صفحه اصلی » اقتصادی » قطع روزانه برق در سمیرم ادامه دارد/ افزایش قطعی ها با افزایش دمای هوا

مدیر امور برق سمیرم خبر داد:

قطع روزانه برق در سمیرم ادامه دارد/ افزایش قطعی ها با افزایش دمای هوا

مدیر امور برق شهرستان سمیرم گفت: قطع روزانه برق در جای جای این شهرستان تا اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۲ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

عبدالرضا جهان نما در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: خاموشی های چند روز گذشته به علت بالا رفتن مصرف در فصل گرم و همچنین کمبود پنج هزار مگاوات برق سراسری اِعمال شده است.
وی خاطر نشان کرد: زمان خاموشی ها در روستاها و شهرهای مختلف سمیرم به شکل برنامه ریزی شده است که در هر بار دو ساعت در شبانه روز به تفکیک و تقسیم بندی در هر بخش و روستا اتفاق می افتد.
این مسئول با اشاره به نتیجه نداشتن مدیریت مصرف و همچنین خارج شدن بخشی از توربین های آبی کشور به علت خشکسالی تصریح کرد: سمیرم در محدوده خط اصلی تامین برق جنوب کشور و خوزستان واقع شده و این خاموشی ها با گرمتر شدن هوا و مصرف بیشتر ممکن است افزایش یابد.
مدیر امور برق سمیرم گفت: در این شرایط ممکن است اعلام قبلی بخشی از ساعت های خاموشی و قطع برق نیز امکان پذیر نباشد.
جهان نما افزود: خاموشی ها با برنامه ارسالی روزانه از مرکز استان به ما اعلام می شود که به عنوان نمونه روز گذشته(چهارشنبه) یک سوم شهرستان سمیرم شاهد قطع برق بود.
وی اظهار کرد: پیش بینی قطع برق به صنایع، فرمانداری، شهرک های صنعتی و سایر بخش ها اعلام شده اما به نظر می رسد با شرایطی که عنوان شد بخشی از خاموشی ها را نتوان مدیریت و برنامه ریزی کرد.
وی درباره احداث پست جدید برق در سمیرم هم گفت: پست 230 هزار کیلو ولت برای افزایش ولتاژ خطوط انتقال این شهرستان در دست اجراست و تا سه سال آینده همه مناطق و روستاهای پادنا، کُمه، موروک و سمیرم را پوشش می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد