1396100813444076812918204
۱۸:۳۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

پس از گذشت ۳۶ سال؛

پیکر مطهر شهید معین الدینی در زادگاهش تشییع و تدفین می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چادگان گفت: مراسم تشییع پیکر پاک شهید سید منصور معین الدینی که در دوران دفاع مقدس، عملیات رمضان-منطقه عملیاتی شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل شد، پس از ۳۶ سال چشم انتظاری خانواده این شهید بزرگوار در شهر چادگان تشییع و تدفین خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ محمد مهدی ملیانی در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی از جایگاهی بسی رفیع برخوردار است، براستی این فهم قرآنی و صحیح شهید و شهادت بود که باعث نشر اسلام در بلای مختلف شد.

وی با اشاره به جایگاه و مقام شهدا افزود: آن‌ قدر خدا به شهید امتیاز داده است که هیچ جای ناراحتی برای دیگران از شهادت شهید باقی نگذاشته است که غصه بخورد، که چرا فلانی شهید شد، بلکه باید به شهید غبطه خورد که چرا این اتفاق برای ما نیفتاده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چادگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هست سال دفاع مقدس اظهار کرد: اخیرا” شهدایی از دروان دفاع مقدس، توسط کمیته جستجوی مفقودین کشف شده است که یکی از این شهدای والامقام متعلق به شهرستان چادگان است.

وی تصریح کرد: شهید دوران دفاع مقدس سید منصور معین الدنی فرزند سید مهدی که در سال 1361 در عملیات رمضان-منطقه عملیاتی شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل شده است، پیکر این شهید بزرگوار بعد از 36 سال چشم انتظاری خانواده، عصر امروز پنج شنبه 20 تیرماه به زادگاهش باز می گردد و مورد استقبال مردم شهرستان چادگان قرار خواهد گرفت.

این فرمانده نظامی خاطر نشان کرد: آیین استقبال از پیکر مطهر این شهید والامقام، ساعت ۲۰:۳۰ غروب پنجشنبه از میدان الله به سمت مسجد جامع شهر در جهت برگزاری مراسم شبی با شهید انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و نورانی شهید سید منصور معین الدینی افزود: به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید والامقام سید منصور معین الدینی، صبح روز جمعه 22 تیرماه، ساعت 6:30 نیز مراسم پر فیض دعای ندبه در امامزاده عبدالله ابن زید حسنی (ع) شهر زیارتی رزوه برگزار می شود.

سرهنگ ملیانی تصریح کرد: مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید دوران دفاع مقدس، رأس ساعت ۹ صبح همان روز از محل ناحیه مقاومت بسیج چادگان به سمت گلستان شهدای این شهر بر روی دستان مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان چادگان تشییع و تدفین خواهد شد.

وی تأکید کرد: مراسم های تشییع شهدا علاوه بر حفظ و صیانت از خانواده و تجدید میثاق با شهدا، نشان از پشتیبانی مردم از نظام و ارزش های دینی دارد.

سرهنگ ملیانی افزود: دشمن هجمه سنگینی به اصل انقلاب وارد آورده است و هر چه این مراسم ها قوی تر و با حضور جدی مردم برگزار شود، نشان دهنده پشتیبانی مردم از نظام اسلامی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چادگان با اشاره به آمادگی این شهرستان برای استقبال و تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام افزود: تمامی دستگاه های مرتبط در این حوزه اهتمام ویژه در جهت برگزاری مراسم با شکوه را خواهند داشت.

انتهای پیام/چ