوید «به دختران ، همسران و تمام زنان مومنه امت خود بگو حجاب که همان چادر است را برسر کنند» بلافاصله دلیل عقلی آن را نیز مطرح کرده و می فرماید اگر این کار را انجام دهند مشخص می شود که آن ها انسان هایی پاکدامن هستند و به همین خاطر مورد مزاحمت قرار نمی گیرند.

امام جمعه موقت اصفهان عنوان کرد: بررسی های تاریخی نشان می دهد که مردان و زنان ایران در قبل از اسلام از پوشش مناسب و نجابت خاصی برخوردار بودند و همین ریشه تاریخی بود که باعث شد دشمن در زمان رضاخان سود چندانی نبرد و با مقاومت مردان و زنان در برابر قانون کشف حجاب مواجه شود.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان بیان کرد: امروزه دشمن که از زنان نجیب و عفیفه ما سیلی خورده به جنگ نرم علیه نظام ما وارد شده و با استفاده از فضای مجازی روی افکار دختران با قوت و شدت هرچه تمام تر کار می کند که هوشیاری بیشتر مردم و مسئولان را می طلبد.

این مقام مسئول وظیفه مراکز علمی، حوزه های علمیه و دانشگاه ها در حوزه عفاف و حجاب را بسیار سنگین عنوان کرد و افرود: کار کردن در حوزه عفاف و حجاب ظریف، زمان بر و پرهزینه است و بایستی از روش های عقلی و منطقی جوانان را به این سمت هدایت کرد.

وی ادامه داد: وقتی کسی در خانه اش فسادی را انجام دهد ما با آن کاری نداریم اما اگر کسی بخواهد در جامعه فساد ایجاد کند و آرامش مردم را برهم بزند باید جلوی آن گرفته شود.

آیت الله مهدوی به اجرای جشن های شبانه همراه با موسیقی در پارک های اصفهان اشاره کرد و گفت: بایستی این گونه برنامه ها به تائید مرجع تقلید، نماینده ولی فقیه، دادستان، اداره ارشاد و نیروی انتظامی برسد.

وی با بیان اینکه برپایی این گونه برنامه ها باعث اختلاط زن و مرد و انجام حرکات ناشایست می شود اظهار کرد: ما با شادی مردم مخالف نیستیم بلکه با برهم زدن آرامش مردم و ترویج فساد در جامعه مخالفیم و معتقدیم این گونه کارها به حوزه حجاب و عفاف ضربه می زند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش صدا و سیما در معرفی جلوه های برتر حجاب و عفاف اشاره کرد و افزود: بانومجتهده امین ، بانوی فقیهه همایونی ، خواهر شهید دکتر بهشتی، همسران شهدا و دختران محجبه و عفیفه ای رتبه های برتر علمی در جهان را کسب کردند افتخار مردم اصفهان و کشور هستند و باید صدا و سیما این افراد را برای الگو سازی به جوانان معرفی کرد.

آیت الله مهدوی، در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای نیروی انتظامی گفت: توصیه همه این شهیدان به زنان حفظ حجاب است و باید همه با تمام توان از آن حفظ و حراست کنیم.

انتهای پیام