MG_1974
۱۰:۱۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

گزارش صاحب نیوز از یک تشییع باشکوه؛

عطر شهدا در آسمان نقش جهان پیچید

در بین جمعیت حضور خانواده های شهدا بر زیبایی مراسم افزوده بود. مادران و خواهران و همسرانی که با چشمانی منتظر سال ها را از پی هم گذرانده بودند امروز چشم انتظاری هایشان به پایان رسید و توانستند جسم بی جان عزیزانشان را در آغوش بگیرند.

به گزارش صاحب نیوز؛ میدان نقش جهان اصفهان عصر دیروز حال و هوای دیگری داشت. خانواده های اصفهانی آمده بودند تا بگویند حفظ حجاب و صیانت از خانواده تا چه حد برای آن ها اهمیت دارد. دختران نوجوانی که با پلاکارت های “من حجاب را دوست دارم” به دفاع از حجاب پرداختند و مادرانی که آمده بودند تا بگویند با حجاب و حیای خود حریم امن خانواده خود را حفظ و حراست کرده اند و پدرانی که به داشتن همسر و فرزندان محجبه خود افتخار می کردند.

اما آنچه این روز را زیباتر کرده بود عطر شهدا در میدان نقش جهان بود. امروز مراسم تشییع پیکر شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس و دو شهید جانباز بود که پس از تحمل سال ها رنج به یاران شهید خود پیوسته بودند.

شهید یعنی حقیقت

در بین جمعیت حضور خانواده های شهدا بر زیبایی مراسم افزوده بود. مادران و خواهران و همسرانی که با چشمانی منتظر سال ها را از پی هم گذرانده بودند امروز چشم انتظاری هایشان به پایان رسید و توانستند جسم بی جان عزیزانشان را در آغوش بگیرند.

در ابتدای مراسم تشییع پیکر شهدای دفاع مقدس اصفهان با خواهر بزرگوار شهید سید محمدعلی مهاجری به گفت و گو پرداختیم و ایشان درخصوص برکت شهدا برای جامعه می گوید: شهید یعنی حقیقت و مردم این حقیقت را در جامعه ببینند. شهدا برای حفظ اسلام و برای حجاب که جلوه اسلام است شهید شدند.

وی درباره لزوم حفظ حجاب بیان می کند: خواهش من به عنوان خواهر شهید از بانوان ایرانی این است که حجاب خود را حفظ کنند زیرا بدحجابی و ایجاد بی بند و باری در جامعه، دل خانواده های شهدا را می سوزاند و ما را بسیار اندهگین می کند.

خواهر شهید هجده ساله دفاع مقدس همچنین ادامه می دهد: در خانواده ما همه ادامه دهنده راه شهدا هستند و به برکت جلسات هفتگی قرائت قرآن، هیچ بدحجابی در خانواده شهید مهاجری نیست و حتی فرزندان کوچک خانواده حجاب را دوست دارند و به آن پایبند هستند.

بدرقه گرم مردم از شهدا

در این مراسم مردم شهیدپرور اصفهان با اشک و شور و شوق به فرزندان شهید خود خوش آمد می گفتند و آرام و خاضعانه شهدا را تا گلستان شهدا بدرقه می کردند. یکی گلاب می پاشید و دیگری گل ریزان می کرد. یکی فاتحه می خواند و دیگری تبرک جمع می کرد. همه آمده بودند؛ خانواده ها همراه با فرزندان کوچک و کهنسالانی که آن روزها را خوب به یاد داشتند. گویی همه به دوران دفاع مقدس بازگشته بودند. خودرو حامل شهدا همچون ماشین زمان، همه را به آن روزها برده بود. به روزهایی که فرزندان شهیدشان درحال عزیمت به جبهه ها بودند و آن ها اشک ریزان و گل ریزان بدرقه شان می کردند.

کمی آنطرف تر دختران جوانی که خود را سفیران شهید حججی معرفی می کردند به فعالیت هایی برای معرفی و حفظ حجاب به دختران کوچک می پرداختند و از سوی دیگر نوجوانان با آمدن خود به مراسم با حفظ ارزش های ایرانی اسلامی و حراست از حریم امن خانواده آشنا شدند.

گزارش از آذین عطریان

انتها پیام