n82684182-71904869
۱۰:۳۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

سردار شیروانیان:

حفظ و پاسداشت ارزش ها و مقام شهدا وظیفه همه است/ ضرورت تکمیل یادمان شهدای گمنام خمینی شهر

سردار شیروانیان گفت: انتظار می رفت مسوولان خمینی شهر در سال اول خاکسپاری شهدای غواص یادمان شهدای گمنام را می ساختند و الگویی برای دیگر شهرها می شدند که متاسفانه کم کاری هایی در این زمینه شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ نخستین جلسه یادمان شهدای گمنام پارک پیروزی خمینی شهر بعدازظهر پنجشنبه در آستانه سومین سالگرد تشییع و خاکسپاری شهدای غواص برگزار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان با بیان اینکه خادمی شهدا و بویژه شهدای گمنام که در شهرها تدفین می شوند یک توفیق الهی است، گفت: در نقاط محروم استان که انتظار نمی رود یادمان شهدای گمنام ساخته شود شاهد این اتفاق بوده ایم و در شهرستان شهیدپرور و انقلابی خمینی شهر که به حسینیه ایران شهرت دارد و خیران آن سرآمد هستند انتظار بیش از این بوده که در ساخت یادمان شهدای گمنام پارک پیروزی تلاش بیشتری می شد.

وی افزود: انتظار می رفت که مسوولان خمینی شهر در سال اول خاکسپاری شهدای غواص یادمان شهدای گمنام را می ساختند و الگویی برای دیگر شهرها می شد که متاسفانه کم کاری هایی در این زمینه شده و در سومین سالگرد شهدا گمنام این شهر هستیم و هنوز ساختمان یادمان شهدا ساخته نشده است.

سردار مجتبی شیروانیان با اشاره به اینکه طرح سازه و ساختمان یادمان باید به تایید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای استان برسد، اضافه کرد: با مشارکت مردم و دوری از تشریفات می توان بهترین ساختمان و یادمان شهدای گمنام را در پارک پیروزی خمینی شهر ساخت و نباید در اجرای پروژه هزینه های بیهوده کرد و تجمل گرایی در یادمان داشت که این حرکت به جای اثرگذاری به ضدفرهنگ تبدیل می شود و اثرگذاری منفی دارد که شهدای گمنام هم راضی به این امر نیستند و ساختمان یادمان باید با فرهنگ و اقتصاد مردم شهر همخوانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با جوانانی که برای رضای خدا وخادمی شهدا در این یادمان فعالیت دارند نیز نباید به گونه ای رفتار کرد که این تلاش ها نادیده گرفته شود، افزود: این حرکت و اجرای برنامه های فرهنگی در جوار شهدا به شکل اداری نمی تواند به اینگونه که درحال اجراست انجام شود و اجرای برنامه های مردمی باعث استقبال بیشتر مردم و حضور آحاد جامعه بوده است.

حفظ و پاسداشت ارزش ها و مقام شهدا وظیفه همه مسوولان و مردم است

فرماندار شهرستان در ادامه جلسه گفت: حفظ و پاسداشت ارزش ها و مقام شامخ شهدا تکلیف و وظیفه همه مسوولان و مردم است و شهدای غواص نیز درخشیدند که جامعه به گونه ای دیگر به مقام آنها ارج نهاد.

وی افزود: در جلسات یا باید مطلبی مصوب نشود یا اگر هم مصوب شد باید با قاطعیت پیگیری لازم شود و به نتیجه برسد که متاسفانه در گذشته در شهرستان چنین نبوده و مصوبات جلسات گذشته هیئت امنای یادمان شهدای گمنام جدی گرفته نشد و اگر در جلسات شهرستان موضوعی پیشنهاد و مصوب شود باید اقدام لازم با قاطعیت انجام شود.

محمود مسلم زاده با بیان اینکه شماره حساب متمرکز برای یادمان و شماره حسابی نیز برای برنامه های فرهنگی باید پیش بینی شود، اضافه کرد: خمینی شهر که پیشتاز بوده و خیرین و مردم ولایتمدار و شهیدپرور دارد باید در زمینه ساخت یادمان و پیگیری اقدامات لازم در این چند سال برای شهدای گمنام غواص نیز پیشتاز می بود.

شهدای گمنام می توانند محور کارهای فرهنگی خمینی شهر باشند

امام جمعه خمینی در ادامه اظهار کرد: جلسات هیئت امنا باید هر سه ماه یکبار تشکیل شود تا برنامه ریزی های فرهنگی در طول سال پیگیری و نقاط قوت و ضعف رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه شهرداری به ساخت یادمان شهدا و فضاسازی این محیط در سریعترین زمان ممکن اقدام عملی کند، افزود: حضور قبور مطهر شهدا در شهرها باعث می شود فضای پارک ها معنوی شود و به حرمت و قداست شهدا بسیاری از کارهای ناهنجار در فضای پارک ها دیگر انجام نمی شود و اثر مثبت بر روی جامعه و زندگی مردم دارد.

حجت الاسلام عباس رحیمیاضافه کرد: شهدای گمنام می توانند محور کارهای فرهنگی سطح شهر باشند و نباید برنامه هایی که در جوار شهدا برگزار می شود به گونه ای باشد که مزاحم تفریح مردم شده و اجرای برنامه های فرهنگی باید به مصوب هیئت امنای شهدای گمنام برسد.

وی اظهار کرد: برنامه های پارک پیروزی نیازمند مدیریت قوی و تیم زیرمجموعه قدرتمند که توانایی اجرای برنامه ها را داشته باشند تا هر مجموعه و فردی بدون هماهنگی با هیئت امنا و مدیریت یادمان برنامه ای را برگزار نکند.

انتهای پیام